• Рачен апарат за матење HB-202B

  Код: HB-202B - 5174

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Миксер за матење нес кафе
   капучино
   Бела боја
   50ml сад
   Тивка работа
   25W

 • Миксер за нескафе HCM-705

  Код: HCM-705 - 8436

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Миксер за матење нес кафе со подножје
  Бела боја
  2 брзини
  450мл сад
  100W
  Ултра тивка работа

 • Кафемат SES 1710BK

  Код: SES 1710BK


  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА


  Боја: црна

  15 бари притисок

  Филтер од не’рѓосувачки челик за 1 и 2 чаши

  Отстранлив 1.5 L резервоар за вода

  Индикатор за волумен на вода

  ON / OFF копче со индикаторско светло

  Додатоци: Држач на филтер, мерач за мерење, 2 филтри (за 1 и 2 чаши)

  Anti-slip ногарки


   

 • Кафемат ST ECM-85015XR

  Код за нарачка: ST ECM-85015XR - 46426

   Апарат за еспресо кафе и капучино
   Инокс
   15 бари пумпа со висок притисок
   1.5л отстранлив резервоар
   безбедносен вентил
   излеан алуминиумски бојлер
   подлога за шолја од нерѓосувачки челик
   рачка за пена
   850W
   Гаранција: 2 години

 • Апарат за еспресо Krups Picolo KP1A0531

  Код за нарачка: Krups Picolo KP1A0531-73295

  Апарат за Еспресо
   Боја Црвена
   Моќност 1500W
   Притисок 15 bar
   подвижен резервоар за вода 06л
   Избор за топла и ладна вода
   Држач за капсула
   Рачно дозирање на кафе
   Автоматско исклучување

  ГАРАНЦИЈА 2 ГОДИНИ 

 • Апарат за еспресо Krups Picolo KP1A0131

  Код за нарачка: Krups Picolo KP1A0131-73294

   Апарат за Еспресо
   Боја Бела
   Моќност 1500W
   Притисок 15 bar
   подвижен резервоар за вода 0.6л
   Избор за топла и ладна вода
   Држач за капсула
   Рачно дозирање на кафе
   Автоматско исклучување

  ГАРАНЦИЈА 2 ГОДИНИ

 • Кафемат SEVERIN 4479

   

  Апарат за филтер кафе
   
  800W Моќност
  Капацитет од 10 чаши
  Стаклен бокал со рачка која што не се загрева
  Отстранлив резервоар за вода со индикатор за нивото на вода
  Отстранлив филтер 1х4 со систем против капење
  Автоматско исклучување
  On/Оff прекинувач со пилот светло
  Означени нивоа на бокалот
  Заштита од прегревање
  Димензии(ВxШxД):18,4x26,5x31,8цм
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Машина за мелење кафе ST CG-200XR

   

   Електрична машина за мелење кафе
   200W
   50гр. капацитет на мелење
   сребрено/црна боја
   копче за вклучување
   пулс функција
   заштита од прегревање
   сечила од нерѓосувачки челик

 • Апарат за еспресо Dolce Gusto Krups KP170531
  Dolce Gusto Krups KP170531
   Апарат за Еспресо
   Боја Бела
   INFINISSIMA
   Моќност 1500W
   Притисок 15 bar
   подвижен резервоар за вода 1.2л
   Избор за топла и ладна вода
   Држач за капсула
   Автоматско исклучување
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Апарат за еспресо Dolce Gusto Krups KP170131

   

