• Крема за лице VOLLARE WILD BEE REJUVENATING

  Крема за лице VOLLARE WILD BEE REJUVENATING

  Количина: 50ml

  Природен подмладувачки крем за лице од серијата на Vollare Wild Bee за нега на лице и тело која е комплетна линија со природни состојки. Наменет за нега на зрела кожа со видливи брчки. Видно го измазнува епидермисот, ја подобрува состојбата на кожата, како и ја навлажнува и храни. Додавањето на пчелен мед и караница го спречува стареењето на кожата, ја намалува видливоста на брчките и активно го спречува создавањето на нови. Кога се користи редовно, создава посебна заштитна бариера на површината на кожата против сушење, прекумерна загуба на вода и штити од надворешните штетни фактори.

 • Крема за лице VOLLARE WILD BEE REGENERATION

  Крема за лице VOLLARE WILD BEE NATURAL REGENERATION

  Количина: 50ml

  Природен регенерирачки крем за лице од серијата на Vollare Wild Bee за нега на лице и тело која е комплетна линија со природни состојки. Нежно ја храни кожата. Лесната формула збогатена со мед и сончогледово масло ефикасно го обновува изгубениот липиден слој, нежно го обвиткува и штити од надворешни фактори. Покрај тоа, шеа путерот ја прави кожата пријатно мека и мазна. Не остава чувство на лепливост.

 • Крема за лице VOLLARE WILD BEE MOISTURIZING

  Крема за лице VOLLARE WILD BEE NATURALLY MOISTURIZING

  Количина: 50ml

  Природен хидратантен крем за лице од серијата на Vollare Wild Bee за нега на лице и тело која е комплетна линија со природни состојки. Лесната и свилена формула на кремот е збогатена со мед и масло од афион, кои го спречуваат сушењето на кожата. Кремот ја враќа удобноста на кожата, ја остава мека и сјајна.

  Содржи 98% состојки од природно потекло.

 • Крема за лице Vollare MAXIMUM RENEW 70+

  Крема за лице Vollare MAXIMUM RENEW 70+

  Количина: 50ml

  Дневен и ноќен крем против брчки кој може да се користи за секојдневна нега на кожата кај жени над 70 години, без разлика на нивниот тип на кожаИнтензивно ја храни, ја измазнува кожата и ја прави еластична. Специјалниот состав на активни состојки силно ја враќа и ја подобрува еластичноста на кожата. Ги измазнува брчките и ја подобрува контурата на лицето. Кожата станува мека на допир.

 • Крема за лице Vollare Intense Regeneration 60+

  Крема за лице Vollare Intense Regeneration 60+

  Количина: 50ml

  Дневен и ноќен регенерирачки  крем против брчки кој може да се користи за секојдневна нега на кожата кај жени над 60 години, без разлика на нивниот тип на кожа. Ги намалува симптомите и ефектите на стареење на кожата. Концентрираните активни состојки обезбедуваат интензивни хранливи придобивки, ја затегнуваат кожата и ги обликуваат цртите на лицето. Ја подобруваат состојбата на кожата со зголемување на нејзината густина и ја стимулираат нејзината регенерација.

 • Крема за лице Vollare ANTI-WRINKLE 50+

  Крема за лице Vollare ANTI-WRINKLE 50+

  Количина: 50ml

  Дневен и ноќен зацврснувачки крем против брчки кој може да се користи за секојдневна нега на кожата кај жени над 50 години, без разлика на нивниот тип на кожа. Ја подобрува густината на кожата и нејзината структура, со зацврстување на нејзините слоеви. Ги намалува брчките и ја ревитализира кожата. Го изедначува тонот на кожата и ја прави сјајна. Исто така, ја штити кожата од деструктивните ефект.

  Активни состојки:

  • Snap-8™ - пептид кој спречува континуирана напнатост и помага при затегнување на кожата и, како резултат на тоа, ја измазнува и подобрува кожата, ја намалува длабочината на брчките и го одложува стареењето на кожата.

  • Хијалуронска киселина – интензивно ја навлажнува и измазнува кожата. Исто така, ја подобрува еластичноста и обезбедува долготраен ефект.

