• Правосмукалка MAX Slim
  MAX Slim правосмукалката е исклучително лесна за употреба. Доаѓа во 3 дела и може да се користи како рачна правосмукалка. Има додаток кој овозможува чистење на поширока површина, како и додаток со кој лесно без да се наведнувате ќе го исчистите подот. Од горната страна има сиво копче со кое лесно се отвора правосмукалката и се отстранува филтерот кој многу лесно се чисти. Долгиот кабел овозможува голема мобилност и нема потреба од дополнителен продолжен кабел.
   
  Код: Max SLIM
  Моќност на моторот: 800W
  Моќност на вшмукување: 1700W
  Сад за прав со капацитет 2l
  Ергомомска рачка
  Филтер кој се мие
  Складирање во исправена положба
  Кука за складирање на кабел
  Должина на кабел 5m
   
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Циклонска рачна правосмукалка Iskra SL585FA06-RD
  Циклонска рачна правосмукалка Iskra SL585FA06-RD
   
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
   
  Моќност: 600 W
  Циклонска технологија
  Лесно празнење на садови
  3 прилози
  Капацитет на сад за прашина: 0,6 l
  Должина на кабел: 4,5М
  Енергетска ефикасност: A +
  Просечна годишна потрошувачка на енергија: 19,9 kW
  Класа на ефикасност на вшмукување со тепих: Е.
  Рециркулација на прашина: Е.
  Ниво на звук: 80 dB (A)
  Боја: црвенa
   
  Димензии (mm): 280 (D) x 180 (Š) x 480 (V)
  Тежина: 1,65 kg
   
 • Циклонска рачна правосмукалка Iskra SL585FA06-BL
  Циклонска рачна правосмукалка Iskra SL585FA06-BL
   
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
   
  Моќност: 600 W
  Циклонска технологија
  Лесно празнење на садови
  3 прилози
  Капацитет на сад за прашина: 0,6 l
  Должина на кабел: 4,5М
  Енергетска ефикасност: A +
  Просечна годишна потрошувачка на енергија: 19,9 kW
  Класа на ефикасност на вшмукување со тепих: Е.
  Рециркулација на прашина: Е.
  Ниво на звук: 80 dB (A)
  Боја: црна
   
  Димензии (mm): 280 (D) x 180 (Š) x 480 (V)
  Тежина: 1,65 kg
 • Правосмукалка MAX 22 BLACK-A

   

  1600W Моќност
  Автоматска контрола на брзината
  Автоматско враќање на кабел од 5 метри
  2 пластични цевки
  Флескибилно црево
  Пластична четка со тркала
  Платнена кеса
  Четка за недостапни места
  Боја црна
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Апарат за палачинки MAX CP 211 + Рачен миксер ST HM-500SBKS
  Код за нарачка: CP 211 aпарат за палачинки + ST HM-500SBKS-72600
   
  Апарат за палачинки MAX CP 211
  Моќност: 1000W
  Дијаметар: 30cm
  Нелеплива подлога за лесно чистење
  Куќиште отпорном на топлина
  Индикаторска сијаличка
  Променлив термостат
  Не лизгачки ногарки
  Додатоци: т-вилушка и дрвена шпатула
   
  Рачен миксер ST HM-500SBKS
   500W
   2 пара мешалки ( стандардни + за брашно)
   5 брзини
   ултра тивок
   заштита од прегревање

   Гаранција: 12 месеци
 • Соковник SENCOR SJE 741 SS + Сет од 6 чаши TANGO
  Код за нарачка: SJE 741 SS + TANGO 1/6 - 4146 
   
  Соковник SENCOR SJE 741 SS
  400W Моќност
  Куќиште од Инокс
  Голем отвор за ставање на цело овошје 65mm 
  Прави сок без претходно ситнење од:
  - Јаболка
  - Моркови
  - Јаогди
  - Цитрусни овошја
  - Банани
  - Зеленчуци
  Одлив на сокот низ отвор
  2 степени на сила 1 - 11000 вртежи/мин 2 - 13000 втрежи/мин за меко или тврдо овошје
  Заклучување со безбедносен прекинувач
  Едноставен за чистење : сите делови се мијат во машина за садови
  Висока стабилност заради гумените нозе
  Автоматско исфрлање на густишот
  Голема одстранив сад за пулпа 1,2l
  Тројна заштита
  Лесно чистење
  Соковникот почнува да работи само ако е правилно наместен
  Автоматско исклучување во случај на отварање на капакот
  Заштита од прегревање
  Простор за скадирање на кабелот
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
   
   
  Сет чаши 1/6 TANGO 
  Капацитет: 290 мл
  Димензии: 63 x 135 мм
  Погодни за миење во машина за садови
 • Правосмукалка со водена филтрација ST Carisma

  Код за нарачка: ST Carisma-66596

  Superior technology
   Правосмукалка со водена филтрација
   2300W
   телескопска цевка
   водено чистење капацитет 12Л
   Проток на воздух 45л/сек
   Вшмукувачка моќ 2000 мм H2О
   Црно Зелена боја

   ГАРАНЦИЈА 1 ГОДИНА 

 • Пегла на пареа Gorenje SIH 2200 RBC

  Код за нарачка: Gorenje SIH 2200 RBC-74004

   Црвено-Бела боја
   јачина:2200 W
   Индикатор на температура
   Интензивно испуштање на пареа: 30 g/min
   Испуштање на пареа одеднаш: 90 g/min
   Волумен на резервоарот за вода: 0.28 Литри
   Долевање на вода во текот на пеглањето
   Систем против собирање на воден каменец
   Систем против прокапување
   Можност за суво пеглање
   Вртење на приклучниот кабел: 360 °
   Функција прскање
   Автоматско исклучување за дополнителна сигурност

