• Крема за лице VOLLARE WILD BEE REJUVENATING

  Крема за лице VOLLARE WILD BEE REJUVENATING

  Количина: 50ml

  Природен подмладувачки крем за лице од серијата на Vollare Wild Bee за нега на лице и тело која е комплетна линија со природни состојки. Наменет за нега на зрела кожа со видливи брчки. Видно го измазнува епидермисот, ја подобрува состојбата на кожата, како и ја навлажнува и храни. Додавањето на пчелен мед и караница го спречува стареењето на кожата, ја намалува видливоста на брчките и активно го спречува создавањето на нови. Кога се користи редовно, создава посебна заштитна бариера на површината на кожата против сушење, прекумерна загуба на вода и штити од надворешните штетни фактори.

 • Крема за лице Vollare ANTI-WRINKLE 50+

  Крема за лице Vollare ANTI-WRINKLE 50+

  Количина: 50ml

  Дневен и ноќен зацврснувачки крем против брчки кој може да се користи за секојдневна нега на кожата кај жени над 50 години, без разлика на нивниот тип на кожа. Ја подобрува густината на кожата и нејзината структура, со зацврстување на нејзините слоеви. Ги намалува брчките и ја ревитализира кожата. Го изедначува тонот на кожата и ја прави сјајна. Исто така, ја штити кожата од деструктивните ефект.

  Активни состојки:

  • Snap-8™ - пептид кој спречува континуирана напнатост и помага при затегнување на кожата и, како резултат на тоа, ја измазнува и подобрува кожата, ја намалува длабочината на брчките и го одложува стареењето на кожата.

  • Хијалуронска киселина – интензивно ја навлажнува и измазнува кожата. Исто така, ја подобрува еластичноста и обезбедува долготраен ефект.

   • Витамин Е – ефикасно ја штити кожата од деструктивните ефекти. Се нарекува и витамин на младоста, затоа што го одложува процесот на стареење на кожата.

 • Крема за лице Vollare Ultra Hydration 40+

  Крема за лице Vollare Ultra Hydration 40+

  Количина: 50ml

  Дневен и ноќен хидратантен крем против брчки може да се користи за секојдневна нега на кожата кај жени над 40 години, без разлика на нивниот тип на кожа. Обезбедува интензивна и долготрајна хидратација, ја штити кожата од стареење и ги намалува нејзините ефекти. Исто така, ги минимизира симптомите на замор и стрес и ја подобрува состојбата на кожата.

 • Крема за лице VOLLARE WILD BEE MOISTURIZING

  Крема за лице VOLLARE WILD BEE NATURALLY MOISTURIZING

  Количина: 50ml

  Природен хидратантен крем за лице од серијата на Vollare Wild Bee за нега на лице и тело која е комплетна линија со природни состојки. Лесната и свилена формула на кремот е збогатена со мед и масло од афион, кои го спречуваат сушењето на кожата. Кремот ја враќа удобноста на кожата, ја остава мека и сјајна.

  Содржи 98% состојки од природно потекло.

 • Крема за лице VOLLARE WILD BEE REGENERATION

  Крема за лице VOLLARE WILD BEE NATURAL REGENERATION

  Количина: 50ml

  Природен регенерирачки крем за лице од серијата на Vollare Wild Bee за нега на лице и тело која е комплетна линија со природни состојки. Нежно ја храни кожата. Лесната формула збогатена со мед и сончогледово масло ефикасно го обновува изгубениот липиден слој, нежно го обвиткува и штити од надворешни фактори. Покрај тоа, шеа путерот ја прави кожата пријатно мека и мазна. Не остава чувство на лепливост.

 • Крема за лице Vollare Intense Regeneration 60+

  Крема за лице Vollare Intense Regeneration 60+

  Количина: 50ml

  Дневен и ноќен регенерирачки  крем против брчки кој може да се користи за секојдневна нега на кожата кај жени над 60 години, без разлика на нивниот тип на кожа. Ги намалува симптомите и ефектите на стареење на кожата. Концентрираните активни состојки обезбедуваат интензивни хранливи придобивки, ја затегнуваат кожата и ги обликуваат цртите на лицето. Ја подобруваат состојбата на кожата со зголемување на нејзината густина и ја стимулираат нејзината регенерација.