   • Витамин Е – ефикасно ја штити кожата од деструктивните ефекти. Се нарекува и витамин на младоста, затоа што го одложува процесот на стареење на кожата.

 • Крема за лице Vollare Ultra Hydration 40+

  Крема за лице Vollare Ultra Hydration 40+

  Количина: 50ml

  Дневен и ноќен хидратантен крем против брчки може да се користи за секојдневна нега на кожата кај жени над 40 години, без разлика на нивниот тип на кожа. Обезбедува интензивна и долготрајна хидратација, ја штити кожата од стареење и ги намалува нејзините ефекти. Исто така, ги минимизира симптомите на замор и стрес и ја подобрува состојбата на кожата.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВАТИ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц - x20

  Код за нарачка: 4743318103570

  ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ПХА КИСЕЛИНИ

  Овие вати ја освежуваат вашата кожа подобрувајќи го нејзиниот тен. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. ПХА киселините ја обновуваат кожата, отстрануваат мртви клетки и го подобруваат изгледот на кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице, одбегнувајќи ги очите. Се користат двете страни на ватата.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT WATERʷʰ ʰ, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACTʷʰ , AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRAL, CITRONELLOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.

   (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц АНТИОКСИДАНТНА КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ – 30 МЛ

  Код за нарачка: 4743318103655

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ВИТАМИН А • КОФЕИН

  Оваа крема за околу очи ви дава свеж и одморен изглед во текот на целиот ден. Помага да се изборите со знаците на умор и стрес, благодарение на активните сибирски билки кои имаат одлични регенеративни својства. Витаминот А помага да се зголеми сјајот на кожата. Витаминот Е помага да се минимизираат знаците на предвремено стареење. Кофеинот помага да се затегнат фините линии. Фосфолипидите се најдобрите природни активни состојки за максимизирање на хидратацијата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро, или навечер нанесете мала количина на околуочниот предел, користејќи деликатни, натапкувачки движења. Погодна за секојдневна употреба.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ПЕНЛИВ ПРАВ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 35 ГР.

  Код за нарачка: 4743318103617

  ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • БХА КИСЕЛИНИ

  Овој уникатен прав, нежно пени кога ќе се помеша со вода, совршено за чистење на кожата и отстранување на нечистотиите. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. БХА киселините ја подобруваат текстурата на кожата, забрзувајќи ја обновата на кожата и длабински чистејќи ги порите.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина прав на влажна дланка и тријте додека не се формира пена. Масирајте на лицето па потоа исплакнете со млака вода.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ЕНЕРГИЗИРАЧКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103648

  ТОНИРАЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • КОФЕИН

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа маска е интензивното, тонирачко збогатување што вашата кожа го бара! Ја остава кожата помека, подобрувајќи го природниот еластицитет. Турбо енергија во текот на целиот ден! Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Кафеинот помага да се затегнат фините линии и да се измазни кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој на чиста и сува кожа, оставете ја 10-15 минути да делува. Исплакнете со млака вода.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ВИТАМИНСКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103631

  ХИДРАТАЦИЈА • ТОНИРАЊЕ
  ВИТАМИН Ц • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ВИТАМИН А

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа маска, збогатена со есенцијални витамини, ја смирува кожата и помага да се елиминираат знаците на умор, обновувајќи ги нејзиниот природен тен и енергија. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витаминот А допринесува до одржување на чиста кожа и сјај. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се минимизираат знаците на предвремено стареење.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој на чиста и сува кожа, оставете ја 10-15 минути да делува. Исплакнете со млака вода.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц РЕГЕНЕРИРАЧКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103624

  ХИДРАТАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • НИАЦИНАМИД • КОЕНЗИМ Q10

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа маска има нежна текстура која нуди интензивно хранење и хидрирање на вашата кожа. Помага да се поттикне природната регенерација на кожата, оставајќи ја обновена и ревитализирана. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Коензимот Q10 помага да се изедначи тенот и да се намали појавата на фини линии.  

