• Еспрес лонец РОЈАЛ 6L

  Код за нарачка: Еспрес лонец РОЈАЛ 6L - 1334

  • Вентил кој постојано испушта вишок пареа, за да се спречи зголемување на притисокот.

  • Напредна технологија од челик со капсулирано дно за готвење без потреба од користење вода и масло.

  • Долниот дел од лонецот е погоден за сите видови шпорет на гас, електрични шпорети, керамички, исто така погодни за индукциско готвење.

 • Безжична Правосмукалка JIMMY JV85

  Код за нарачка: Безжична Правосмукалка JIMMY JV85 - 372191

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Мотор 500W
  Моќност на вшмукување 185AW
  LED дисплеј
  HEPA-13 филтер
  Автономија 60 мин.
  Ергономски дизајн

  Фантастичната безжична правосмукалка Jimmy JV85 е основната верзија на правосмукалката Jimmy JV85 Pro, која е совршена за чистење на сите површини на вашиот дом.
  Иновативна и моќна безжична правосмукалка, опремена со дигитален мотор без четки со моќност од 500 W, која што овозможува вшмукување моќност од 185 AW и висока ефикасност на вшмукување на сите видови површини.

  Обезбедува целосно, брзо и ефикасно чистење на целата куќа. Патентираниот хоризонтален циклонски систем за филтрација ја зголемува ефикасноста на филтрацијата и го продолжува животниот век на правосмукалките.

  Опремена со филтер ХЕПА-13, кој ги фаќа и најмалите честички до 0,3 микрони. Со овие исклучителни технички карактеристики, модерниот и ергономски дизајн и практичната рачка ви овозможуваат да одржувате правилно држење на телото за време на употребата. Вградениот LED дисплеј ги обезбедува сите информации за правосмукалката во реално време, што ја олеснува организацијата за чистење. Вклучената 2500 mAh литиумска батерија со голем капацитет обезбедува долга автономија на вшмукување до 60 минути.

 • Гранитна тава за палачинки 25cm DOLCI SORRISI TV021

  Код за нарачка: Гранитна тава за палачинки 25cm DOLCI SORRISI TV021

  Бренд: Accademia Mugnano

  5 слојна гранитна нелеплива површина
  Релјефна површина во форма на саќе за поздраво готвење - доволно е малку масло
  Тава погодна за употреба на сите шпорети, вклучувајќи индукција
  Дијаметар: 25цм
 • БЛЕНДЕР РАЧЕН MAX HB15BPDD

  Код за нарачка: БЛЕНДЕР РАЧЕН MAX HB15BPDD - 800606

  Моќност DC мотор: 1500W
  Брзини: 2 / Кабел: 1.2m
  Додаток за блендирање: Инокс
  Сечиво: Нерѓосувачки челик
  Ергономски и стилски дизајн
  Материјал на рачка: пластика
  Економичен и долготраен DC мотор


 • БЛЕНДЕР РАЧЕН MAX HB 3542

  Код за нарачка: БЛЕНДЕР РАЧЕН MAX HB 3542 - 801752

  Максимална моќност: 200 W
  Број на брзини: 2
  Сечила од нерѓосувачки челик
  Отстранлив додаток за блендирање
  Едноставен за користење
  Лесно чистење

 • МИКСЕР SEVERIN HM 3830

  Код за нарачка : МИКСЕР SEVERIN HM 3830 - 24712

  Моќност 400W
  Брзини 5
  Турбо копче Два типа (два пара) маталки од нерѓосувачки челик
  Копче за брзо отстранување на маталките
  Флексибилен спирален кабел
  Мека и компактна рачка
   Комбинација од нерѓосувачки челик и пластика (црна и бела)

 • МИКСЕР GORENJE M 420 CW

  Код за нарачка: МИКСЕР GORENJE M 420 CW - 25834

  Моќност:450W
  AC мотор
  Брзини:5
  Турбо копче
  Маталки за мешање:2
  Mаталки за тесто:2
  Маталки од нерѓосувачки челик

 • МИКСЕР SEVERIN HM 3827

  Код за нарачка: МИКСЕР SEVERIN HM 3827 - 58

  Моќност 200W
  Брзини 5
  Куќиште пластично
  Копче за полесно ослободување на маталките
  Маталки за мешање 2
   Маталки за тесто 2
  Тежина0.9kg

 • МИКСЕР SEVERIN HM 3832

  Код за нарачка: МИКСЕР SEVERIN HM 3832 - 800579

  Моќност: 400 W
  Напон: 230 V
  Нивоа на брзина: 5
  Вклучувајќи ниво турбо копче
  Флексибилен спирален кабел
  Додатоците: 2-пара маталки

 • РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА MAX HVC-055

  Код за нарачка: РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА MAX HVC-055 - 801520

  Максимална моќност: 55 W
  Капацитет на садот: 400 ml
  Филтер кој лесно се чисти
  Должина на кабел за полнење: 3m
  Напон: 7.4 V/Додатоци: 3
  Адаптер за полнење
  2 четки и црево


 • РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА СТИК MAX SVC 1060 B

  Код за нарачка: РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА СТИК MAX SVC 1060 B - 801930

  Правосмукалка 2 во 1
  Mоќност: 600W/Бучава: 80db
  Капацитет на садот: 0,8l
  Циклонски систем
  Двоен систем за филтрирање
  Хепа филтер што може да се пере
  Должина на кабел: 5 m

 • РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА SEVERIN HV 7156

  Код за нарачка: РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА SEVERIN HV 7156 - 802490

  Рачна правосмукалка 2 во 1
  LED светлo на моторната четка
  Литиум-јонска батерија: 22.2 V
  Време на полнење: 3 часа/Работа: 30 мин.
  Вртежи во минута: до 80.000
  Четка за тапацир мебел и млазница
  Маневрирачка четка со вртлив спој за 180°

 • СКАЛА BLIST 5+1

  Код за нарачка: СКАЛА BLIST 5+1 - 309

  Модел:5+1
  Висина:1,33m
  Средна висина на дофат:3,40m
  Материјал:алуминиум

 • СКАЛА BLIST 6+1

  Код за нарачка: СКАЛА BLIST 6+1 - 310

  Модел:6+1
  Висина:1,65m
  Средна висина на дофат:3.60m
  Материјал:алуминиум

 • ПЕГЛА НА ПАРЕА GORENJE SIH 2600 BKG

  Код за нарачка: GORENJE SIH 2600 BKG-802409

  Моќност: 2600 W
  Нивоа на моќност: 3
  Керамичка подлога
  Резервоар за вода: 0.35 L
  Постојана пареа: 30
  Ударна пареа (g/min): 95
  Индикатор на температура
  Индикатор за ниско ниво на вода
  Систем против каменец
  Систем против капење
  Функција за самочистење
  Вртење на приклучниот кабел: 180 °
  Автоматско исклучување
  Сад за дозирање вода
  Должина на приклучен кабел: 2.5 m

 • ТОСТЕР ДВОПЕК SEVERIN AT 2286

  Код за нарачка: ТОСТЕР ДВОПЕК SEVERIN AT 2286 - 24938

  Моќност: 700 W
  Интегриран додаток за леб
  Одделно копче за ослободување
  Автоматско исклучување
  Прилагодливи степени

 • АПАРАТ ЗА ВАФЛИ SEVERIN WA 2106

  Код за нарачка: АПАРАТ ЗА ВАФЛИ SEVERIN WA 2106 - 24656

  Моќност: 1.200 W
  Индикатор
  Двојна грејна плоча
  Нелеплив слој на плочки
  Регулатор на температура
  Куќиште: пластика и нерѓосувачки челик


 • ТОСТЕР ЗА ВАФЛИ SEVERIN WA 2114

  Код за нарачка: ТОСТЕР ЗА ВАФЛИ SEVERIN WA 2114 - 24936

  Моќност: 800 W
  Напон: 230 V
  Димензии (ДxШxВ): 26.5x22x9.5 cm
  Индикаторско светло
  Нелеплив плочи
  Рамномерно печење без горење
  Подготовка на вафли
  сладок десерт

 • ТОСТЕР СЕНДВИЧ GORENJE SM 701 GCW

  Код за нарачка: ТОСТЕР СЕНДВИЧ GORENJE SM 701 GCW - 22963

  Моќност на грејачот: 700 W
  Ширина на зоната за печење: 20 cm
  Фиксна грил плоча
  Сигурносно затварање
  Куќиште: Лакирана површина

 • ТОСТЕР СЕНДВИЧ GORENJE SM 703 GCG

  Код за нарачка: ТОСТЕР СЕНДВИЧ GORENJE SM 703 GCG - 25139

  Приклучна моќ: 700 W
  Материјал на плочата: Алуминиум
  Индикатор на температура
  Еднострана тефлонска плоча што се
  отстранува
  Слој на плочата кој не се лепи 20×10
  Ребраста плоча за печење
  Плоча за сендвич/Плоча за вафли
  Должина на приклучен кабел: 0,7 m