• Диспанзер за палачинки

  Код за нарачка: Диспанзер за палачинки

  Инструкции:

  Одлични креативни диспензери за тесто, дури и за најнеискусните почетници, ќе ве направат пекар, пекар.

  Потребни се само три едноставни чекори за да направите утринска торта со бела јака. Чиста, хранлива и креативна торта.

  1) ставете го подготвеното тесто
  2) истурете иста количина тесто во секој калап за колачи
  3) ставете ја мембраната за колачот во кутијата за печење или во микро печката.

 • Сецко за лимон

  Код за нарачка: Сецко за лимон

  Lemon Lime Fresh Wedge прави осум

  совршени клинови, за неколку секунди!

  Едноставно ставете лимон или лимета во лулката и турнете надолу со клинската рачка. Цитрусните клинови се совршени за летни коктели, BBQ и забави на плажа.• Издржливи сечила за сечење од нерѓосувачки челик Совршен за забави
  Може да се мие во машина за садови

 • Spin Maiden

  Код за нарачка: Чистач со две ротирачки глави

  Моќен чистач со две ротирачки глави за чистење и полирање на подови. Професионална технологија направена за едноставна домашна употреба.
  Чисти и Полирај на секоја површина идеално за ламинат, плочки, гранит, дрво, мермер и др.
  Сетот го вклучува Spin Maid апаратот, 2 крпи за чистење, 2 крпи за длабинско чистење и полирање. Вградена моќна литиумска батерија и адаптер за полнење.

 • Апарат за јогурт HB-2193

  Код за нарачка: Апарат за јогурт HB-2193 - 023189

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  AC220V-240V 50/60Hz 35W
  Направете до шест тегли кремаст и свеж јогурт со различни вкусови
  Може да се направи јогурт во рок од 7 часа
  Заштеда на пари и време
  Капацитет на тегла: 150ml/шолја
  Транспарентен капак и проѕирен стаклен сад за лесно следење
  Прекинувач за вклучување/исклучување со контролни светла

 • Соковник HB-3324

  Код за нарачка: Соковник HB-3324 - 016433

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност 25W; 220-240V, 50Hz
  Систем за ротација во две насоки
  Прилагодливо сито
  Отстранливи додатоци за ракување и ефикасно чистење
  Напојувачки кабел 1 m
  Капацитет 0,75L
  Ниво на бучава 65 Db

 • Апарат за правење јогурт HB-2190

  Код за нарачка: HB-2190 - 023134

  Моќност: 20W
  Напон: 220-240V/50-60Hz
  Капацитет: 1L
  Автоматски термостат
  Транспарентен капак
  Прецизна контрола на температурата

 • Блендер CAMRY CR 4050 + ПОДАРОК сет од 6 чаши

  Код за нарачка: CR 4050 блендер + ISTANBUL 42402


  Блендер CAMRY CR 4050
  500W Моќност
  Капацитет: 1,5l
  2 подесувања за брзина
  Функција на пулс
  Стаклен бокал
  Функција за дробење на мраз
  Нож од не'рѓосувачки челик
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА


  Чаши 1/6 ISTANBUL 42402
  Капацитет: 290cc
  Висина: 134mm
  Дијаметар на горниот дел: 62mm
  Дијаметар на долниот дел: 58mm

 • Сервис за јадење од 18 парчиња, Luminarc Harena B&W

   

  Сервисот содржи:
  6 големи плитки чинии 25cm црни
  6 длабоки чинии 23cm бели
  6 мали плитки чинии за десерт 19cm црни
  Изработени од Акропал калено стакло
  Безбедни за миење во машина за садови и безбедни за користење во микробранова печка
   
 • Рачен блендер Vox MS 5010

  Код: Vox MS 5010

  25 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност – 600 W
  Број на брзини – 2
  Лесно складирање – Компактен и лесен, прикладен за секоја кујна
  Систем за заштита – Блендерот ќе работи само доколку сите делови се соодветно поставени, опасност од повреда не постои
  Едноставно чистење – Сите делови се перат во машина за перење садови
  Метален додаток за блендирање, лесен за отстранување

 • Прибор за јадење Tramontina Polywood
  Сетот од 24 парчиња содржи:
   - 6 ножеви (21,2x1,9x1cm)
   - 6 вилушки (19,5x2,4x1,7cm)
   - 6 супени лажици (19,4x4x1,6cm)
   - 6 кафени лажички (15,2x2,9x1,4cm)
   
  На неформалните оброци сè уште им требаат добар квалитет садови, ножеви и прибор. Ова е причината зошто поливудската линија има облик и дебелина на сечилата од не'рѓосувачки челик кои обезбедуваат издржливост додека спречуваат деформитети. Термичката обработка додава издржливост на работ на сечилото, а елегантната дрвена рачка е прикачена со алуминиумски навртки. Отпорни се на удари и високи температури и можат да се мијат во машината за миење садови.

   

 • Чинија за апетисани INVITATION-26
  Димензии: 26х26х5 cm
  Погодна за миење во машина за садови
  Може да се употребува за подгревање на Вашите апетисани  во микробранова или рерна
   
 • Миксер ADLER AD 4205 B

  Моќност:300W
  Брзини:5
  Турбо копче
  Маталки за мешање:2
  Mаталки за тесто:2
  Копче за полесно ослободување на додатоците
  Боја:бело-црна

 • Блендер стоечки ADLER AD 4070

  5 нивоа на брзина
  Функција „Пулс“
  Удобен стаклен бокал
  Капацитет: 1,5 l
  Сечило од нерѓосувачки челик
  Моќност: 600 W
  Максимална моќност: 800W

 • Тостер сендвич MAX ST 300

  Моќност: 700w
  Нелепливи грил плочи лесни за чистење
  Рачкa отпорнa на топлина
  Светилка за вклучено и спремно за работа
  Автоматски термостат

 • Блендер стоечки MAX JB 7021

  Моќност: 600w
  Пластичен сад со капацитет од 1.2л
  Нелизгачки ногарки
  Сечила од нерѓосувачки челик
  Сечила за дробење мраз

 • Електричен бокал MAX EB 390 Инокс

  Моќност: 1500W
  Максимален капацитет: 1.7l
  Автоматски прекинувач со пилот светилка
  Скриен грејач
  Заштита од прегревање
  Заштита од претекување
  Ротирачка база 360?за лесно користење
  Куќиште од нерѓосувачки челик

 • Сецко MAX CH 5021

  Код за нарачка: MAX CH 5021-26385

  Моќност:600w
  Сад со капацитет од 1л
  Брзини: 1
  Сечила изработени од
  Нерѓосувачки челик
  Не лизгачки ногарки
  Безбедносен систем
  Иновативен дизајн едноставен за употреба

 • Апарат за турско кафе MAX NE 302

  Код за нарачка: MAX NE 302-26380 

  Моќност: 800-1000W
  Капацитет на вода: 200 ml
  Пластичен сад
  Копче ON/OF
  Скриен грејач
  Лесен за употреба
  База со кабел

 • Апарат за турско кафе MAX NE 301 Инокс

  Код за нарачка: MAX NE 301 Инокс-800034

  Моќност 800W
  Капацитет на вода 300 ml
  Сад од нерѓосувачки челик
  Копче за вклучување и исклучување

 • Машина за правење на шеќерна волна

  Вратете ги спомените од детството и уживајте во забавните, попладневни часови со Вашите деца или внуци благодарение на оваа супер слатка машина за правење на шеќерна волна.
  Препуштете и се на забавата и уживајте во прекрасната атмосфера додека гледате како Вашите децата се забавуваат и се осеќаат корисни додека самостојно ги прават големите шеќерни волни а воедно се релаксираат и учат нови вештини.
  Од сега ќе немате потреба да одите специјално да барате продавница за шеќерна волна,  затоа што тоа ќе можете да си го направите кога и каде и да посакате благодарение на уникатниот, практичен дизајн на оваа машинка.
  Специјално е дизајнирана со главна цел, да можете да ја пренесувате каде и да посакате без тешкотија. Едноставно можете да ја ставите во чанта, во ранец, во кола и да ја земете со Вас секаде.
  Одлична е за мали настани како родендени, новогодишни забави, карневалски забави, канцелариски настани и сл.
  Создадете незаборавни и забавни моменти додека готвите оброк со Вашите деца, а забавниот дел препуштете и го на машината за правење на шеќерна волна.
  Во пакетот добивате 10 дрвени стапчиња и една дозерка за шеќер.
  Машината не бара користење на специјален шеќер, па така ќе можете да направите шеќерна волан со обичен, бел шеќер.
  *Потребно е машината да биде загреана пред да биде додаден шеќерот.