• Ingrid Dream Matt камена пудра

  Компактен прав Ingrid Dream Matt совршено ги маскира несовршеностите на кожата, матира и дава природна нијанса. Поради својата лесна конзистентност, рамномерно се нанесува, и дава на кожата свежина и свиленкаста мазност.

  17gr.

 • Контури и хајлајтер TF262

  Одлична палета која ви овозможува да изведувате засенчување и осветлување на вашата кожа заедно! Додека маслата макадамија и Камелија во неа ја навлажнуваат вашата кожа, нејзината интензивна пигментација на бојата и недисперзирачката структура остануваат трајни во текот на целиот ден.

 • Течен фиксатор TF558

  Додека ја поправате вашата шминка долго време, помага да ја освежите кожата и да ја одржите влагата со својот екстракт од алое вера. Можете да го искористите за да ја поправите вашата шминка или да создадете нешто од совршената шминка.

 • Ingrid Mineral Silk&Lift пудра

  INGRID Mineral Silk & Lift е долготрајна течна пудра која ја измазнува и хидрира кожата. Модерната формула содржи комплекс од минерали кои обезбедуваат свеж и сјаен изглед на кожата и ги стимулира заштитните механизми кои го забавуваат процесот на стареење. Mineral Silk & Lift му дава на лицето природен изглед и свиленкаста завршница. Содржи УВ заштита.

  30ml.

 • Руменило Instyle Twin duo TF353

  Twin Blush, кој се состои од одлични комбинации на бои, ги зачинува образите со матови и светли алтернативи на бојата, истовремено додавајќи виталност и свежина на шминката на кожата. Маслото од Макадамија и Камелија во нејзината содржина помага во одржувањето на балансот на влага во текот на целиот ден.

 • Руменило Instyle mono TF354

  Овозможува жив, природен и обновен изглед со мат и светли алтернативи во боја соодветни за секој тен на кожата. Маслото од Макадамија и Камелија во нејзината формула помага во одржувањето на балансот на влага во текот на целиот ден.

 • Подлога Sensitive TF567

  Smooth Protect : Формулата е развиена со витамин, минерал и пребиотички комплекс. Таа е еднаква на тонусот на кожата со тенката структура која не остава чувство на тежина на кожата, го регулира својот црвен изглед. Ја минимизира појавата на фини линии и дејствува како прајмер на кожата.

  Природно зрачење : Формулата е развиена со витамин, минерален и пребиотички комплекс. Дава природна, светла појава на бледа, досадна и мат-изгледа кожа. Ја подготвува кожата за шминка, осигурувајќи ја кожата да остане влажна во текот на целиот ден, без потреба од освежување на шминката.

  Минимизер на порите : Формулата е развиена со витамин, минерален и пребиотички комплекс. Ги елиминира нерегуларностите на кожата со нејзината формула која го минимизира изгледот на порите. Ја изглади површината на кожата и го минимизира појавата на фини линии. Ја подготвува твојата кожа за шминка беспрекорно.


 • Коректор Focus Point TF563

  Помага да се затворат регионалните дефекти во кожата и да се скрие појавата на темен прстен. Витамин Е во неговата формула помага за свиленкаст и мазен израз на образот, кој ја одржува структурата на кожата; со кожата добива повлажен, светол жив изглед. Тој нуди кадифена, матна завршница со својот високо зголемен концелер во средината.

 • Камена пудра Skin Editor TF263

  Обезбедува природна мат завршница. Свилената текстура на маслото од макадамија од неговите навлажнувачки својства ја прави вашата шминка да изгледа свежа во текот на целиот ден без да предизвика чувство на тежина на вашата кожа. Заштитниот фактор SPF 15 во својата формула помага во заштитата на вашата кожа од штетните УВ зраци.

  Дерматолошки тестирани.

