• Традиционален чајник

  Код за нарачка: Традиционален чајник 234 83/05

  Прави одлична шолја чај и добро се истура без да капе.  Одличен додаток на вашата винтиџ кујна.
  Големина: висина: 10 cm / 3,9 инчи означени 0,5L 

 • Тава Bella Blue 20цм

  Код за нарачка: Тава Bella Blue 20цм 6502

  Димензии: 20cm

 • Касерола тавче Bella Blu

  Код за нарачка: Касерола тавче Bella Blu 3780

  Bella Blu е линија на нелепливи тенџериња и тави од чист алуминиум погодна за сите извори на топлина (освен индукција). Со својата широка палета на производи, тој е дизајниран и создаден специјално за секојдневно готвење. Производите на Bella Blu имаат 5 слоја нелеплива облога AM Salus Hard System која се карактеризира со нелепливи и цврсти честички кои го прават отпорен на секојдневно абење од гребнатини и гребнатини. Овој систем за обложување се добива благодарение на одреден високотехнолошки циклус на база на вода кој обезбедува здраво готвење во целосна заштита на животната средина и здравјето на потрошувачите. Длабоко сините екстериери и ергономските рачки во иста боја го толкуваат естетскиот идеал за елеганција во кујната, комбинирајќи ја убавината на стилот со практичноста на производот. Целата линија е погодна за сите оние кои ја бараат вистинската комбинација на елеганција и сигурност на цената во кујната. Bella Blu е ваш доверлив и незаменлив пријател за секојдневните рецепти.

  Димензии: 16cm

 • Стаклен бокал 1L

  Код за нарачка: Стаклен бокал 1L  5396

  Дијаметар на отворот 7,9 cm, основа 9,4 cm, висина 24,9 cm

  Модерно дизајнираниот стаклен бокал е погоден и за вино и за сок или за други пијалоци. • Чаши за вино Алегра 1/4

  Код за нарачка: Чаши за вино Алегра 1/4 5104

  Капацитет: 350ml
  Димензии: 8.7x21.6cm (ØxH)

 • Вок тава Accademia Mugnano - Natural Wood series - 20cm

  Код: Vok NW - 312

  Made in Italy

  Внатрешните и надворешните површини се премачкани со AM Natural Wood премаз, кој дава ефект на природно дрво, дополнети со микрочестички кои се компинирани на таков начин што даваат исклучително цврста и компактна површина
  Изработени од алуминиум со 99,9% чистота на составот и дебелина од 4mm

  Ергономски рачки кои не се загреваат
  Нелеплива површина која рамномерно ја распоредува топлината и овозможува одлично готвење на состојките


 • Сет од 12 чинии ПАРМА

  Код за нарачка: Сет од 12 чинии ПАРАМА 239

  Бренд: Bormioli Rocco

  6 чинии за десерт 20cm
  6 големи плитки чинии 27cm

 • Диспанзер за палачинки

  Код за нарачка: Диспанзер за палачинки

  Инструкции:

  Одлични креативни диспензери за тесто, дури и за најнеискусните почетници, ќе ве направат пекар, пекар.

  Потребни се само три едноставни чекори за да направите утринска торта со бела јака. Чиста, хранлива и креативна торта.

  1) ставете го подготвеното тесто
  2) истурете иста количина тесто во секој калап за колачи
  3) ставете ја мембраната за колачот во кутијата за печење или во микро печката.

 • Сецко за лимон

  Код за нарачка: Сецко за лимон

  Lemon Lime Fresh Wedge прави осум

  совршени клинови, за неколку секунди!

  Едноставно ставете лимон или лимета во лулката и турнете надолу со клинската рачка. Цитрусните клинови се совршени за летни коктели, BBQ и забави на плажа.• Издржливи сечила за сечење од нерѓосувачки челик Совршен за забави
  Може да се мие во машина за садови

 • Пегла на пареа ADLER AD 5019

   

  1600W Моќност
  Високо квалитетна подлога
  Специјално дизајнирани отвори за пареа за подобар испуст на истата
  Вертикално испуштање на пареа и пеглање
  Професионален кабел за напојување од 3 метри
  Континуиран млаз
  Млаз пареа
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Гусана грил тава 24х32cm TV012

   

  Брзо готвење, на здрав и вкусен начин.
  Гусаните тави ја имаат предноста да ја распределат топлината полека, така што храната се готви рамномерно, заддржувајќи го вкусот и своите квалитети. 
  Димензии: 24х32cm 
  Тавата е наменета исклучиво за рачно миење. 
 • Сервис за јадење од 18 парчиња Luminarc Harena B&W

   

  Сервисот содржи:
  6 големи плитки чинии 25cm црни
  6 длабоки чинии 23cm бели
  6 мали плитки чинии за десерт 19cm црни
  Изработени од Акропал калено стакло
  Безбедни за миење во машина за садови и безбедни за користење во микробранова печка
   
 • Декантер Bormioli Rocco Dedalo

  Код за нарачка: DEDALO 4908

  Bormioli Dedalo
  Димензии:
  Шише: 24 х9,7 цм

  Фамилијата Бормиоли своето потекло го има од италијанскиот град Алтаре, а нивното име се споменува во архивите уште од 14тиот век.

  Во 1825тата година, Луиџи Бормиоли ја создава првата фабрика за стакло, со која раководи до неговата смрт во 1832ра година. Фабриката ја презема неговата сопруга, која заедно со трите сина успешно ја води, а доказ за тоа е купувањето на Кралската фабрика за Керамика и стакло Strada Farnese во Парма. Веднаш по преземањето на оваа фабрика компанијата се преименува во Браќа Бормиоли, под кое име функционира се до 1880та година, кога се преименува во сега веќе светски познатото име Bormioli Rocco.

 • Чаши ALANIA 52052 1/6

  Код за нарачка : Чаши ALANIA 52052 1/6

 • Грил тава Accademia Mugnano - Natural Wood series

  Код: 5423 - Accademia Mugnano Grill

  Димензии: 49x30x5cm
  Изработена од лиен алуминиум со 5 слоја на нелеплива завршница

 • Тава за палачинки DOLCI SORRISI 22cm TV022

   

  99,5% чист алуминиум, со дебелина од 1,6 mm.
  Нелеплив слој AM Salus Hand System, 5 слоја.
  Нелизгачка плоча, погодна за сите површини за готвење специјално за системот за индукција.
  Дијаметар: 22цм
   
 • Вок тава со дрвена рачка 28cm TV001

   

  Брзо готвење, на здрав и вкусен начин.
  Гусаните тави ја имаат предноста да ја распределат топлината полека, така што храната се готви рамномерно, заддржувајќи го вкусот и своите квалитети. 
  Дијаметар: 28цм
  Дрвена рачка
  Тавата е наменета исклучиво за рачно миење. 
   
 • Правоаголна касерола со Пирекс капак 40x21cm TV008

   

  Брзо готвење, на здрав и вкусен начин.
  Гусаните садови за готвење ја имаат предноста да ја распределат топлината полека, така што храната се готви рамномерно, заддржувајќи го вкусот и своите квалитети. 
  Димензии: 40x21cm
  Тавата е наменета исклучиво за рачно миење. 
 • Сет од 6 чаши за виски Алегра

  Код за нарачка: Алегра 9485

  Сет од 6 чаши погодни за виски
  Димензии: 18 x 18 x 9 цм

 • Сет од 6 шолји за капучино Бејзик

  Код за нарачка: Шолји Бејзик капучино 6996

  Сет од 6 шолји погодни за капучино