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој на чиста и сува кожа, оставете ја 10-15 минути да делува. Исплакнете со млака вода.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ПИЛИНГ МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 145 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103594

  ОМЕКНУВАЊЕ • ТОНИРАЊЕ
  ВИТАМИН Ц • ГЛИКОЛНА КИСЕЛИНА • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА

  Оваа маска која се исплакнува, наскоро ќе биде вашиот најдобар пријател! Чисти и го изедначува тенот, оставајќи ја кожата неверојатно мека и сјајна. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Гликолната киселина помага вашата кожа да се чувствува помека и да изгледа посјајно и поизедначено. Млечната киселина помага да се одржи кожата хидрирана, отстранувајќи го чувството на сува кожа и знаците на предвремено стареење.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте на влажна кожа и оставете да стои 2-3 минути, потоа исплакнете со вода. Користете 1-2 неделно.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ПЕНЛИВ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 145 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103600

  ЧИСТЕЊЕ • ТОНИРАЊЕ
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • АХА КИСЕЛИНИ

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Овој гел за чистење е совршен за секојдневна употреба. Нежно ја чисти кожата оставајќи ви чувство на чистина и свежина. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. АХА киселините ја подобруваат текстурата на кожата, оставајќи ве со изглед на посветол тен.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажно лице, масирајте, па потоа исплакнете.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц АНТИОКСИДАНТЕН СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103532

  СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ВИТАМИН А

  Овој серум за лице помага да се подобри изгледот на кожата, давајќи и свеж тен и природен сјај. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витаминот А допринесува до одржување на чиста кожа и сјај. Витаминот А е моќен антиоксидант кој помага да се минимизираат знаците на предвремено стареење.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ЕНЕРГЕТСКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103525

  СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ВИТАМИН А • ПЧЕНИЧЕН ПРОТЕИН

  Апсолутен must-have за оние што живеат во град! Овој богат серум ја тонира вашата кожа и ја остава полна со енергија и виталност во текот на целиот ден. Витаминот Ц помага да се зајакне самостојниот одбранбен систем на вашата кожа, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витаминот А допринесува до одржување на чиста кожа и сјај. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се минимизираат знаците на предвремено стареење. Додатно, хидролизираниот пченичен протеин, агенс кој ја затегнува кожата, оставајќи ја поцврста и со младешки изглед.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ЛЕСЕН КРЕМ-ФЛУИД – 50 МЛ

  Код за нарачка: 4743318103518

  ТОНИРАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • НИАЦИНАМИД • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа хидратантна крема и дава енергија на вашата кожа, за целиот ден! Ја заштитува кожата од надворешни влијанија, овозможувајќи и свежина и мекост. Витаминот В5 природно хидрира, омекнува, смирува и поддржува добар изглед на кожата. Хиалуронската киселина помага да се задржи водата во кожата, задржувајќи ја хидрирана и цврста.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице, избегнувајќи го пределот околу очите и устата. Погодна за секојдневна употреба.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ДНЕВНА КРЕМА СО SPF 20 – 50 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103501

  ТОНИРАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • НИАЦИНАМИД • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа крема е специјално наменета за борба против секојдневниот стрес на кожата од градскиот живот. Ја освежува вашата кожа и остава природен сјај, намалувајќи ги знаците на стрес и умор. Витаминот Ц помага да се зајакне самостојниот одбранбен систем на вашата кожа, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Ниацинамидот помага видливо да се намалат зголемените пори и да се омекнат фините линии.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете наутро на чисто лице, избегнувајќи го пределот околу очите и устата. Погодна за секојдневна употреба.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ХИДРАТАНТЕН СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103549

  ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ВИТАМИН А

  Овој серум ефективно ја смирува и хидрира вашата кожа, оставајќи ја длабински хидрирана во текот на целиот ден. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витамините А и Е помагаат да се минимизираат занците на предвремено стареење и да се подобри сјајот на кожата. Хидролизираниот оризов протеин ја зголемува способноста на кожата да задржува влажност; ја подобрува флексибилноста и цврстината. Полисахаридите се одговорни за природната способност на кожата да хидрира и задржи вода.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.

  СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, GLYCERIN, PANTHENOL, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT WATERʷʰ ʰ, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, SACCHARIDE ISOMERATE, OXALIS TRIANGULARIS EXTRACT*, THYMUS VULGARIS EXTRACT*, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTʷʰ, SCHISANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, HYDROLYZED RICE PROTEIN, RETINYL PALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM CITRATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 16255, CI 15985, LINALOOL.

   (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)