• Патисерија Paşabahçe Villa

  Код: Патисерија - 6339

  Патисеријата изработена од врвниот турски производител на стакло Paşabahçe ќе Ви овозможи години користење, а со својот дизајн ќе го издигне просторот на едно повисоко ниво.

  Димензии: 
  Висина: 26,1cm
  Дијаметар: 11,8cm

 • Сет 12 модли за колачи

  Код: Модли - 313

  Сетот се состои од 12 модли за обликување колачи.

  Модлите се во 4 различни форми со по 3 различни големини.

  Формите се срце, цвет, круг и ѕвезда.

  Изработени се од квалитетен цврст метал, може да се користат и за печење.

   

 • Тефлонска тава - Smiley

  Код: Тава - 2021-52

  Со оваа тава може да подготвите декоративни колачи, палачинки, пржени јајца и што ли уште не.

  Изработено од тефлон, со метална рачка обложена со вискоквалитетна ABS пластика.

   

  Димензии: 27 x 13cm

   

 • Електрична скара со постоље SINBO 7101А/02A

  Код: SINBO 7101А/02A

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност 2000W

  Метална површина за печење

  5 степени на топлина

  Пластично куќиште

  AC220-240, 50 / 60Hz
  Димензии: 48x35x9cm • Апарат за крофни ST DM-850BA

  Код: ST DM-850BA - 73510

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Superior Technology
  Апарат за правење крофни
  Црна боја
  Место за 7 крофни
  Нелепливи плочи
  Термостат
  Индикатор за напон
  Моќност 850W

 • Рачен блендер со додаток за смути CAMRY CR 4615

  Код: CAMRY CR 4615

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Максимална моќност: 700 W

  Капацитет на шише: 500 ml

  Тивок DC мотор

  Турбо функција

  LED позадинско осветлување

  Ножеви од не'рѓосувачки челик

 • Електрична скара SINBO 7101/02

  Код: SINBO 7101/02

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Mоќност: 2000 W

  5 нивоа на прилагодување

  Рачки што не се загреваат

  Грејач од не’рѓосувачки челик

  Голема површина за готвење: 350х240 мм

  Сад што собира маснотии

  Незапалива и не испушта токсични гасови
  AC220-240V, 50 / 60Hz

 • Електрична скара - плотна ADLER AD 6610

  Код: ADLER AD 6610

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Ако сте љубител на храна подготвена на скара,
  но немате простор за традиционален уред,
  тогаш “Електричната скара ADLER AD 6610” e совршен производ за Вас.
  Со нашиот производ ќе заштедите многу простор.
  Сетот вклучува стаклен капак,
  преку кој можете да го контролирате нивото на печење.
  Благодарение на кул рачката на допир нема да се изгорите.
  Копчето за прилагодување на температурата
  ви овозможува да изберете пет различни поставки.
  Грејната плоча има нелеплив слој,
  со што ќе се намали количината на маснотии што се користи за пржење.
  Нашиот производ е опремен со рамна површина за луѓе кои сакаат традиционално месо,
  и брановидна површина за љубителите на карактеристичното готвење.
  Нашиот висококвалитетниот уред, ќе ви помогне брзо
  и практично да подготвите здрава вечера за целото семејство.
  Непречено прилагодување на температурата
  Рачки изолирани од топлина
  Стаклен капак
  Вклучена шпатула
  Моќност: 2200W
  Максимална моќност: 3000W

 • Апарат за подготовка на ориз ADLER AD 6406

  Код: ADLER AD 6406

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност:1000W
  Капацитет:1.5L
  Димензии на садот за готвење:висина:11cm; дијаметар:21,2cm
  Отстранлив внатрешен сад
  2 функции: готвење и загревање
  Безбеден капак со отвор за излагање на пареа
  Додатоци: мерна чаша, пластична лажица
  Не лизгачки ногари

 • Вага за телесна тежина MAX BF-8031 BLUETOOTH

  Код: MAX BF-8031 BLUETOOTH

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Мерења: Тежина, Протеини
  Процент на телесни масти во телото
  Процент на вода во телото
  Процент на висцерални маснотии во телото
  Мускулна маса и коскена маса
  LBM вкупно 12 комплети ги синхронизираат сите мерења во спарени готови уреди
  Капацитет: 3-180KGS / 6-400LBS
  Големина на LCD: 3,1 “(73 * 30мм)
  Плаво позадинско осветлување

 • Кујска вага ADLER AD 3137 S

  Код: ADLER AD 3137 S

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Капацитет: 5кг
  Точност до 1 гр.
  Голем сад
  Бела боја
  Голем LCD екран
  Мерни единици за волумен на вода и млеко
  Рачно или автоматско исклучување
  Тајмер
  Аларм
  Индикатор за ниско ниво на батерија

 • Кујска вага MESKO MS 3165

  Код: MESKO MS 3165

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Капацитет: 5kg

  Градација: 1g/0,1oz 1ml/0,1oz,

  Единици мерка: g, kg, lb:oz, ml (water), ml (milk)

  LCD screen:6x3cm,

  Позадинско светло

  Голем пластичен сад

  Сад со капацитет: 1,4l

  TARE функција

  Индикатор за преголема тежина и слаба батерија

  Автоматско исклучување по 2 минути некористење

  Димензии: 19,7x22x1,8cm

  Се напојува со 2x 1.5V (AAA)

   

 • Кујнска вага MESKO MS 3159

  Код: MESKO MS 3159

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Капацитет:5кг
  Точност до 1 гр.
  Сензор со голема прецизност
  Голем LCD екран
  Работи на батерија 1x3V литиумска батерија

 • Вок тава Accademia Mugnano - Natural Wood series - 20cm

  Код: Vok NW - 312

  Made in Italy

  Внатрешните и надворешните површини се премачкани со AM Natural Wood премаз, кој дава ефект на природно дрво, дополнети со микрочестички кои се компинирани на таков начин што даваат исклучително цврста и компактна површина
  Изработени од алуминиум со 99,9% чистота на составот и дебелина од 4mm

  Ергономски рачки кои не се загреваат
  Нелеплива површина која рамномерно ја распоредува топлината и овозможува одлично готвење на состојките


 • Тава за палачинки DOLCI SORRISI 22cm TV022

   

  99,5% чист алуминиум, со дебелина од 1,6 mm.
  Нелеплив слој AM Salus Hand System, 5 слоја.
  Нелизгачка плоча, погодна за сите површини за готвење специјално за системот за индукција.
  Дијаметар: 22цм
   
 • Сет 6 здели Luminarc Salenco 16,5cm

   

  Садот за салата Salenco од Луминарк e изработен од калено стакло кое се подложува на специфичен третман на стврднување со цел да се гарантира подобра термичка и механичка издржливост при употреба. Садовите се со зголемена отпорност на кршење, гребнатини и термички шокови. Луминарк посветува внимание на тоа производите да бидат безбедни при употреба. Внимателно избраните материјали и повеќекратни тестови овозможуваат да се постигне совршено мазно стакло без порозност, кое е отпорно на дамки и мириси, а со тоа е и 100% хигиенско.

 • Gastroboutique leaf сет од 6 здели

  Код за нарачка: Гастробутик 4220

  Сет од 6 здели 

  Сад погоден за состојки, зачини, сосови, џемови, мезе, предјадења, десерт, забава и многу повеќе.

  Сад во форма на лист / риба, капацитет 37 ml, безбеден за миење садови и микробранова печка.

  Димензии: должина 12 см, ширина 5,9 см

 • Сет 6 чашки за ракија Bormioli Rocco YPSILON SHOT
  Код: YPSILON SHOT 6 caski 14018

  Капацитет: 70 мл
  Димензии: 5x10.7 цм (ØxH)

   

 • Микробранова печка Vox M 22

  Код: Vox M 22

  25 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Микробранова печка
  Моќност – 700 W
  Капацитет на рерна – 20 л.
  Механичка контрола
  Отварање на врата – лево
  5 степени на моќ, внатрешност од не’рѓосувачки челик, функции за брзо одмрзнување на храна
  Фреквенција на работа – 2450 MHz

 • Апарат за вафли Vox WF 2081 M

  Код: Vox WF 2081 M

  25 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Уред за вафли
  Моќност – 1000 W
  Димензии на плочата – 23 cm x 17 cm
  Изолирана топлотна дршка, светлосни сигнали, елегантен инокс дизајн, простор за чување на каблите
  Термостат – подесување на температурата
  Максимална температура – 220 степени