• ORGANIC BAOBAB / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ОД БАОБАБ - 280 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318100609

  ЧИСТЕЊЕ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
  МАСЛО ОД БАОБАБ • КАФЕ АРАБИКА • ПУТЕР ОД КАКАО

  Овој сертифициран органски гел за туширање е специјално наменет за да ја исчисти и затегне кожата на телото. Органското масло од баобаб интензивно хидрира и ја регенерира кожата, подобрувајќи ја нејзината еластичност. Органскиот екстракт од Етиопско кафе ја тонира кожата, правејќи ја мазна преку целиот ден.

  РЕЗУЛТАТ: 82% затегната и свиленкаста кожа (базирано на истражување и оценка на 30 жени, каде 82% го имаат потврдено резултатот).

  10% состојки од органско потекло

  97.9% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, ADANSONIA DIGITATA SEED OIL*, SAPINDUS TRIFOLIATUS FRUIT EXTRACT, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER*, COFFEA ARABICA SEED EXTRACT*, GLYCERIN, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • SKIN SUPER GOOD / PASSION FRUIT & BASIL ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318147727

  АНТИ-ОКСИДАЦИЈА • ТОНИРАЊЕ
  ЕКСТРАКТ ОД МАРАКУЈА • МАСЛО ОД ЛИМЕТА • СЕМЕ ОД БОСИЛЕК

  Избегајте од брзото темпо на градскиот живот и нурнете во атмосферата на хавајското лето со новиот гел за туширање! Екстрактот од органскa маракуја е богат со антиоксиданти кои ја збогатуваат вашата кожа со витамини, за помеко чувство. Семе од босилек - уникатна компонента кој содржи минерали и антиоксиданти, витамини А, Б, К – кои ја тонираат вашата кожа, оставајќи ја сјајна. Есенцијалното масло од лимета содржи витамин Ц, кое ја прави вашата кожа мазна и тонирана.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

 • SKIN SUPER GOOD / GUARANA & BASIL ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318147710

  ОСВЕЖУВАЊЕ • ТОНИРАЊЕ
  ЕКСТРАКТ ОД ГУАРАНА • СЕМЕ ОД БОСИЛЕК • ЕКСТРАКТ ОД ЈАГОДА

  Искусете ја комбинацијата на освежувачка гуарана, миризлив босилек и зрели јагоди која одзема здив, во новиот тонирачки гел за туширање. Екстрактот од органска гуарана е природен стимулант кој помага да ве одржи будни и полни со енергија во текот на целиот ден. Семе од босилек - уникатна компонента којa содржи минерали и антиоксиданти, витамини А, Б, К – кои ја тонираат вашата кожа, оставајќи ја сјајна. Екстрактот од органска јагода содржи голем број на витамини кои ја омекнуваат и хранат кожатa.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

 • SKIN SUPER GOOD / CUCUMBER & BASIL ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318147703

  ОСВЕЖУВАЊЕ • ЧИСТЕЊЕ
  ЕКСТРАКТ ОД КРАСТАВИЦА • ПЕПЕРМИНТ • СЕМЕ ОД БОСИЛЕК

  Уживајте во вашето туширање со овој одличен освежувачки гел. Екстрактот од органска краставица се грижи за вашата кожа и ја хидрира, оставајќи ја мека и свиленкаста. Семе од босилек – уникатна компонента кој содржи минерали и антиоксиданти, витамини А, Б, К – кои ја тонираат вашата кожа, оставајќи ја сјајна. Екстрактот од органско нане и дава освежувачко чувство на кожата. Есенцијалното масло од лаванда смирува и опушта, помагајќи ви да се ослободите од секојдневниот стрес.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

 • SKIN SUPER GOOD / REFRESH ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118598

  ОСВЕЖУВАЊЕ • ЗАТЕГНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  МАРАКУЈА • ПЕПЕРМИНТ • КАЛИНКА • ИНДИСКИ САПУНСКИ ОРЕВ

  Интензивна витаминска доза за Вашата кожа. Содржи есенцијални витамини и ензими, кои ѝ се потребни на кожата за прочистување и хранење. Екстрактот од органска маракуја ја омекнува кожата и ја подобрува нејзината еластичност. Органското есенцијално масло од пеперминт ефективно ја освежува кожата, додека екстрактот од органска калинка совршено ја хидрира кожата, оставајќи ја мека и свиленкаста.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

   

   

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, SAPINDUS TRIFOLIATUS FRUIT EXTRACT, PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT*, PASSIFLORA INCAMATA EXTRACT*, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, GLYCERIN, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, MENTHA PIPERITA OIL*, PARFUM, CI16255, CI15985.

 • SKIN SUPER GOOD / NO STRESS ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118628

  ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  КОКОС • БАНАНА • ИНДИСКИ САПУНСКИ ОРЕВ

  Хидратантен, тропски гел за туширање кој помага да го опуштите умот и да се ослободите од стресот. Екстрактот од органска банана ја хидрира и потхранува кожата со витамини. Органското кокосово масло длабински ја хидрира кожата и ја остава мека и свиленкаста, додека екстрактот од мадагаскарска ванила, благодарејќи на нејзината деликатна цветна арома, овозможува релаксација.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

 • SKIN SUPER GOOD / ENERGY BOMB ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118604

  СЈАЈНОСТ • ТОНИРАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
  МАНДАРИНА • БОСИЛЕК • ГРЕЈПФРУ

  Добијте големо и интензивно енергетско засилување со оваа експлозија на свеж цитрус и зачински босилек. Екстрактот од органска мандарина ја тонира и мазни кожата. Екстрактот од органски босилек ја потхранува кожата со витамини, одржувајќи ја нејзината младост, додека екстрактот од органски грејпфрут ја зајакнува кожата, давајќи и цврстина и еластичност.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

