• COCONUT / СПРЕЈ РЕГЕНЕРАТОР ЗА НОРМАЛНА КОСА ОД КОКОС - 250 МЛ.

  Код за нарачка: 5765228837917

  ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
  АЛОЕ ВЕРА • КОКОСОВ НЕКТАР • МАСЛО ОД ПОРТОКАЛ

  Спреј регенератор од кокос составен од органски кокосов нектар кој ја балансира хидрацијата на вашата коса и никогаш не дозволува да е сува. Помага за полесно расчешлување и ја омекнува. По употреба, остава прекрасен благ мирис на природен кокос.

  22% состојки од органско потекло

  87% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Напрскајте на сува или мокра коса и оставете го да делува. Не го плакнете потоа!

  СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, COCOS NUCIFERA SACCHARUM EXTRACT*, GLYCERIN**, GLYCERYL CAPRYLATE, PARFUM, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORID, CETEARYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • COCONUT / РЕГЕНЕРАТОР ЗА НОРМАЛНА КОСА ОД КОКОС - 180 МЛ.

  Код за нарачка: 5765228839102

  ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  АЛОЕ ВЕРА • КОКОСОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ПОРТОКАЛ

  Регенератор од кокос составен од органско кокосово масло, и кокосов нектар кои помагаат при хранење и хидратација. По употреба, остава прекрасен благ мирис на природен кокос.

   
  47% состојки од органско потекло

  79% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на коренот на косата. Оставете го да делува 2-3 минути.

  СОСТОЈКИ (INCI):  ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, AQUA, GLYCERIN**, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE, LECITHIN, GLYCERYL CAPRYLATE, COCOS NUCIFERA OIL*, COCOS NUCIFERA SACCHARUM EXTRACT*, OLUS OIL, SODIUM CETEARYL SULFATE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, PARFUM, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • BROWN SUGAR / ШАМПОН ЗА СУВ СКАЛП ОД КАФЕАВ ШЕЌЕР - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 5765228837429

  СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  КАФЕАВ ШЕЌЕР • АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД ЕУКАЛИПТУС

  Органски шампон за сув скалп на база на кафеав шеќер, кој има смирувачко и анти-воспалително дејство и ја балансира хидратацијата на скалпот. Употребени се големи количини на шеќерни кристали, како и природниот магнет за влага - алое верата. Оваа комбинација му ја враќа свежината и го негува Вашиот скалп.

  ШЕЌЕРОТ КОЈ Е КОРИСТЕН ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА ОВОЈ ПРОИЗВОД, Е ВО СОГЛАСНОСТ СО СТАНДАРДОТ "FAIR TRADE" (ФЕР ТРГОВИЈА) И ПОСЕДУВА СЕРТИФИКАТ ЗА ИСТОТО.

  11% состојки од органско потекло

  39% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, ALOE VERA BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, LAURYL GLUCOSIDE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA FLOWER EXTRACT*, LAVENDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, EUCALYPTUS GLOBOLUS LEAF OIL*, PARFUM, GLYCERYL OLEATE, SODIUM CHLORIDE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, XANTHAN GUM, LYSOLECITHIN, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LINALOOL

 • BROWN SUGAR / ШАМПОН ЗА СУВ СКАЛП ОД КАФЕАВ ШЕЌЕР - 250 МЛ

  Код за нарачка: 5765228837108

  СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  КАФЕАВ ШЕЌЕР • АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД ЕУКАЛИПТУС

  Органски шампон за сув скалп на база на кафеав шеќер, кој има смирувачко и анти-воспалително дејство и ја балансира хидратацијата на скалпот. Употребени се големи количини на шеќерни кристали, како и природниот магнет за влага - алое верата. Оваа комбинација му ја враќа свежината и го негува Вашиот скалп.

