• SKIN SUPER GOOD / BANANA SPLIT КРЕМ-ПУТЕР ЗА ТЕЛО – 360 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101569

  ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
  КОКОС • АКАИ БОБИНКИ • БАНАНА

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Дали на вашата кожа и недостасуваат витамини? Ова е перфектното решение за вас! Овој крем-путер за тело, со неговите неверојатни хранливи својства, ќе ја остави вашата кожа мека и свиленкаста.

  Органскиот екстракт од банана е заситен со витамини Б и Ц, кои длабински ја потхрануваат кожата, давајќи и меко и свиленкасто чувство.

  Органскиот екстракт од акаи и органското масло од кокос пефектно ја хидрираат кожата, оставајќи ја мазна и сјајна.

  Органскиот путер од какао нуди мекост и еластицитет на кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина, и масирајте со нежни движења.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Поради големата количина на витаминот Б6 во бананите, кој е одговорен за вашето добро расположение, често се нарекува и “овошје на радоста”.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ISOPROPYL PALMITATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CETEARYL GLUCOSIDE, MUSA SAPIENTUM FRUIT EXTRACT*, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT*, COCOS NUCIFERA OIL*, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER*, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, PARFUM, CI19140.

  (*= состојка од органско земјоделство)

 • SKIN SUPER GOOD / RASPBERRY FLUFF КРЕМ-СУФЛЕ ЗА ТЕЛО – 360 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101583

  ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  МАЛИНИ • ВАНИЛА • ЕКСТРАКТ ОД БАДЕМ

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Оставете ја вашата кожа да се опушти!

  Смирувачкото крем-суфле ќе ве замота во мекост и топли миризби.

  Органскиот екстракт од малини ја остава вашата кожа мека и нежна.

  Органското масло од бадем перфектно ја хидрира кожата, оставајќи ја свиленкаста и сјајна.

  Огранскиот екстракт од ванила нуди опуштање со нејзиниот сензуален мирис.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина, и масирајте со нежни движења.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Малините содржат витамини Б, Ц, А и Е, додека есенцијалното масло од малини има релаксирачко дејство.

  СОСТОЈКИ (INCI): Ingredients: AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, GLYCERIN, COCO CAPRYLATE/CAPRATE, HECTORITE, RUBUS IDAEUS LEAF EXTRACT*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT*, FRAGARIA VESCA FRUIT EXTRACT*, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 14720.

  (*= состојка од органско земјоделство)

 • SKIN SUPER GOOD / HELLO, ALOE ЖЕЛЕ-КРЕМ ЗА ТЕЛО – 360 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101590

  ХИДРАТАЦИЈА • СМИРУВАЊЕ
  СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • АКАИ БОБИНКИ • МАСЛО ОД АВОКАДО

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Доколку сакате воздушести производи со лесна текстура, ова е вистинската крема за вас. Желе-кремот е перфектниот начин лесно да ја хидрирате вашата кожа.

  Органскиот сок од алое има хидратантно својство, и својство за задржување на хидратацијата. Кожата инстантно се трансформира и станува свежа и сјајна.

  Органското масло од авокадо и органскиот екстракт од индиско грозје, максимално ја омекнуваат кожата, оставајќи ја свиленкаста и мека.

  Органскиот екстракт од акаи ја тонира кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина, и масирајте со нежни движења.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Алое сокот содржи голема количина на биолошки активни состојки. Дури и во древните времиња, бил користен за прва помош или изгореници.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CARRAGEENAN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, PHYLIANTHUS EMBLICA FRUIT EXTRACT*, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, CELLULOSE GUM, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, CALCIUM LACTATE, CALCIUM GLUCONATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 15985, CI19140, CI 42090, CI 14720.

   (*= состојка од органско земјоделство)

 • MOISTURIZING / КРЕМА ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА ТЕЛОТО ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 300 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018884

  ХИДРАТАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  МАСЛО ОД ШИПКА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • СМРЕКА

  Природна и сертифицирана крема за хидратација на кожата на телото, базирана на рецептите од Др. Конопка, за сите типови на кожа. Органското масло од шипинка, како и органското масло од лаванда ја прават кожата мазна, еластична и мека, додека истовремено ја регенерираат и штитат од сушење и иритации.

  98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте до целосно впивање.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, OCTYLDODECANOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, JUNIPERUS COMMUNIS FRUIT EXTRACT*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, MORUS NIGRA FRUIT EXTRACT*, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, CI 77491, LIMONENE, LINALOOL, BENZYL BENZOATE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)