 • SKIN SUPER GOOD / CHERRY SPLASH ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118635

  ХИДРАТАЦИЈА • ЕЛАСТИЧНОСТ • ОМЕКНУВАЊЕ
  ЦРЕША • ДОМАТ • АСА

  Екстремно потхранувачки гел за туширање. Неговата густа пена, ве обвива во мирис од зрела цреша од Барбадос, додека истовремено нежно ја хидрира вашата кожа. Екстрактот од органска цреша од Барбадос длабински хидрира, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста. Екстрактот од органски домат е богат извор на хранливи состојки и витамини, кои ја зацврстуваат кожата и го подобруваат нејзиниот еластицитет, додека екстрактот од органски акаи бобинки ја мазни и омекнува кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнет

 • SKIN SUPER GOOD / ANTI-POLLUTION ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118581

  ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ • ХРАНЕЊЕ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
  АЛОЕ ВЕРА • АВОКАДО • ЗЕЛЕН ЧАЈ

  Гел за туширање кој со својата моќна мешавина ја негува кожата, и помага да се справите со бурниот градски начин на живеење. Органските екстракти од босилек, бамбус и алое поседуваат заштитни својства, кои помагаат да се борите со загадената животна средина. Екстрактите од органски зелен чај и краставица ја задржуваат свежината и младоста на вашата кожа, а органските авокадо и масло од грозје длабински потхрануваат, тонираат и зацврстуваат.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

 • SKIN SUPER GOOD / 100% VITAMINS ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118611

  ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
  ЗЕЛЕН ЧАЈ • ПАПАЈА • БОСИЛЕК

  Интензивна витаминска доза за Вашата кожа. Содржи есенцијални витамини и ензими, кои ѝ се потребни на кожата за прочистување и хранење. Органскиот зелен чај содржи голема количина на нутриенти и антиоксиданти. Органскиот босилек ја полни кожата со витамини и помага во зачувувањето на нејзиниот млад изглед. Екстрактот од органска папаја, кој содржи папаин, нежно ја прочистува кожата, оставајќи ја со пријатна овошна арома.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

 • ALOE VERA / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 250 МЛ.

  Код за нарачка: 5765228837979

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
  АЛОЕ ВЕРА • ГЛИЦЕРИН • МАСЛО ОД ПОРТОКАЛ

  Органски гел за туширање од алое вера, со екстракт од портокали во составот, кој ви дава свежина. Високата концентрација на алое вера создава нежна пена и ја хидрира кожата.

  11% состојки од органско потекло 

  45% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN**, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, PARFUM, GLYCERYL OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, CITRIC ACID, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • TAIGA SPA / ПИЛИНГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ – 200 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118390

  ЧИСТЕЊЕ • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
  ДИВА ОСКОРУША • СИБИРСКИ ЖЕНШЕН

  Островот Сахалин е еден од најмистериозните и недостапни сибирски региони. Дивите растенија  што се наоѓаат на Сахалин,збогатени со моќни својства, го пробиваат мразот и растат под снегот.

   

  На органската фарма на Natura Siberica, се добиваат екстракти од овие растенија кои имаат неверојатни лековити и регенерирачки својства за кожата и косата.

  ТАИГА СПА гел за туширање исполнет со честички за чистење, содржи екстракт од дива Оскоруша и екстракт од Сибирски Женшен, нежно ја чисти, ексфолира и ја оживува вашата кожа, оставајќи пријатна арома.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на влажна кожа, рамномерно распоредена по телото и нежно масирајте. Исплакнете со топла вода.

   

 • POLAR ROSE / ХИДРАТАНТЕН ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ – 400 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118345

  ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  АРКТИЧКА РОЗА • МАСЛО ОД АМАРАНТ • АРКТИЧКА МАЛИНА

  Поларен гел за туширање од роза, кој содржи див екстракт од арктичка роза и органско масло од амарант, нежно чисти, обезбедува долготрајна хидратација во текот на денот, ја остава вашата кожа мазна и нежна на допир.

  Камчатка е периферен регион , богат со биолошка разновидност, благодарение  на изобилството термални извори и вулкански минерали. Со повеќе од 1.200 видови на растенија, од кои многу од нив може да се пронајдат само на овој регион. На органската фарма на Natura Siberica,  се извлекува моќта на овие вредни растенија на внимателен начин одржувајќи ја рамнотежата и хармонијата на природата.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

  СОСТОЈKИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, NOVOSIEVERSIA GLACIALIS EXTRACTʷʰ *, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, CORISPERMUM SIBIRICUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACTʷʰ *, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, CREPIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

    • TUNDRA FLOWERS / РЕЛАКСИРАЧКИ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ – 400 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118369

  ЕЛАСТИЧНОСТ • ТОНИРАЊЕ
  ВРБОЛИКА • ЗЛАТЕН КОРЕН

  Поларен гел за туширање од вредни органски екстракти и масла од сибирски растенија од органските фарми на Natura Siberica. Екстрактот од Врболика од Камчатка и органскиот екстракт од Златен корен, овозможуваат еластичност на кожата, ја тонираат и навлажнуваат, оставајќи ја мазна и кадифена на допир.

  Камчатка е периферен регион , богат со биолошка разновидност, благодарение  на изобилството термални извори и вулкански минерали. Со повеќе од 1.200 видови на растенија, од кои многу се единствени за регионот. 

  На органската фарма на Natura Siberica,  се извлекува моќта на овие вредни растенија на внимателен начин одржувајќи ја рамнотежата и хармонијата на природата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, EPILOBIUM ANGUSTIFOLIUM EXTRACTʷʰ *, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTʷʰ *, USNEA BARBATA EXTRACTʷʰ *, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACTʷʰ *, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

  (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)