• Victoria's secret Velvet petals frosted lotion+Victoria's secret Platinum ice lotion

  Лосион за ледени мириси на Victoria's Secret Platinum Ice е со беспрекорен сјај за вашата кожа и лосионот  за фантазии на Victoria's secret , ја прави кожата мека и нежна. Одберете си  одличен подарок и третман за себе.

  236мл.+236мл. 

 • Victoria's secret love spell body spray+Victoria's secret Love spell lotion

  Лосионот и спрејот за тело на Victoria's seecret love spell брзо се  апсорбираат и нудат 24 часовна  богата хидратација, која ја потхранува кожата со лесен микс од црешов цвет и праска. Тие имаат свеж и кул стилски мирис. 

  250мл.+236мл.

 • Victoria's secret Coconut passion lotion+Victoria's secret Coconut passion parfumee

  Прекрасниот спреј и лосион за тело на Victoria's secret coconut passion и дава на вашата кожа 24 часовен мирис. Нанесете го после капење или туширање и уживајте во неговиот прекрасен мирис на кокос и ванила.

  250 мл. + 236 мл.

 • Victoria's secret Amber Romance body spray+Victoria's secret Amber romance lotion

  Со лосионот и спрејот за тело на Victoria's secret , добивате свилена кожа со прекрасен мирис. Мирисот е ориентален со ноти на слатки цреши, ванила крем и кехлибар. Мирис кој е заводлив, но во исто време прекрасно релаксирачки. Нанесете го овој луксузен лосион или спрејот за тело после туширање и почувствувајте дека мирисот се населува како топло ќебе над вашата кожа.

  спреј 250мл. + лосион 236 мл. 

 • Victoria's secret Velvet petals frosted lotion

  Лосион за фантазии на Victoria's secret. Одберете си  одличен подарок или третман за себе. 

  236мл.

 • Victoria's secret Romantic lotion

  Victoria's secret Romantic lotion содржи слободни цветни ноти, кои брзо се впиваат во вашата кожа и траат до 24 часа.

  236 мл.

 • Victoria's secret Pure seduction lotion

  Чисто заведување на  Victoria's secret Pure seduction lotion со неверојатно долготраен цветен мирис.

  236 мл.

 • Victoria's secret Platinum ice lotion

  Лосион за ледени мириси на Victoria's Secret Platinum Ice со беспрекорен сјај за вашата кожа.

  236 мл.

 • Victoria's secret Love spell lotion

  Лосионот за тело на Victoria's seecret love spell брзо се  апсорбира и нуди 24 часовна  богата хидратација, која ја потхранува кожата со лесен микс од црешов цвет и праска. Овој лосион има свеж и кул стилски мирис. 

  236 мл.

 • Victoria's secret Coconut passion lotion

  Прекрасниот лосион за тело на Victoria's secret coconut passion, ја прави вашата кожа нежна и мека со 24 часовен мирис. Нанесете го после капење или туширање и уживајте во неговиот прекрасен мирис.

  236мл.

 • Victoria's secret Amber romance lotion

  Со лосионот за тело на Victoria's secret , добивате свилена кожа со прекрасен мирис. Мирисот е ориентален со ноти на слатки цреши, ванила крем и кехлибар. Мирис кој е заводлив, но во исто време прекрасно релаксирачки. Нанесете го овој луксузен лосион за тело после туширање и почувствувајте дека мирисот се населува како топло ќебе над вашата кожа.

  Содржи 236 ml.

 • SKIN SUPER GOOD / MADAGASCAR DREAMS ЛОСИОН ЗА ТЕЛО ОД ВАНИЛА – 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101613

  ХИДРАТАЦИЈА • СЈАЈНОСТ
  ВАНИЛА • БАНАНА • ИНДИСКИ САПУНСКИ ОРЕВ

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Живот како од бајка! Овој лосион за тело од ванила интензивно ја хидрира кожата, и остава природен заведувачки мирис на телото.

  Органскиот екстракт од Мадагаскарска ванила ја омекнува кожата и ја остава мазна.

  Органското масло од макадамија длабински ја храни кожата и и дава неверојатен сјај.

  Органскиот путер од какао ја хидрира кожата и и дава заводлив мирис.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина, и масирајте со нежни движења.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Мадагаскарската ванила е еден од најскапите зачини во светот. Во древните времиња, била користена како афродизијак.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, OCTYLDODECANOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT*, MACADAMIA INTEGRIFOLIA/TETRAPHYLLA SEED OIL*, CARICA PAPAYA FRUIT EXTRACT*, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER*, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, DEHYDROACETIC ACID, PARFUM, CI 15985, CI19140.

   

  (*= состојка од органско земјоделство).

 • SKIN SUPER GOOD / STRAWBERRY VACATION ЛОСИОН ЗА ТЕЛО ОД ЈАГОДА – 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101620

  ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  MАСЛО ОД БАДЕМ • БАНАНА • ЈАГОДА

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Дали на вашата кожа и е потребно омекнување? Пробајте го овој лосион за тело и воодушевете се колку свиленкасто мека ќе биде вашата кожа.

  Екстрактот од органска јагода ја омекнува кожата, и остава летна арома на зрели јагоди.

  Екстрактот од органска банана и дава на кожата вистинско засилување.

  Органското масло од бадем е богато со масни киселини и витамин Е, ја хидрира кожата и ја зачувува нејзината младост и убавина.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина, масирајќи со нежни движења.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Белите јагоди се дел од фамилијата на јагодата, но мирисаат и имаат вкус како ананас.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, OCTYLDODECANOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, MUSA SAPIENTUM FRUIT EXTRACT*, FRAGARIA VESCA FRUIT EXTRACT*, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT*, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, DEHYDROACETIC ACID, PARFUM, CI 14720, HEXYL CINNAMAL.

  (*= состојка од органско земјоделство)

 • ALOE VERA / ЛОСИОН ЗА ТЕЛО ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 245 МЛ.

  Код за нарачка: 5765228837269


  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
  ШЕА ПУТЕР • МАСЛИНОВО МАСЛО • АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО СЕМКА ОД КАЈСИЈА

  Органски лосион на база на алое вера, која ќе му даде свежина и живот на вашето тело. Високата концентрација на алое вера, која е комбинирана со маслиново масло, шеа путер и масло од семе од кајсија, ја хидрира кожата и има ефект на регенерација.

  21% состојки од органско потекло

  68% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на посакуваните делови од телото, до целосно впивање.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, OLEA EUROPAEA OIL*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, GLYCERIN**, CETYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE, ZEA MAYS STARCH*, GLYCERYL STEARATE SE, PUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, GLYCERYL CAPRYLATE, OENOTHERA BIENNIS OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CYMBOPOGON SCHOENANTHUS OIL*, BISABOLOL, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, CITRAL, LIMONENE, LINALOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)