   ГАРАНЦИЈА 2 ГОДИНИ

 • Тостер Gorenje KR 1800 SM

  Код за нарачка: Gorenje KR 1800 SM - 71997

   Тостер
   Црна боја
   Приклучна моќ: 1800 W
   Матерјал на плочата: Алуминиум
   Куќиште: Пластика + метал
   Рачка за носење
   Термостат
   Ширина на зоната за печење: 29 cm
   Длабочина на зоната за печење: 22 cm
   Гаранција: 2 години

 • Пегла за коса 2 во 1 ADLER AD 2104

  Код за нарачка: ADLER AD 2104

  Функција 2 во 1, можност за виткање и испарање на косата
  Моќност: 50 W
  Керамички плочки
  Брзо загревање
  Комфорен држач и ергономски дизајн
  Индикаторска сијаличка
  360 ротирачки кабел
  Додаток: торбичка за пакување

  ГАРАНЦИЈА 1 ГОДИНА 

 • КУЈНСКА ВАГА ISKRA GKS1561-FR

  Код за нарачка: ISKRA GKS1561-FR

  • максимално оптоварување: 10 кг
  • Точност: 1г
  • Калено стакло со дијаметар од 4 мм
  • контролен панел тач
  • LCD осветлување
  • копче за преклопни единици: грам, Паунд, Унца, милилитар
  • TARE функција
  • автоматско исклучување
  • Гумени ногарки
  • Индикатор за преоптоварување и празна батерија
  • Напојување: 2x 3V CR2032 (вклучено)
  • Димензии (во мм): 230x160 mm

   Гаранција - 2 години
 • РАЧЕН МИКСЕР СО САД ISKRA S3A

  Код за нарачка: ISKRA S3A

  Рачен миксер Искра S3A
  Јачина 150-200 W
  Пет брзини.
  Силен, лесен и тивок.
  Погоден за лева и десна рака
  Ергономски дизајниран
  Издржлива пластика

  Гаранција - 2 години

 • ЕЛЕКТРИЧНА ТАВА ISKRA EPP-34-A

  Код за нарачка: ISKRA EPP-34-A

  • Напон: 220-240V ~ 50 / 60Hz
  • Моќност: 1500W
  • Термостат со макс. температура од 240 ° C
  • Копче за прилагодување на температурата
  • Нелеплива површина
  • Стаклен капак
  • Удобни рачки
  • Лесно за чување
  • Ниска потрошувачка на енергија
  • Големина на панелот: ø 340 mm
  • Длабочина на садот: 70 мм

  Гаранција - 2 години

 • СТАПЕН БЛЕНДЕР ПАСАТОР СО САД HB-01 SET

  Код за нарачка: HB-01 SET


  • Напон: 220-240V ~ 50 / 60Hz
  • моќност: 200W (макс)
  • Прилагодување на брзината: 2 нагодувања
  • Сечила од не'рѓосувачки челик
  • Врат од пластична шипка
  • Ергономски дизајн
  • Димензии на пакетот (во мм): 240 (L) x 140 (W) x 255 (H)
  • Нето тежина: 0,85 кг
  • Бруто тежина: 1,00 кг

  Дополнителни додатоци:
  • тикер
  • Главна метла
  • Време на мешање 800 ml

  • 24 месеци гаранција

 • SENCOR Блендер SBL 2218RS

  SENCOR Блендер SBL 2218RS

  • Идеален за подготовка на свежо овошје, коктели,супи,бебешка храна,сосови,супи.
  • Моќност на моторот (max):500 W
  • 2 сада со волумен : 0,6л и 0,3л
  • Садовите освен за блендирање служат и за транспортирање на смудито
  • Капаците се со вградена помошна цевка, оневозможуваат потурање со сокот.
  • Тивка работа (SilentPower)
  • Шишињата ,капаците и ножевите може да се мијат во машина за садови
  • Ножевите се од висококвалитени нерѓосувачки челик од титаниум:
   -оневозможуваат загуба на витамините
   – штитат од оксидација на нутри смудито
  • Работи на напон од: 220-240V,50-60H
  • 2 години гаранција
 • Рачен блендер + сецко 3 во 1 ST HBCE-500KBR
  ST HBCE-500KBR Superior Technology
   Стапчест блендер + сецко 3 во 1
   Боја Црна-Црвена
   Моќност 500W
   2 брзини
   сад за мерење + сецко + маталка
   метална нога од не'рѓосувачки челик отпорна на високи температури
   изработка од висококвалитетна ABS пластика
   сечила од не'рѓосувачки челик
   ултра тивка работа
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Микробранова печка Tesla MW2030MW
  Моќ 700W
  Боја бела
  Капацитет 20l
  5 нивоа на моќ
  механички контроли
  Одмрзнување
  звучен сигнал за крај
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • ФЕН MAX HD 4259

   

  1600W Моќност
  2 температурни нивоа
  Копче за ладен воздух
  Кука за закачување
  Рачка на склопување
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Тостер за триаголни сендвичи SENCOR SSM 1100

   

  460W Моќност 
  Боја : бела
  Тостер за 2 триаголни сендвичи
  Нелепливи  плочи
  Контролна ламба
  Безбедносен систем
  Рачка заштитена од топлина
  Работи на напон од:230 V, 50 Hz
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • КУЈНСКА ВАГА SENCOR SKS 4001WH
  Прегледен ЛЕД дисплеј
  Боја : бела
  Пластичен сад со зафатнина до 2000ml
  Калено стакло - 4 мм
  Сензори осетливи на допир
  Можност за мерење до 5кг
  1г отстапување
  Лесно чистење
  Подесување за мерење во кг или мл
  Функција – Tara
  On/off прекинувач
  2 години гаранција