 • Крема за лице Vollare MAXIMUM RENEW 70+

  Крема за лице Vollare MAXIMUM RENEW 70+

  Количина: 50ml

  Дневен и ноќен крем против брчки кој може да се користи за секојдневна нега на кожата кај жени над 70 години, без разлика на нивниот тип на кожаИнтензивно ја храни, ја измазнува кожата и ја прави еластична. Специјалниот состав на активни состојки силно ја враќа и ја подобрува еластичноста на кожата. Ги измазнува брчките и ја подобрува контурата на лицето. Кожата станува мека на допир.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц АНТИОКСИДАНТНА КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ – 30 МЛ

  Код за нарачка: 4743318103655

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ВИТАМИН А • КОФЕИН

  Оваа крема за околу очи ви дава свеж и одморен изглед во текот на целиот ден. Помага да се изборите со знаците на умор и стрес, благодарение на активните сибирски билки кои имаат одлични регенеративни својства. Витаминот А помага да се зголеми сјајот на кожата. Витаминот Е помага да се минимизираат знаците на предвремено стареење. Кофеинот помага да се затегнат фините линии. Фосфолипидите се најдобрите природни активни состојки за максимизирање на хидратацијата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро, или навечер нанесете мала количина на околуочниот предел, користејќи деликатни, натапкувачки движења. Погодна за секојдневна употреба.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ЛЕСЕН КРЕМ-ФЛУИД – 50 МЛ

  Код за нарачка: 4743318103518

  ТОНИРАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • НИАЦИНАМИД • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа хидратантна крема и дава енергија на вашата кожа, за целиот ден! Ја заштитува кожата од надворешни влијанија, овозможувајќи и свежина и мекост. Витаминот В5 природно хидрира, омекнува, смирува и поддржува добар изглед на кожата. Хиалуронската киселина помага да се задржи водата во кожата, задржувајќи ја хидрирана и цврста.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице, избегнувајќи го пределот околу очите и устата. Погодна за секојдневна употреба.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ДНЕВНА КРЕМА СО SPF 20 – 50 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103501

  ТОНИРАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • НИАЦИНАМИД • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа крема е специјално наменета за борба против секојдневниот стрес на кожата од градскиот живот. Ја освежува вашата кожа и остава природен сјај, намалувајќи ги знаците на стрес и умор. Витаминот Ц помага да се зајакне самостојниот одбранбен систем на вашата кожа, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Ниацинамидот помага видливо да се намалат зголемените пори и да се омекнат фините линии.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете наутро на чисто лице, избегнувајќи го пределот околу очите и устата. Погодна за секојдневна употреба.

 • SOOTHING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА СЕНЗИТИВНА КОЖА - 50 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019133

  СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВОДА ОД АНЃЕЛИКА • ВОЛЧЈИ ТРН • МАСЛО ОД ЛАВАНДА

  Смирувачка крема за лице, која го содржи етеричното органско масло N54 од Др. Конопка. Збогатена е со витамини и минерали, кои играат клучна улога во негата на сензитивната кожа. Комбинирано со екстракт од органска анѓелика, ја храни и хидрира кожата, со што ја намалува сувоста и ѝ дава здрав и блескав изглед.

  98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на лицето и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, SORBUS SIBIRICA EXTRACT*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, MENTHA PIPERITA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA WATER*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM CITRATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID.

   

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • REGENERATING / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА СУВА И СЕНЗИТИВНА КОЖА - 20 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019164

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  ВОДА ОД АНЃЕЛИКА • КОЊСКА ДЕТЕЛИНА • СЕМЕ ОД 'РЖ

  Овој регенерирачки гел за очи го содржи специјалното органско хербално масло N49 на Др. Конопка. Богат е со нутритивни витамини и минерали, кои се клучни за хранење и регенерација на осетливата кожа околу очите. Во комбинација со екстракт од анѓелика, помага при успорувањето на процесот на стареење, оставајќи ја кожата околу очите чиста и затегната.

  98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и нежно масирајте на делот под очите и на очните капаци и оставете го да делува.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SECALE CEREALE SEED EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, CEDRUS ATLANTICA WOOD OIL*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, RIBES NIGRUM LEAF WATER*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE, LINALOOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • NOURISHING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И СУВА КОЖА - 50 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019126

  ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ШЕА ПУТЕР • СЕМЕ ОД 'РЖ

  Хранлива крема за лице, која ги содржи етеричните органски масла N49 и N54 од Др. Конопка. Збогатена е со витамини и полинезаситени масни киселини, кои играат клучна улога во хранењето и обновата на кожата. Комбинирано со органски волчји трн, ја спречува загубата на вода на кожата преку зајакнување на нејзините заштитни слоеви и ја прави кожата мека и нежна.

  98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на лицето и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERYL STEARATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CETEARYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, OCTYLDODECANOL, GLYCERIN, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SECALE CEREALE SEED EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, CEDRUS ATLANTICA WOOD OIL*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, RIBES NIGRUM LEAF WATER*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE, CITRAL, EUGENOL, HEXYL CINNAMAL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки) • MULTI-PURPOSE / ПОВЕЌЕНАМЕНСКА КРЕМА ЗА СИТЕ СОСТОЈБИ НА КОЖАТА - 75 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019089

  СМИРУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  РОЗА • ДИВА КАПИНА • ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД РУЗМАРИН

  Оваа повеќенаменска крема ги содржи специјалните органски хербални масла на Др. Конопка №49 и №54. Во составот има и витамини и минерали, кои помагаат во обновувањето на природните слоеви на кожата, го поттикнуваат тонирањето и ја враќаат еластичноста на кожата. Во комбинација со камилица, кедрово дрво и шеа путер ја смирува и храни кожата, оставајќи ја здрава и убава.

  98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја кремата на сува и чиста кожа на посакуваниот дел и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, OCTYLDODECANOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, JUNIPERUS COMMUNIS FRUIT EXTRACT*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, MORUS NIGRA FRUIT EXTRACT*, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, CI 77491, LIMONENE, LINALOOL, BENZYL BENZOATE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • CALMING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОЖА - 50 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019102

  СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВОДА ОД АЈДУЧКА ТРЕВА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД НАНЕ

  Смирувачка крема за лице, која го содржи етеричното органско масло N54 од Др. Конопка. Збогатена со витамини и минерали, кои ја хранат кожата и ѝ даваат мазен и кадифен изглед. Комбинирано со органска ајдучка трева, го спречува сушењето и појавувањето на иритации на кожата и го задржува прекрасниот блесок.

  98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на лицето и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, ACHILLEA MILLEFOLIUM FLOWER WATER*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, SORBUS SIBIRICA EXTRACT*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, MENTHA PIPERITA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA WATER*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM CITRATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL, GERANIOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки) • AGE-DEFYING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019119

  ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  МАСЛО ОД СЕМЕ ОД МАЛИНА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД НАНЕ

  Активна anti-age крема за лице, која ги содржи етеричните органски масла N49 и N54 од Др. Конопка. Збогатена со витамини и минерали, кои ѝ овозможуваат интензивна хидратација на зрелата и сува кожа, која значително го успорува процесот на стареење. Комбинацијата со малина ја стимулира регенерацијата и ѝ го враќа на кожата природниот баланс, оставајќи ја затегната и еластична.

  98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на лицето и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, MENTHA PIPERITA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA WATER*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM CITRATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SECALE CEREALE SEED EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, CEDRUS ATLANTICA WOOD OIL*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, RIBES NIGRUM LEAF WATER*, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • CREAM EMULSION / КРЕМА СО ВИТАМИН А 1,09 % - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4603749313354

  СМИРУВАЊЕ • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  РЕТИНОЛ • БЕТАИН • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

  Биокозметички ефект: Екстрактот од семе од индиски грашок е алтернативен, растителен извор на ретинол – витамин А – ефективен антиоксидант во живите ткива. Блокирајќи ги слободните радикали, витаминот А спречува уништување на клетките на кожата. Каротеноидите содржани во ткивата претрпуваат неколку неутрализирачки реакции, па се разградуваат. Кожата е постојано изложена на стрес и соларна ултравиолетова радијација, предизвикувајќи опаѓање на концентрацијата на антиоксиданти. Бета-каротен, претходник на витаминот А (провитамин А), е вклучен во ретинолската биосинтеза. Заштитувајќи ги клетките од предвремено стареење, ретинолот спречува појава на вишок кожа на микрорелјефот и како резултат на тоа, длабоки брчки.

  Индикации (наменето за): За кожа склона на воспаленија, со траги од кожни болести и грубост, како и кожа склона на стрес и неговите последици; сува, дехидрирана и кожа во стареење.

  Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компонентите на кремата.

  Пропратни ефекти: Секојдневна употреба не е препорачана, бидејќи лекот содржи бета-каротен кој е растителен пигмент. Кај хиперсензитивна кожа, можна е појава на црвенило, или иритација.

  % состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Поради високата концентрација на активни компоненти, кремата е наменета за самостојна употреба, по потреба. Нанесете со нежни кружни движења на лицето, до целосно впивање. Препорачано е да се нанесе, на претходно исчистена кожа.

  Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ISOAMYL LAURATE (AND) ISOAMYL COCOATE, GLYCERIN, CETEARYL OLIVATE (AND) SORBITAN OLIVATE, SQUALANE, HYDROGENATED OLIVE OIL, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, OLEA EUROPAEA OIL UNSAPONIFIABLES, GLYCERYL CAPRYLATE, HIPPOPHAE OILFLAMA PENTAMENA EXTRACT (AND) MALTODEXTRIN, BENZYL ALCOHOL, BETAINE, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, XANTHAN GUM, BENZOIC ACID, TOCOPHEROL, LACTIC ACID, SODIUM HYALURONATE, RHODIOLA ROSEA EXTRACT, SPHAGNUM EXTRACT, MATRICARIA RECUTITA FLOWER OIL, BISABOLOL.

    • RADIANCE & ENERGY / SHINE ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА УМОРНА КОЖА – 40 МЛ

  Код за нарачка: 3770002306314 

  СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  МОРКОВ • ГРЕЈПФРУТ • СЛИВА


  Илуминирачка и хидратантна крема со органски грејпфрут, за сјаен тен и природно ревитализирана кожа. Го зголемува сјајот на сувата кожа и содржи коктел од овошја, полн со витамини и сонце за да се бори со безживотни и уморни тенови. Па, извадете ги вашите наочари за сонце, вашата кожа сериозно ќе сјае за многу кратко време!

  - Органскиот грејпфрут богат со витамин Ц ја ревитализира вашата кожа и дава сјаен изглед.

   

  - Со додадени патентирани активни состојки: хиалуронската киселина длабински хидрира и Alpaflor® кој ја заштитува вашата кожа од стрес и загадување од животната средина.

  - Органскиот морков, со малку познатите доблести, делува како “wake-up” повик за вашиот тен, зголемувајќи ја виталноста и елиминирајќи ги знаците на умор.

  - Благодарение на органската слива која е вистински извор на вирамин Е, се бори против знаците на стареење, ја тонира кожата оставајќи ја мека.

  - Светкачкиот прав од микашист ја остава кожата со сјаен тен цел ден, дури и без шминка!

  24,48% состојки од органско потекло

   

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО СЕ КОРИСТИ: Користете ја кремата секојдневно, како дневна крема, на кожа која била претходно измиена со нашата Frimousse пена за чистење со органски домат. Оставете ја кремата да се впие и тогаш Leeeeet theeeee suuuun shiiiineeeee!

   

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CITRUS PARADISI FRUIT WATER*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, DAUCUS CAROTA SATIVA SEED EXTRACT*, GLYCERYL STEARATE, DICAPRYLYL ETHER, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, SQUALANE, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, ACACIA DECURRENS/JOJOBA/SUNFLOWER SEED WAX/POLYGLYCERYL-3 ESTERS, PRUNUS DOMESTICA SEED OIL*, CITRUS PARADISI FRUIT EXTRACT*, BUDDLEJA DAVIDII LEAF EXTRACT*, THYMUS VULGARIS FLOWER/LEAF EXTRACT*, DAUCUS CAROTA SATIVA ROOT EXTRACT*, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT*, PARFUM, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, LEVULINIC ACID, MICA, TITANIUM DIOXIDE, SODIUM LEVULINATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, ARGININE, SODIUM CITRATE, ILLITE, PHRAGMITES, COMMUNIS EXTRACT, PORIA COCOS EXTRACT, SODIUM BENZOATE, LIMONENE, GERANIOL CITRONELLOL, CITRAL, LINALOOL.

   

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • ANTI-OXIDANT / CARESSE VELOUTÉE ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ – 40 МЛ.

  Код за нарачка: 3770002306123

  ПРОТИВ-СТАРЕЕЊЕ • ЗАШТИТА • СМИРУВАЊЕ
  ПРАСКА • КИВИ • FUCOCERT®

  Хидратантна, заштитна крема за лице со органски праски и киви, која природно ја одржува кожата влажна. Овој органски третман ја опушта и заштитува вашата кожа од стрес од животната средина, благодарение на своите антиоксидантни, активни и природни минерали.