  Dolce Gusto Krups KP170131
   Апарат за Еспресо
   Боја Бела
   INFINISSIMA
   Моќност 1500W
   Притисок 15 bar
   подвижен резервоар за вода 1.2л
   Избор за топла и ладна вода
   Држач за капсула
   Автоматско исклучување
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Кафемат со вградена мелница DeLonghi ESAM 3000 B
  Cappuccino System
  Користи мелено кафе или во зрна
  Тивка мелница со 13 подесувања
  Подесување на квантитет на кафе
  Подесување на квантитет на вода
  Електронска регулација на температура
  Подесива висина за различни чаши
  Автоматско исклучување
  Отстранлив резервоар за вода 1.8 литри со индикатор
  Подесиво испуштање на пареа
  Програми за прочистување од каменец
  Греач за чашите
  Димензии (ШxДxВ mm): 285x375x360
  Тежина (Kg): 10
  Волтажа/фреквенција (V~Hz): 220/240~50/60
  Влезна моќ (W): 1350
  Капацитет на контејнерот за зрна (g): 200
  Притисок (bar): 15
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Кафемат со вградена мелница DeLonghi ESAM 2200 S
  Cappuccino System
  Користи мелено кафе или во зрна
  Две шољи кафе со едно варење
  Тивка мелница со 13 подесувања
  Подесување на квантитет на кафе
  Подесување на квантитет на вода
  Електронска контрола на температура
  Подесувачки диспензер за кафе за различни големини на чаши
  Автоматско исклучување
  Индикатор за ниско ниво на вода или кафе
  Отстранлив резервоар за вода 1.8 литри
  Програми за прочистување од каменец
  Подесувач на пареа
  Електронски термостат за пареа и кафе
  Функција за заштеда на енергија
  Stand-by функција
  Димензии (ШxДxВ cm): 28.5×37.5×36
  Тежина (Kg): 10
  Волтажа/фреквенција (V~Hz): 220/240~50/60
  Влезна моќ (W): 1450
  Капацитет на контејнерот за зрна (g): 200
  Притисок (bar): 15
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Кафемат со вградена мелница DeLonghi ECAM 23 420 SB
  Контролна плоча со дисплеј
  Потполно автоматски апарат за правење на еспресо и капучино
  Подесување на количината на кафе и количината на водата и константна температура на кафето
  Изберете помеѓу кратко, средно, или долго , јака  нормалнаили екстра блага арома , уживајте во врелo, топло или млако кафе зависно од температурата
  Интегриран одстранувачки млин за кафе со 13 подесувања на крупноста на кафето
  Moжност на меморирање на функцијата мое кафе
  Капацитет на резервоар за кафе 14 шољи/72 часа
  Работи со мелено како и со немелено кафе
  “Cappuccino Sistem -систем кој меша пареа, воздух , млеко и прави богата крема за капучино
  Подесива висина на левакот за сипање на кафе за различни големини на шољи ( од 86 до 142 см)
  Можност за програмирање за атоматско исклучување
  Бројач на подготвените кафиња
  Единица за готвење на кафе која се вади ( од 6 до 14 гр)
  Електронски термостат за пареа и за еспресо
  Подесувачко испуштање на пареата
  Прекинувач со индикаторска сијаличка
  Термо блог грејач за греење на водата за припремање на врело кафе
  Одвоив прозирен резервоар за вода (1,8л)со индикатор за нивото на водата
  Сад за собирање на водата за капење со индикатор на нивото на водата
  Stand by  функција
  Фукнција Rapid Cappuchino
  Автоматски програми за плакнење и одстранување на каменецот
  Функција на загревање на шољите
  Функција на заштеда на енергија и мирување
  Пумпа со притисок 15Bar
  Тежина 9 кг
  Приклучна сила: 1450 W
  Димензии 23.8x43x33.8cm
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Кафемат со вградена мелница DeLonghi ECAM 22 110 SB
  Елегантен надворешен финиш во сребрена боја со црни детали
  Контролна плоча со икони
  Потполно автоматски апарат за правење на еспресо и капучино
  Подесување на количината на кафе и количината на водата и константна температура на кафето
  Изберете помеѓу кратко, средно, или долго , јако или екстра блага арома , уживајте во врела, топло или млако кафе зависно од температурата
  Интегриран одстранувачки млин за кафе со 13 подесувања на крупноста на кафето
  Moжност на меморирање на функцијата мое кафе
  Работи со мелено како и со немелено кафе