  ШЕЌЕРОТ КОЈ Е КОРИСТЕН ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА ОВОЈ ПРОИЗВОД, Е ВО СОГЛАСНОСТ СО СТАНДАРДОТ "FAIR TRADE" (ФЕР ТРГОВИЈА) И ПОСЕДУВА СЕРТИФИКАТ ЗА ИСТОТО.

  11% состојки од органско потекло

  39% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, ALOE VERA BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, LAURYL GLUCOSIDE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA FLOWER EXTRACT*, LAVENDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, EUCALYPTUS GLOBOLUS LEAF OIL*, PARFUM, GLYCERYL OLEATE, SODIUM CHLORIDE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, XANTHAN GUM, LYSOLECITHIN, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LINALOOL

   

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • ALOE VERA / ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ - 500 МЛ.

  Код за нарачка; 5765228837382

  ПРОТИВ ПРВУТ • ХИДРАТАЦИЈА
  АЛОЕ ВЕРА • ПЧЕНКАРЕН ШЕЌЕР • ЛИМОНОВ БАЛСАМ • ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ

  Органски шампон против првут на база на алое вера, со прекрасен мирис на портокали. Природните состојки го ревитализираат и го враќаат балансот на вашиот скалп. Глицеринот и големото количество на алое вера во составот, дополнително ги хидрираат косата и скалпот.

  14% состојки од органско потекло

  45% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO SULFATE, GLYCERINE**, COCO GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, SODIUM CHLORIDE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, PARFUM, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, XANTHAN GUM, LYSOLECITHIN, COCO-CAPRYLATE, TOCOPHEROL, BETASITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • ALOE VERA / СПРЕЈ РЕГЕНЕРАТОР ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 250 МЛ.

  Код за нарачка: 5765228838990

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
  АЛОЕ ВЕРА • ЛИМОНОВ БАЛСАМ • ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ

  Органски спреј регенератор за коса со хидролизиран пченкарен скроб и екстракт од корен од репка, кои го зголемуваат ефектот на регенерација и овозможуваат заштита од топлина и губење на бојата на косата. Помага при заплеткани влакна на косата.

  20% состојки од органско потекло

  85% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Напрскајте на сува или мокра коса и оставете го да делува. Не го плакнете потоа!

  ВАЖНО: ДА СЕ ПРОТРЕСЕ ПРЕД УПОТРЕБА

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERIN**, GLYCERYL CAPRYLATE, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, HYDROLYZED CORN STARCH, BETA VULGARIS EXTRACT, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORID, CETEARYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • ALOE VERA / ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ - 250 МЛ

  Код за нарачка: 5765228837054

  ПРОТИВ ПРВУТ • ХИДРАТАЦИЈА
  АЛОЕ ВЕРА • ПЧЕНКАРЕН ШЕЌЕР • ЛИМОНОВ БАЛСАМ • ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ

  Органски шампон против првут на база на алое вера, со прекрасен мирис на портокали. Природните состојки го ревитализираат и го враќаат балансот на вашиот скалп. Глицеринот и големото количество на алое вера во составот, дополнително ги хидрираат косата и скалпот.

  14% состојки од органско потекло

  45% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO SULFATE, GLYCERINE**, COCO GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, SODIUM CHLORIDE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, PARFUM, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, XANTHAN GUM, LYSOLECITHIN, COCO-CAPRYLATE, TOCOPHEROL, BETASITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

   

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • ANTI-HAIR-LOSS / ШАМПОН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 500 МЛ

  Код за нарачка: 4744183018709

  ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
  МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО

  Овој природен сертифициран шампон содржи органски масла N37 и N52 по рецептот на Др. Конпока. Овие масла содржат комплекс од витамини, кои се потребни за одржување на здравјето на косата, зајакнување на корените и спречување на губењето на косата.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • ALOE VERA / РЕГЕНЕРАТОР ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА ОД АЛОЕ ВЕРА - 180 МЛ.

