• Фритеза ST DF-8550XW

  Код за нарачка: ST DF-8550XW-71996

   Superior Technology
   Фритеза
   Бела боја
   2000W
   Капацитет 2.5 литри
   Тајмер 30 минути
   Термостат
   Избор на температура на готвење
   Двоен филтер
   Нелеплива површина
   Безбедносен механизам со кој капакот се отвара автоматски со   притискање на копче
   
   ГАРАНЦИЈА 2 ГОДИНИ 

 • МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА ФРИТЕЗА ISKRA HP-MT01

  Код за нарачка: ISKRA HP-MT01

  Искра HP-MT01 Мултифункционален пекач

  Iskra HP-MT01 е исклучително корисна алатка која сигурно ќе најде место во секоја кујна. Тој нуди 8 различни начини за подготовка на храна, сите во еден уред.

  Пекачот овозможува затоплување, вриење, парно готвење, бавно готвење, печење, печење на печење, печење и пржење. Сето ова го обезбедува моќен грејач од 1400 W, кој може да се контролира со копче за повеќе функции и да ја прилагоди температурата. Исто така може да се пофали со индикатор за греење, 5-литарски контејнер, практични рачки за носење и додатоци направени од кошница за пржење со рачка и решетка за пареа.

  Напон: 220-240 V ~ 50/60 Hz

  Моќност на котелот: 1400 W
  Волумен: 5 L
  Индикатор за статус на греење: Да
  Рачки за носење: Да
  Тежина: 4,25 кг
   
 • ФРИТЕЗА НА ВОЗДУХ ISKRA AF-32Q

  Код за нарачка: ISKRA AF-32Q 

  • Фритеза на топол воздух 
  • Јачина: 1500W
  • Моќност: 220V-240V~50/60Hz 
  • Капацитет на сад: 3.2 L 
  • Тајмер: do 60 min
  • Термостат: 80-200°C 
  • Автоматско исклучување 
  • LED дисплеј
  • Припрема на јадења без зејтин
  • Димензии (mm): 320 x 320 x 355
  • Нето тежина: 3,2 kg

     24 месеци гаранција  • ФРИТЕЗА СЕВЕРИН 2431

  Моќност: 2000 W
  Капацитет:3l
  Топлински изолирано челично куќиште
  non-stick сад
  Кошница со отстранлива рачка
  Отстранлив сад за масло кој се мие во машина за садови
  Длабоко пржење со капацитет од 400 g
  Прилагодување на термостат до 190 ° C со безбедносен switch-off

  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА

 • Фритеза и фонду SEVERIN 2408
  Топлински изолирано куќиште
  Non-stick сад со капацитет од 950 мл
  Моќност 840 W
  Прилагодување на термостат од 80 ° C до 190 ° C со безбедносен switch-off
  Пилот светло
  Кошница со отстранлива рачка
  Длабоко пржење со капацитет прибл. 200g
  Капак со прозор, замена на филтер
  Отстранлив капак за употреба како фонди
  6 фонди виљушки
  Димензии (ШxВxД):186mm x 218mm x 216mm
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Фритеза на топол воздух CAMRY CR 6306
  1500W Моќност
  Капацитет 2,4l
  Сад со керамичка облога, отпорна на гребење и лепење.
  Прилагодлив термостат 80 - 200°C
  Тајмер до 60мин
  Индикаторска сијаличка
  Материјал: Пластика во комбинација со не'рѓосувачки челик
  Рачка ладна на допир
  Тежина на апаратот:5,1 kg
  Апаратот за готвење со топол воздух ви овозможува да подготвите здрава храна која ќе има вкус на пржена.
  Идеален за приготвување на:
  - Помфрит
  - Месо
  - Пилешко месо
  - Морска храна
  - Зеленчук
  - Печење
  Апаратот бргу се загрева, благодарение на новата технологија со топол воздух
  Заменете го врелото масло со топол воздух и подгответе ги вашите омилени јадења без да се грижите дека ќе влијаете негативно на вашето здравје.
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Фритеза BOMANN FR 2223CB
  1800W Моќност
  Фритеза со ладно куќиште
  Прилагодлив термостат
  Сијаличка индикатор
  Капак со филтер и прозорец
  Капацитет на маслото 2l
  Нелеплива површина
  Максимална температура 190°C
  Тежина 2,45 кг
  Напојување : 230 V / 50 Hz
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Мала фритеза BOMANN FFR 1290CB
  840W Моќност
  Фритеза со ладно куќиште
  Термостат за прилагодување на температурата
  2 контролни лампи
  Заштита од прегревање
  Капацитет од 1l
  Напојување  : 230 V / 50 Hz
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Фритеза без масло SENCOR SFR 5320WH
  1400W Моќност
  Капацитет 3l
  LED дисплеј
  Touch control сензори
  Спремна за употреба под 3 минути
  6 вклучени сетови за печење
  • пржени компирчиња
  • пекарски компир
  • хамбургери
  • пилешко
  • риба
  • мафини
  Контрола на температура од 60°C - 200°C
  Систем за печење или пржење без масло
  Здрава алтернатива на традиционалните пржени јадења
  Без изгорено масло
  • Помалку миризба
  Специјална технологија за насочување на топлиот воздух
  Сигурносно заклучување за да не се отсрани пекачот
  Дел за пржење кој лесно се отстранува заради чистење
  Антитермичка обвивка на фритезата
  Не смее да се мие во машина за садови
  Тајмер
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Фритеза без масло SENCOR SFR 3220WH
  1500W Моќност
  Волумен на делот за готвење 2.6l
  Спремна за употреба за 3 мин
  Воздушен филтер за намалување на миризбата
  30 минутен тајмер со аларм
  Температура 80°C - 200°C
  Систем за пржење без масло
  Здрава алтернатива на традиционалната подготовка на храна со масло
  Помалку миризба
  Светлечки индикатор
  Безбедносно заклучување
  Отстранувачки нелеплив сад за пржење и лесно чистење
  Auto Shut-Off
  Компактен дизајн
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА