• OBLEPIKHA C-BERRICA / ВАТИ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц - x20

  Код за нарачка: 4743318103570

  ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ПХА КИСЕЛИНИ

  Овие вати ја освежуваат вашата кожа подобрувајќи го нејзиниот тен. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. ПХА киселините ја обновуваат кожата, отстрануваат мртви клетки и го подобруваат изгледот на кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице, одбегнувајќи ги очите. Се користат двете страни на ватата.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT WATERʷʰ ʰ, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACTʷʰ , AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRAL, CITRONELLOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.

   (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц АНТИОКСИДАНТНА КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ – 30 МЛ

  Код за нарачка: 4743318103655

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ВИТАМИН А • КОФЕИН

  Оваа крема за околу очи ви дава свеж и одморен изглед во текот на целиот ден. Помага да се изборите со знаците на умор и стрес, благодарение на активните сибирски билки кои имаат одлични регенеративни својства. Витаминот А помага да се зголеми сјајот на кожата. Витаминот Е помага да се минимизираат знаците на предвремено стареење. Кофеинот помага да се затегнат фините линии. Фосфолипидите се најдобрите природни активни состојки за максимизирање на хидратацијата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро, или навечер нанесете мала количина на околуочниот предел, користејќи деликатни, натапкувачки движења. Погодна за секојдневна употреба.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ПЕНЛИВ ПРАВ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 35 ГР.

  Код за нарачка: 4743318103617

  ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • БХА КИСЕЛИНИ

  Овој уникатен прав, нежно пени кога ќе се помеша со вода, совршено за чистење на кожата и отстранување на нечистотиите. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. БХА киселините ја подобруваат текстурата на кожата, забрзувајќи ја обновата на кожата и длабински чистејќи ги порите.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина прав на влажна дланка и тријте додека не се формира пена. Масирајте на лицето па потоа исплакнете со млака вода.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ЕНЕРГИЗИРАЧКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103648

  ТОНИРАЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • КОФЕИН

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа маска е интензивното, тонирачко збогатување што вашата кожа го бара! Ја остава кожата помека, подобрувајќи го природниот еластицитет. Турбо енергија во текот на целиот ден! Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Кафеинот помага да се затегнат фините линии и да се измазни кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој на чиста и сува кожа, оставете ја 10-15 минути да делува. Исплакнете со млака вода.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ВИТАМИНСКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103631

  ХИДРАТАЦИЈА • ТОНИРАЊЕ
  ВИТАМИН Ц • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ВИТАМИН А

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа маска, збогатена со есенцијални витамини, ја смирува кожата и помага да се елиминираат знаците на умор, обновувајќи ги нејзиниот природен тен и енергија. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витаминот А допринесува до одржување на чиста кожа и сјај. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се минимизираат знаците на предвремено стареење.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој на чиста и сува кожа, оставете ја 10-15 минути да делува. Исплакнете со млака вода.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц РЕГЕНЕРИРАЧКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103624

  ХИДРАТАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • НИАЦИНАМИД • КОЕНЗИМ Q10

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа маска има нежна текстура која нуди интензивно хранење и хидрирање на вашата кожа. Помага да се поттикне природната регенерација на кожата, оставајќи ја обновена и ревитализирана. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Коензимот Q10 помага да се изедначи тенот и да се намали појавата на фини линии.  

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој на чиста и сува кожа, оставете ја 10-15 минути да делува. Исплакнете со млака вода.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ПИЛИНГ МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 145 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103594

  ОМЕКНУВАЊЕ • ТОНИРАЊЕ
  ВИТАМИН Ц • ГЛИКОЛНА КИСЕЛИНА • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА

  Оваа маска која се исплакнува, наскоро ќе биде вашиот најдобар пријател! Чисти и го изедначува тенот, оставајќи ја кожата неверојатно мека и сјајна. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Гликолната киселина помага вашата кожа да се чувствува помека и да изгледа посјајно и поизедначено. Млечната киселина помага да се одржи кожата хидрирана, отстранувајќи го чувството на сува кожа и знаците на предвремено стареење.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте на влажна кожа и оставете да стои 2-3 минути, потоа исплакнете со вода. Користете 1-2 неделно.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ПЕНЛИВ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 145 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103600

  ЧИСТЕЊЕ • ТОНИРАЊЕ
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • АХА КИСЕЛИНИ

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Овој гел за чистење е совршен за секојдневна употреба. Нежно ја чисти кожата оставајќи ви чувство на чистина и свежина. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. АХА киселините ја подобруваат текстурата на кожата, оставајќи ве со изглед на посветол тен.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажно лице, масирајте, па потоа исплакнете.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц АНТИОКСИДАНТЕН СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103532

  СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ВИТАМИН А

  Овој серум за лице помага да се подобри изгледот на кожата, давајќи и свеж тен и природен сјај. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витаминот А допринесува до одржување на чиста кожа и сјај. Витаминот А е моќен антиоксидант кој помага да се минимизираат знаците на предвремено стареење.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ЕНЕРГЕТСКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103525

  СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ВИТАМИН А • ПЧЕНИЧЕН ПРОТЕИН

  Апсолутен must-have за оние што живеат во град! Овој богат серум ја тонира вашата кожа и ја остава полна со енергија и виталност во текот на целиот ден. Витаминот Ц помага да се зајакне самостојниот одбранбен систем на вашата кожа, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витаминот А допринесува до одржување на чиста кожа и сјај. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се минимизираат знаците на предвремено стареење. Додатно, хидролизираниот пченичен протеин, агенс кој ја затегнува кожата, оставајќи ја поцврста и со младешки изглед.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ЛЕСЕН КРЕМ-ФЛУИД – 50 МЛ

  Код за нарачка: 4743318103518

  ТОНИРАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • НИАЦИНАМИД • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа хидратантна крема и дава енергија на вашата кожа, за целиот ден! Ја заштитува кожата од надворешни влијанија, овозможувајќи и свежина и мекост. Витаминот В5 природно хидрира, омекнува, смирува и поддржува добар изглед на кожата. Хиалуронската киселина помага да се задржи водата во кожата, задржувајќи ја хидрирана и цврста.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице, избегнувајќи го пределот околу очите и устата. Погодна за секојдневна употреба.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ДНЕВНА КРЕМА СО SPF 20 – 50 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103501

  ТОНИРАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • НИАЦИНАМИД • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа крема е специјално наменета за борба против секојдневниот стрес на кожата од градскиот живот. Ја освежува вашата кожа и остава природен сјај, намалувајќи ги знаците на стрес и умор. Витаминот Ц помага да се зајакне самостојниот одбранбен систем на вашата кожа, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Ниацинамидот помага видливо да се намалат зголемените пори и да се омекнат фините линии.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете наутро на чисто лице, избегнувајќи го пределот околу очите и устата. Погодна за секојдневна употреба.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ХИДРАТАНТЕН СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103549

  ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ВИТАМИН А

  Овој серум ефективно ја смирува и хидрира вашата кожа, оставајќи ја длабински хидрирана во текот на целиот ден. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витамините А и Е помагаат да се минимизираат занците на предвремено стареење и да се подобри сјајот на кожата. Хидролизираниот оризов протеин ја зголемува способноста на кожата да задржува влажност; ја подобрува флексибилноста и цврстината. Полисахаридите се одговорни за природната способност на кожата да хидрира и задржи вода.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.

  СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, GLYCERIN, PANTHENOL, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT WATERʷʰ ʰ, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, SACCHARIDE ISOMERATE, OXALIS TRIANGULARIS EXTRACT*, THYMUS VULGARIS EXTRACT*, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTʷʰ, SCHISANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, HYDROLYZED RICE PROTEIN, RETINYL PALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM CITRATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 16255, CI 15985, LINALOOL.

   (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

 • RealTechniques Сет четки за шминкање на очи RT15341
  Код: RT15341
  Сетот вклучува 5 четки + сад за истите:
  - Четка со средна големина за нанесување сенка која е широка и рамна со заострени влакна за нежно нанесување на сенка во прав или кремаста.
  - Сепаратор за трепки: метален чешел за одделување на трепките
  - Четка за прецизно обликување на очите
  - Четка за фини детали наменета за нанесување на течни или кремасти сенки или коректори
  - Кратка и густа четка за сенчање за рамномерно нанесување на сенка .
   
 • RealTechniques Сет четки за основа RT15334
  Сетот за беспрекорна основа вклучува 4 четки и чаша за четките.
  Четката за контура е наменета за деликатно нанесување на хајлајтер.
  Коцкастата четка е одлична за нанесување на течни или кремасти основи.
  Четката за детали е прецизно пресечена за без напор да се покријат проблематичните области од лицето.
  Bluffing четката има UltraPlush влакна кои се идеални за лесно и брзо нанесување на пудра или основа.
  Четките се лесни за оддржување и гарантираат долготрајна употреба.
   