  Код за нарачка: 5765228839294

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
  АЛОЕ ВЕРА • ГЛИЦЕРИН • МАСЛО ОД ЛИМОНОВА ТРЕВА

  Органски регенератор за коса базиран на алое вера, која ја освежува и ревитализира косата. Комбиниран со лецитин и глицерин ја прави косата да изгледа здрава и лесно расчешлива.

  44% состојки од органско потекло

  78% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на коренот на косата. Оставете го да делува 2-3 минути.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERIN**, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE, LECITHIN, GLYCERYL CAPRYLATE, OLUS OIL, SODIUM CETEARYL SULFATE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CYMBOPOGON SCHOENANTHUS OIL*, PARFUM, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • VOLUME / ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018754

  ВОЛУМЕН • ЗАЈАКНУВАЊЕ
  ВОДА ОД ЖАЛФИЈА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД МАКАДАМИА


  Природен сертифициран шампон за коса на база на органска жалфија, кој ѝ дава волумен на косата. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло № 28 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на екстрактот од жалфија, овој шампон дополнително помага и во зајакнувањето на влакното.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, SALVIA OFFICINALIS LEAF WATER*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON CITRATUS LEAF OIL*, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, BETULA ALBA LEAF EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT*, PINUS SIBIRICA SEED OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки) • STRENGTHENING / ШАМПОН ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ТЕНКО ВЛАКНО - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018723

  ЗАЈАКНУВАЊЕ • ЕЛАСТИЧНОСТ
  МАСЛО ОД РУЗМАРИН • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД МАКАДАМИJА

  Природен сертифициран шампон за коса на база на органско масло од рузмарин, кој ја зајакнува косата. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло № 28 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на маслото од рузмарин, ослабеното и тенко влакно станува еластично, сјајно и јако.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON CITRATUS LEAF OIL*, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, BETULA ALBA LEAF EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT*, PINUS SIBIRICA SEED OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • STRENGTHENING / МАСКА ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ТЕНКО ВЛАКНО - 200 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018860

  ЗАЈАКНУВАЊЕ • ЕЛАСТИЧНОСТ
  МАСЛО ОД РУЗМАРИН • СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО • МАСЛИНОВО МАСЛО

  Оваа природна зајакнувачка маска за коса го содржи специјалното масло N28 на Др. Конопка, сертифицирано од BDIH COSMOS стандардот, органското масло од рузмарин помага да се направи косата појака, а влакното поеластично.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја саканата количина од маската на влажна коса. Оставете да делува 5-7 минути, потоа темелно исплакнете. Да се користи 2-3 пати неделно. Може да се нанесува и на коренот од влакното.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON CITRATUS LEAF OIL*, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, BETULA ALBA LEAF EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT*, PINUS SIBIRICA SEED OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • STRENGTHENING / N28 МАСЛО ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА КОСА ЗА СЕНЗИТИВЕН СКАЛП - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019270

  ЗАЈАКНУВАЊЕ • ЕЛАСТИЧНОСТ
  МАСЛО ОД СИБИРСКИ КЕДАР • МАСЛО ОД ЖЕНШЕН • БЕДЕМОВО МАСЛО

  Органското сертифицирано масло N28 е создадено по рецептот на Др. Конопка и помага да се зајакне структурата и коренот на косата, со што нејзиниот изглед ќе биде сјаен и здрав. Ја храни и ја навлажнува косата, ја прави силна и помага да се намали опаѓањето на косата.

   

  Составено е од:

  • Масло од женшен- го зајакнува коренот на косата и помага при ревитализирањето на оштетената коса.

  • Масло од бреза - ја остава сјајна косата, со свилен и здрав изглед.

  • Арганово масло - ја прави косата силна и еластична.

  • Масло од макадамиа - ја ревитализира оштетената и сува коса.

  • Масло од јојоба - ја подобрува текстурата на косата, ја прави мека и сјајна.

  • Масло од лимонова трева - го оживува и зајакнува коренот на косата.

  • Маслиново масло - го поправа влакното по целата должина и ја обновува неговата виталност.

  • Бадемово масло - го поттикнува растот на косата и ја прави еластична и сјајна.

  • Масло од лисичинка - прави косата да изгледа подобро.

  99% состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го маслото на скалпот и нежно масирајте. Со цел да го максимизирате стимулирачкиот ефект на овој производ, препорачливо е да го оставите на глава 20-30 минути, со завиткување на крпа околу вашата коса. Потоа измијте ја косата. Користете 2-3 пати неделно.

  СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON CITRATUS LEAF OIL*, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, BETULA ALBA LEAF EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT*, PINUS SIBIRICA SEED OIL*, TOCOPHEROL, LINALOOL, LIMONENE, CITRAL, GERANIOL, EUGENOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки) • RESTORING / N52 МАСЛО ЗА СУВА, ФАРБАНА И ОШТЕТЕНА КОСА - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019256

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
  МАСЛО ОД ШИПИНКА • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • МАСЛО ОД ЛАВАНДА

  Органското сертифицирано масло N52 е создадено по рецептот на Др. Конопка и помага да се ревитализира, да се нахрани и да се заштити сувата, изнемоштена или фарбана коса, за повторно да изгледа здрава.

  Составено е од:

  • Маслиново масло - ја враќа структурата на влакното и го храни коренот на косата.

  • Масло од волчји трн - го смирува чувствителниот скалп и го стимулира растот на косата.

  • Масло од шипинка - го намалува оштетувањето на влакното.

  • Масло од лаванда - ѝ дава сјај и еластичност на косата.

  • Масло од јојоба - ја заштитува и ја хидрира косата.

  • Масло од авокадо - ја подобрува структурата на косата и го стимулира растот.

  • Масло од семе од грозје - ѝ го враќа здравиот сјај на оштетената коса.

  • Арганово масло - ѝ дава волумен на тенката и ретка коса.

  • Бадемово масло - ја храни, освежува и зајакнува косата.

  • Масло од макадамиа - ги навлажнува и храни, косата и скалпот.

  • Масло од лимон - ја подобрува структурата на косата.

  99% состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го маслото на скалпот и нежно масирајте. Со цел да го максимизирате стимулирачкиот ефект на овој производ, препорачливо е да го оставите на глава 20-30 минути, со завиткување на крпа околу вашата коса. Потоа измијте ја косата. Користете 2-3 пати неделно.

  СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, LINALOOL, LIMONENE, COUMARIN, GERANIOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки) • REGENERATING / ШАМПОН ЗА ОБНОВА НА СУВА И ФАРБАНА КОСА - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018747

  ОБНОВА • ХИДРАТАЦИЈА
  ВОДА ОД ВРБИНКА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ЈОЈОБА

  Природен сертифициран шампон за коса на база на органска врбинка, кој ја обновува косата. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло №52 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на екстрактот од врбинка, овој шампон внимателно го обновува влакното, го зајакнува, хидрира и со тоа ја ревитализира сувата и фарбана коса.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, LIPPIA CITRIODORA FLOWER WATER*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL, GERANIOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • REGENERATING / МАСКА ЗА ОБНОВА НА СУВА И ФАРБАНА КОСА - 200 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018877

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
  ВОДА ОД ВРБИНКА • СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО • АРГАНОВО МАСЛО

  Природна сертифицирана регенерирачка маска за нега на коса, која содржи специјално растително масло за коса од Др. Конопка, сертифицирано според BDIH COSMOS природниот стандард. Содржи екстракт од органска врбинка, кој помага внимателно да се реставрира, негува и ревитализира сувата и фарбана коса.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја саканата количина од маската на влажна коса. Оставете да делува 5-7 минути, потоа темелно исплакнете. Да се користи 2-3 пати неделно. Може да се нанесува и на коренот од влакното.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, LIPPIA CITRIODORA FLOWER WATER*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL, GERANIOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • NOURISHING / ШАМПОН ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018716

  ЗАЈАКНУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  ДИВА КАПИНА • МАСЛИНОВО МАСЛО • АРГАНОВО МАСЛО

  Природен сертифициран шампон, кој го содржи специјалното хербално масло N52 по рецептот на Др. Конопка, сертифицирано од страна на BDIH COSMOS NATURAL стандардот. Во својот состав содржи екстракт од дива капина, кој помага во регенерацијата на влакното и ја зајакнува сувата и оштетена коса, правејќи ја блескава и еластична.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

   

 • ANTI-DANDRUFF / ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ ОД КАМИЛИЦА - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018730

  ПРОТИВ ПРВУТ • СМИРУВАЊЕ
  КОЊСКА ДЕТЕЛИНА • ВОДА ОД КАМИЛИЦА • МАСЛИНОВО МАСЛО

  Органска сертифицирана линија за нега на коса против првут, која содржи специјално хербално масло N37 од рецептот на Др. Конопка, сертифицирано од BDIH COSMOS. Органските екстракти од камилица и коњска детелина, помагаат во смирувањето на кожата на скалпот, додека истовремено ја прават косата да изгледа блескава и здрава.

  74% состојки од органско потекло

  97% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • ANTI-DANDRUFF / СЕРУМ ПРОТИВ ПРВУТ - 20 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018839

  ПРОТИВ ПРВУТ • СМИРУВАЊЕ
  МАСЛО ОД СИБИРСКИ КЕДАР • КОЊСКА ДЕТЕЛИНА • ВОДА ОД КАМИЛИЦА

  Оваа природна комбинација против првут ги комбинира биолошките третмани со најновите научни откритија. Органски серум против првут по рецептот на Др. Конопка, кој го смирува скалпот. Сибирското органско кедрово масло придонесува за негување и обновување на косата. Екстрактот од органска коњска детелина го стимулира растот на косата, додека специфичната група состојки на овој серум ефикасно се борат против првут.

  93% состојки од органско потекло

  98,6% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од серумот на влажен скалп по шампонот и масирајте. Не е потребно плакнење.

  СОСТОЈКИ (INCI): MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • ANTI-DANDRUFF / N37 МАСЛО ПРОТИВ ПРВУТ - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019263

  ПРОТИВ ПРВУТ • СМИРУВАЊЕ
  МАСЛО ОД ДИВА КАПИНА • МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО • АРГАНОВО МАСЛО

  Органското сертифицирано масло N37 е создадено по рецептот на Др. Конопка, помага во борбата против првутот, го смирува чувствителниот скалп и ѝ дава здрав и сјаен изглед на косата.

  Составено е од:

  • Масло од чајно дрво - антибактериско масло, кое се бори против првут.

  • Екстракт од иланг-иланг - спречува иритација на кожата и има антивоспалително дејство.

  • Маслиново масло - ја спречува сувоста и лупењето на скалпот.

  • Екстракт од невен - ја регулира функцијата на лојните жлезди и ги спречува иритациите.

  • Масло од семе од малина - богато со витамин Е и има антивоспалително дејство.

  • Екстракт од дива капина - го зајакнува влакното.

  • Масло од рузмарин - го спречува лупењето на скалпот и ѝ дава на косата свежина и сјај.

  • Арганово масло - го поправа влакното по целата должина и ја обновува неговата виталност.

  • Масло од јојоба - штити од првут и го зајакнува коренот на влакното.

  • Масло од ноќниче - зајакнува, храни и ја намалува кршливоста на влакното.

  99% состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го маслото на скалпот и нежно масирајте. Со цел да го максимизирате стимулирачкиот ефект на овој производ, препорачливо е да го оставите на глава 20-30 минути, со завиткување на крпа околу вашата коса. Потоа измијте ја косата. Користете 2-3 пати неделно.

  СОСТОЈКИ (INCI): OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, TOCOPHEROL, LINALOOL, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)