  Удобна и смирувачка, погодна за сите типови на кожа. Користете ја секое утро, секојдневно, за да имате добар почеток на денот.

  - Антиоксидантен ефект благодарение на екстрактот од органско киви.

  - Збогатена со органска праска, ја остава кожата со одличен и сјаен изглед.

  - Ја заштитува кожата благодарение на минералите и полифенолот од маслинови лисја, реномирани по нивните анти-слободни радикали.

  - Навлажнува и спречува стареење на кожата благодарение на хиалуронската киселина, патентирана екстра-навлажнувачка активна состојка и Fucocert®, активна состојка со затегнувачки својства.

  - Ја смирува кожата ден по ден, благодарение на коктелот од органски балсам од лимонленено семе и слез, одбрани поради нивните заштитувачки и регенеративни својства.

   

  16,88% состојки од органско потекло

   

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

   КАКО СЕ КОРИСТИ: Нанесувајте секојдневно на лицето и вратот. Погодна за сите типови кожа.

   

   СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, DICAPRYLYL ETHER, MYRISTYL MYRISTATE, BEHENYL ALCOHOL,GLYCERIN,ACTINIDIA CHINENSIS FRUIT WATER*, CAMELINA SATIVA SEDD OIL*, SQUALANE, PRUNUS PERSICA FRUIT EXTRACT*, ALCOHOL**, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, HYDROGENATED LECITHIN, PARFUM, SODIUM PCA, TITANIUM DIOXIDE, XANTHAN GUM, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ILLITE, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT*, PHENETHYL ALCOHOL, TOCOPHEROL, OLEA EUROPAEA LEAF EXTRACT*, CITRIC ACID, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, SODIUM HYALURONATE, SODIUM USNATE, ALUMINA, STEARIC ACID, BIOSACCHARIDE GUM-1, USNEA BARBATA (LICHEN) EXTRACT, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM ANISATE, SODIUM LEVULINATE, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL.

   

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • [IM]PERFECTION / PERFECT SELFIE ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО ПРЕБИОТИК - 40 МЛ.

  Код за нарачка: 3770002306345

  СМИРУВАЊЕ • ЧИСТЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
  КЛЕМЕНТИНА • ПЧЕНКАРЕН СКРОБ • КРАСТАВИЦА


  Хидратантна крема со мат ефект, специјално формулирана за нега на кожа со флеки.

  Повеќе нема потреба да се криете под слоеви шминка: кремата не само што ја хидрира вашата кожа, туку исто така природно покрива мали флеки и несовршености, воедно и ја измазнува кожата благодарение на нејзиниот мат ефект.

  - Органската мандарина помага да се чисти, прочистува и тонира кожата (и исто така мириса екстра добро!)

   

  - Додадовме и екстракт од лаванда во мешавината, за подобро да се регулира создавањето на себум и да се третираат флеките. Исто така помага да се одржи кожата смирена заедно со црната рибизла, состојка позната за намалување на црвенила кај сензитивна кожа.

  - Измазнувачкиот мат ефект е постигнат користејќи пченкарен скроб! Природна состојка која ја измазнува кожата, без потоа да остава мрсно чувство и ги сокрива порите додека истовремено ги остава да дишат.

  - Исто така содржи краставица: нејзината висока концентрација на вода ја рехидрира, регенерира и омекнува вашата кожа.

  состојки од органско потекло

   

  99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО СЕ КОРИСТИ: Нанесувајте секојдневно на чиста кожа, како дневна крема, наутро и/или навечер откако ќе ја исчистите кожата сoAfter Date мицеларниот гел.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ZEA MAYS STARCH*, GLYCERIN, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA WATER*, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, SILICA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, ACACIA DECURRENS/JOJOBA/SUNFLOWER SEED WAX/POLYGLYCERYL-3 ESTERS, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, PRUNUS DOMESTICA SEED OIL*, CITRUS CLEMENTINA FRUIT EXTRACT*, CUCUMIS SATIVUS FRUIT EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, GLYCERYL CAPRYLATE POLYGLYCERYL-6 STEARATE, PARFUM, LEVULINIC ACID, SODIUM LEVULINATE, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHEROL, BIOSACCHARIDE GUM-1, SODIUM ANISATE, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL.

   

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)