 • Камена пудра SkinWear TF265

  Обезбедува мат кадифена завршница на вашата кожа заедно со природен изглед. Витаминот Е во својата формула помага во одржувањето на влагата на вашата кожа, истовремено обезбедувајќи трајност во текот на целиот ден без потреба од освежување на совршената форма.

 • Камена пудра Wet&Dry TF261

  Благодарение на специјално развиената формулација за влажни и суви апликации, ја прави вашата кожа да изгледа свежа и беспрекорна во текот на целиот ден. Маслото од камелија во нејзината содржина помага во навлажнувањето на вашата кожа.

 • Камена пудра SENSITIVE TF226

  Збогатената формула, која содржи витамини, минерали и пребиотски комплекси, и дава на кожата здрав и природен сјај. Можете да го користите само како илуминатор или можете да го нанесувате со мешање со сенки за очи или коректор. Погоден е и за употреба на сува и чувствителна кожа.

  Веган сертификуван.

  Не е тестиран на животни.

  Дерматолошки е тестиран на сува и оселива кожа.

 • Хајлајтер BAKED TF702

  Витаминот Е и минералите во неговата формула која ја менува играта се интегрираат на кожата и нудат здрав сјај. Неговите топли и студени тонови совршено ја надополнуваат вашата шминка со метални рефлексии. Формата, која не се распрснува, останува трајна во текот на целиот ден.

 • Руменило BAKED TF703

  Витаминот Е и минералите во неговата формула која ја менува играта се интегрираат на кожата и нудат здрав сјај. Неговите топли и студени тонови совршено ја надополнуваат вашата шминка со метални рефлексии. Формата, која не се распрснува, останува трајна во текот на целиот ден.

 • BB Течна пудра TF-462

  Комбинира до 12 часа трајна, малку свилена текстура и содржина збогатена со Билна Таурина:

  - Ја освежува кожата.

  - Ја елиминира нееднаквоста на кожата.

  - Овозможува енергичен и свеж изглед на кожата.

  - Го минимизира изгледот на порите.

  - Обезбедува мат кадифена завршница.

  - Помага да се намалат знаците на стареење.

  - Помага во заштитата на кожата од штетните УВ зраци со SPF 15 фактор на заштита

  Дерматолошки тестиран.

 • Камена пудра BAKED TF701

  Неговата содржина збогатена со минерали и витамин Е и дава на вашата кожа мазен, светол и зрачен изглед. Формата за завршување на кадифе помага во одржувањето на балансот на влагата на кожата во текот на целиот ден, притоа обезбедувајќи мало сокривање без да предизвика сушење и расејување.

 • Подлога за пудра TF460

  Таа е еднаква на тонусот на кожата со тенката структура која не остава чувство на тежина на кожата. Совршена подлога за пудра.

 • Подлога за очи и уста TF469

  Ги штити вашите усни и капаци од сушење со навлажнувачките својства на витаминот Е и маслото од Макадамија. Неговата структура, која ве одржува свежа во текот на целиот ден, ја подготвува вашата кожа за шминка, а истовремено ја зголемува постојаноста на апликации за усни и очи.

 • Подлога Skin Editor TF470

  Неговата збогатена содржина на екстракт од пченица и масло од Јојоба помага да се изедначи тонусот на кожата додека ја негува и навлажнува кожата. Маслото од камилица, од друга страна, помага да се скрие појавата на кожни линии, давајќи и на кожата помлад изглед. Ти дава совршен почеток на шминкање.

  Дерматолошки тестиран.

 • Маслена подлога Sensitive TF564

  Минерално масло кое ја подготвува кожата за шминкање со својата ултра лесна, беспрекорна структура. Ја навлажнува кожата во текот на целиот ден, нудејќи природно сјаен, светол изглед. Го поддржува здравиот изглед со зачувување на ткивото на кожата со својот витамин, минерал и пребиотички комплекс. Погоден за употреба на сува и чувствителна кожа.

  Веган сертификуван.

  Не е тестиран на животни.

  Дерматолошки е тестиран на сува и чувствителна кожа.