 • AGE-DEFYING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019119

  ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  МАСЛО ОД СЕМЕ ОД МАЛИНА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД НАНЕ

  Активна anti-age крема за лице, која ги содржи етеричните органски масла N49 и N54 од Др. Конопка. Збогатена со витамини и минерали, кои ѝ овозможуваат интензивна хидратација на зрелата и сува кожа, која значително го успорува процесот на стареење. Комбинацијата со малина ја стимулира регенерацијата и ѝ го враќа на кожата природниот баланс, оставајќи ја затегната и еластична.

  98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на лицето и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, MENTHA PIPERITA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA WATER*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM CITRATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SECALE CEREALE SEED EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, CEDRUS ATLANTICA WOOD OIL*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, RIBES NIGRUM LEAF WATER*, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • AGE-DEFYING / N49 ТОНИК ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 125 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019287

  ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  МАСЛО ОД АМАРАНТ • МАСЛО ОД КЕДАР • МАСЛО ОД ЛЕНЕНО СЕМЕ

  Сертифицираниот органски тоник N49 содржи органски билни екстракти и масла во комбинација со комплекс од антиоксиданти, витамини и минерали, кои се од суштинско значење за зачувување на младешкото и убавото лице. Амарантот и камилицата ја регенерираат и негуваат кожата. Рибизлата, малината и дивата роза ја стимулираат и збогатуваат кожата со витамини, спречувајќи го предвременото стареење.

  26% состојки од органско потекло

  98,8% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тоник на вата или директно на кожата и нежно масирајте по лицето и телото.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SECALE CEREALE SEED EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, CEDRUS ATLANTICA WOOD OIL*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, RIBES NIGRUM LEAF WATER*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • ACTIVES / ПИЛИНГ-СЕРУМ СО МЛЕЧНА КИСЕЛИНА + (LHA) - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4603739874506

  ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  МЛЕЧНА КИСЕЛИНА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД КРАСТАВИЦА

  Биокозметички ефект: Ексфолирачкиот ефект на лактичната (млечна) киселина се објаснува со неговата способност да ја ослабне адхезијата (кохезијата) на корнеоцитите во стратус корниумот, што ја олеснува пенетрацијата на другите биолошки активни супстанци кои ги има во лекот. Ефектот на навлажнување се должи на забрзаното епидермално обновување.

  Хиалуронската киселина е природен полисахарид кој што задржува вода. Потребна е за да се одржи нормален воден баланс во човечката кожа.

  Екстракт од краставица -  природен антибиотик, содржи влакна, рибофлавин, каротин, има ефект на чистење и белeење, ги стабилизира оштетените клетки, ја релаксира и ја измазнува кожата.

  Како козметичка компонента, млечната киселина има ексфолирачки, навлажнувачки, антивоспалително и антиоксидантно дејство. Исто така, ја стимулира колагенската синтеза. Под влијание на млечна киселина, епидермисот станува потенок, а дермисот се задебелува. Стратум корниумот станува поцврст и еластичен, а малите брчки на кожата се измазнуваат.

   

  Индикации (наменето за): Груба, проблематична кожа, запушени пори, кожа во стареење.

  Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компонентите на производот.

  Пропратни ефекти: Кај хиперсензитивна кожа, можна е појава на црвенило, лупење и други реакции. Во случај на нелагодност за време, или по употребата на производот, препорачливо е да се запре со употребата.

  23,8 % состојки од органско потекло

  99,5 % состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Користете го како независен производ: Нанесете на претходно исчистено лице, главно на проблематичните предели (воспаление, брчки, дамки на стареење, пост-акни).

  Неопходно е да се набљудува препорачаното време за нанесување: 10 минути за чувствителна кожа, 15-20 минути за нормална кожа, 25-30 минути за дебела кожа (зрела, или склона на фотостареење) и 30 минути за кожата на телото (на рацете, вратот, стриите, итн.)

  Можно е да се нанесе на проблематични предели без понатамошно исплакнување, по претходно направен тест за чувствителност и недостаток на иритација и непријатност.

  Ако има забележителна хиперемија, чешање или чувство на печење, веднаш исплакнете го производот, дури и ако препорачаната постапка се уште не е завршена.

  Во случај на случаен контакт со очите, исплакнете веднаш со многу вода.

  На крајот на одреденото време, нежно и темелно исплакнете го серумот, избришете го лицето со тоник и нанесете го финалниот производ според типот на кожата.

  Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, LACTIC ACID, GLYCERIN, XANTHAN GUM, SODIUM HYALURONATE, BENZOIC ACID, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, CUCUMIS SATIVUS EXTRACT, AVENA SATIVA EXTRACT, TILIA CORDATA EXTRACT.

   

 • ACTIVES / СЕРУМ СО ВИТАМИН Е ВО СКВАЛАН - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4603739666699

  ПОДМЛАДУВАЊЕ • ХРАНЕЊЕ
  СКВАЛАН • МЕШАВИНА ОД ТОКОФЕРОЛИ

  Биокозметички ефект: Содржи мешавина од токофероли - биолошки активни супстанции, комбинирани во група на витамин Е. Покрај витаминската активност, токоферолите се исто така силен природен антиоксидант, кој спречува липидна пероксидација, со деактивација на слободните радикали на масните киселини, заштитувајќи ги липидните структури на клетките од оштетување. Составот на токоферолите ја стимулира активноста на ензимите поврзани со процесот на детоксикација. Токоферолите ги неутрализираат слободните радикали, го стимулираат процесот на оксигенација на ткивата, го неутрализираат дејството на редуктазите. Нивниот главен ефект е подмладување, успорување на процесот на стареење и корекција на акни и себореа.

  Овозможува целосна грижа: хранење, хидратација, заштита и обновување на кожата;  има моќно антиоксидантно својство, го успорува процесот на стареење, ја намалува длабочината на брчките и го спречува нивното формирање. Има способност да пенетрира длабоко во кожата и да изврши ефект на ниво на дермисот, а не само на епидермисот.

  Индикации (наменето за): Погоден за сензитивна кожа и за кожа околу очите. Се користи за нега на деликатна бебешка кожа и се препорачува за сува, лесно иритантна и кожа која е хиперсензитивна на козметика.

  Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компонентите на производот.

  Пропратни ефекти: Не се идентификувани.

  % состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Се користи како активна состојка и како независен производ. Нанесете на лицето со нежни кружни движења.

  Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

  СОСТОЈКИ (INCI): SQUALANE, TOCOPHEROL. 

   

 • ACTIVES / СЕРУМ СО ВИТАМИН Ц 13 % - 30 МЛ

  Код за нарачка: 4603739874483

  ЕЛАСТИЧНОСТ • ТОНИРАЊЕ
  ВИТАМИН Ц • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД РОЗА

  Биокозметички ефект: Аскорбинската киселина е силен намалувачки агенс, според тоа, може да спречува меланогенеза. Дополнителна предност на препаратите со аскорбинска киселина е нивната способност да ја стимулираат синтезата на колаген во кожата. Истовремено, аскорбинската киселина е еден од најмоќните природни антиоксиданти. Оваа супстанца може да дејствува како снабдувач на електрони инволвирани во неутрализација на слободните радикали и да ги заштити меѓуклеточните структури од оксидативниот стрес.

  Стабилни форми на аскорбинска киселина се користат за избелување на пеги и подобрување на состојбата на стареење на кожата со пигментирани дамки. Како антиоксиданс, аскорбинската киселина се бори против слободните радикали, обновувајќи ја пигментацијата на кожата по изложеност на сончева светлина. Има посебна улога во синтезата на колаген и го спречува предвременото стареење на клетките на кожата. Високата проценка за клиничката ефикасност, укажува на тоа дека кожата на лицето станува се повеќе нежна, измазнета и еластична, а, тенот е изедначен. Високо концентриран до 13%, серумот може да се додаде во други козметички производи за да ги збогати со витамин Ц.

  Екстрактите од чага, моркови и подбел, имаат антивоспалителни и ефекти за лекување на раните, го олеснуваат воспалението и ги стеснуваат порите на лицето.

  Индикации (наменето за): Се препорачува за кожа со нагласени дамки на старост, или со нестабилна пигментација од надворешни влијанија, како и за кожа во стареење.

  Контраиндикации: Препаратите што содржат киселина и агенсите за белење на основа на аскорбинска киселина може да ја иритираат чувствителната кожа. Индивидуална нетолеранција на компонентите на производот.

  Пропратни ефекти: Иритација, сувост, црвенило.

  % состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Се користи како биолошки активен агенс, или како препарат за збогатување на други агенси со витамин Ц. Користете со претпазливост на лицето. Распределувајте се до целосно впивање. Во случај на чувство на печење, или други болни, или неугодни сензации, исплакнете со вода.

  Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, ASCORBYL GLUCOSIDE, ROSA CANINA OIL, SODIUM HYALURONATE, BENZOIC ACID, INONOTUS OBLIQUUS EXTRACT, DAUCUS CAROTA EXTRACT, TUSSILAGO FARFARA EXTRACТ.