  “Cappuccino Sistem -систем кој :меша пара, воздух , млеко и прави богата крема за капучино
  Подесива висина на левакот за кафе за различни шољи ( од 86 до 142 см)
  Автоматско исклучување
  Бројач на направените кафиња
  Електронски термостат за пареа и за еспресо
  Подесувачко испуштање на пареата
  Прекинувач со индикаторска сијаличка
  Термо блог грејач за греење на водата за припремање на врело кафе
  Одвоив прозирен резервоар за вода (1,8л)
  Сад за собирање на водата за капење
  Stand by функција
  Eco Energy saving-заштеда на електрична енергија
  Eco Sleep Mode- програмирање на апаратот да се се исклучи од 15 мин.до 3 часа по неговата последна употреба
  Автоматски програми за плакнење и одстранување на каменецот
  Загревање на шољите
  Филтер за омeкнување на водата
  Пумпа со притисок 15Bar
  Тежина 9 кг
  Приклучна сила: 1450 W
  Димензии 35.1x23.8x43cm
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Мелница за кафе-филтер SEVERIN 3874
  100W Моќност
  Прилагодливо ниво на мелење
  Диск мелница од не'рѓосувачки челик
  Сад за мелење кафе со капацитет до 100g
  Сад за мелено кафе со капацитет од 150g
  Селектор за број на чаши
  Копче за почеток
  Не лизгачки ногарки
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Мелница за кафе / зачини SEVERIN 3879
  150W Моќност
  Диск мелница од не'рѓосувачки челик
  Куќиште од не'рѓосувачки челик
  Прилагодливо ниво на мелење
  Безбедно работење - работи само со прицврстениот капак
  Разновидна употреба благодарение на висококвалитетното сечилото од не'рѓосувачки челик
  Меле:
  - Кафе во зрно
  - Зачини
  - Јаткасти плодови и многу друго
  Складирање на кабел
  Тежина на апаратот:0,7kg
  Димензии: 9,1x9,1x17,5cm
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • КАФЕМАТ SENCOR SES 4010SS
  Боја: Инокс сива
  15 бари притисок
  Избирање парна / топла вода
  Филтер од не’рѓосувачки челик за 1 и 2 чаши
  Отстранлив 1.5l резервоар за вода
  Индикатор за волумен на вода
  ON / OFF копче со индикаторско светло
  Додатоци:
  - Држач на филтер
  - Mерач за мерење
  - 2 филтри - за 1 и 2 чаши
  Anti-slip ногарки
  Метално куќиште
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • МЕЛНИЦА ЗА КАФЕ SENCOR SCG 1050 WH
  150W Моќност 
  Боја : бела
  Подеднакво мелење поради посебниот систем со три ножа од не'рѓосувачки челик
  Капацитет на садот за мелење: 50 g
  Поддесив степен на мелење од фино до зрнасто
  Висок сигурносен стандард
  Сигурносен капак кој не дозволува апаратот да почне да работи доколку не е правилно затворен
  Лесно управување
  Димензии (В x Ш x Д): 182x104x104 mm
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • КАФЕМАТ SENCOR SCE 5000WH
  900W Моќност
  Истовремена подготовка на 14 шолји кафе
  Боја: бела
  Опција за подготовка на чај
  Стаклен бокал со капацитет од 2,1l со капак за затворање
  Рачка со изолација од топлина
  Контрола на интензитетот на аромата
  Лесно се чисти
  Должина на кабелот за напојување: 87 см
  Димензии (Д x Ш x В): 240 x 230 x 362 милиметри
  Тежина: 1,8 кг
  Опција за користење хартиени филтри за еднократна употреба (големина 4)
  Заклучен вентил за затворање со капаче кое веднаш го запира пијалакот од капење кога се отстранува котелот
  Anti-slip ногарки
  Заштита од прегревање
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • КАФЕМАТ SENCOR SCE 5000BK
  900W Моќност
  Истовремена подготовка на 14 шолји кафе
  Боја: бела
  Опција за подготовка на чај
  Стаклен бокал со капацитет од 2,1l со капак за затворање
  Рачка со изолација од топлина
  Контрола на интензитетот на аромата
  Лесно се чисти
  Должина на кабелот за напојување: 87 см
  Димензии (Д x Ш x В): 240 x 230 x 362 милиметри
  Тежина: 1,8 кг
  Опција за користење хартиени филтри за еднократна употреба (големина 4)
  Заклучен вентил за затворање со капаче кое веднаш го запира пијалакот од капење кога се отстранува котелот
  Anti-slip ногарки
  Заштита од прегревање
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА