• Мицеларна вода TF557

  Без разлика дали имате сува, масна, комбинирана кожа, склона кон акни или чувствителна кожа, ќе Ви се допадне формулата за негување на кожата, затоа не само што ќе го исчисти вашиот тен на нечистотија, шминка и масло, туку и ќе го хидрира.

  150 мл.

 • Лосион за лице TF556

  Лосионот содржи витамински коплекс и семки од грозје, кој нежно ќе ја исчисти вашата кожа и ќе ја хидрира.

  150 мл.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВАТИ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц - x20

  Код за нарачка: 4743318103570

  ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ПХА КИСЕЛИНИ

  Овие вати ја освежуваат вашата кожа подобрувајќи го нејзиниот тен. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. ПХА киселините ја обновуваат кожата, отстрануваат мртви клетки и го подобруваат изгледот на кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице, одбегнувајќи ги очите. Се користат двете страни на ватата.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT WATERʷʰ ʰ, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, RIBES NIGRUM LEAF EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACTʷʰ , AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRAL, CITRONELLOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.

   (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ПЕНЛИВ ПРАВ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 35 ГР.

  Код за нарачка: 4743318103617

  ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • БХА КИСЕЛИНИ

  Овој уникатен прав, нежно пени кога ќе се помеша со вода, совршено за чистење на кожата и отстранување на нечистотиите. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. БХА киселините ја подобруваат текстурата на кожата, забрзувајќи ја обновата на кожата и длабински чистејќи ги порите.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина прав на влажна дланка и тријте додека не се формира пена. Масирајте на лицето па потоа исплакнете со млака вода.

 • [IM]PERFECTION / AFTER DATE МИЦЕЛАРЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ ЛИЦЕ - 200 МЛ.

  Код за нарачка: 3770002306338

  ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  КЛЕМЕНТИНА • РУЗМАРИН • АЛОЕ ВЕРА

  Овој 2 во 1 мицеларен гел, создаден од органски клементини, ја прочистува кожата и природно ја отстранува шминката со еден едноставен чекор. Истовремено After Date гелот ја хидрира, смирува и ѝ дава мат ефект на кожата. Благодарение на неговата текстура и цитрусен мирис, кожата ќе ви биде чиста и свежа. Наскоро ќе почнете да излегувате навечер, само за да можете потоа да го употребите овој гел. :)

  АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

  • Го создадовме овој гел на база на органски клементини, кои се богати со прочистувачки својства.
  • Рузмаринот го регулира вишокот на себум и ги одзатнува порите.
  • Благодарение на концентрацијата на алое вера во составот, гелот инстантно ја хидрира, смирува и регенерира кожата.

  20,55% состојки од органско потекло

  99,79% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесувајте наутро и навечер на сува кожа, со нежна масажа. За уште подобри резултати, да се користи во комбинација со производите Perfect Selfie и #NoFilter од истата линија.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, DAUCUS CAROTA SATIVA SEED EXTRACT*, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, PSEUDOTSUGA MENZIESII WATER*, ROSMARINUS OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM CITRATE, XANTHAN GUM, CITRUS PARADISI FRUIT WATER*, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, CITRUS CLEMENTINA FRUIT EXTRACT*, CHONDRUS CRISPUS, GLUCONOLACTONE, CITRIC ACID, LEVULINIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ARGININE, PARFUM, SODIUM LEVULINATE, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, LIMONENE, CITRAL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

   

 • DETOX / BELLE PLANTE МИЦЕЛАРНА ВОДА - 400 МЛ.

  Код за нарачка: 3770002306352

  ЧИСТЕЊЕ • ДЕТОКСИФИКАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
  МОРКОВ • ГРЕЈПФРУТ • ВОДА ОД ЛИМОНОВ БАЛСАМ

  Мицеларна вода за отстранување шминка со органски морков, кој нежно отстранува шминка и детоксифицира уморна кожа. Во урбана животна средина, шминката не е единственото нешто што едвај чекаме да го отстраниме кога ќе стигнеме дома: загадување, стрес (градникот исто така, но тоа е друга приказна..)

  Благодарение на активните природни состојки, Belle Plante ефективно ги отстранува сите траги од шминка, оставајќи ја вашата кожа чиста и свежа, истовремено елиминирајќи ги наталожените токсини. Ослободете се од безживотната и сува кожа и започнете да се чувствувате свежи како маргаритка.

  - Органскиот морков ја ревитализира и регенерира дури и најуморната кожа.

  - Органскиот грејпфрут кој има висока концентрација на Ц витамин ја детоксифицира и прочистува вашата кожа, оставајќи ја сјајна.

  - Смирувачката органска вода од балсам од лимон е одличен тоник за кожата.

  - Патентираната активна, природна, морски-базирана состојка Atoligomer® ја навлажнува кожата и ефективно помага да се регенерира и надополни со минерали.

  21,98% состојки од органско потекло

  99,79% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО СЕ КОРИСТИ: Нанесете на целото лице користејќи вата (може да се нанесува и на околуочниот предел). Комплетирајте ја вашата детоксифицирачка рутина со нанесување на Miss Sunshine детоксифицирачкиот гел, направен од органска диња.

  СОСТОЈКИ(INCI): AQUA, MELISSA OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM WATER*, GLYCERIN, DAUCUS CAROTA SATIVA SEED EXTRACT*, CITRUS PARADISI FRUIT WATER*, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM CITRATE, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, MARIS SAL, GLUCONOLACTONE, CITRIC ACID, LEVULINIC ACID, SODIUM BENZOATE, ARGININE, PARFUM, SODIUM LEVULINATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SILICA.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

   

 • RADIANCE & ENERGY / FRIMOUSSE ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 125 МЛ.

  Код за нарачка: 3770002306048

  ЧИСТЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВОДА ОД ДОМАТ • ГРЕЈПФРУТ • ВОДА ОД ЛИМОНОВ БАЛСАМ

  Пена за чистење составена од органски домат и грејпфрут со прекрасен цитрусен мирис ги отстранува нечистотиите и ја освежува вашата кожа.

  Активни состојки:

  • Органски домат кој нежно ги отстранува нечистотиите и ја омекнува кожата
  • Вашата кожа се регенерира и освежува благодарение на моќите на органската вода од грејпфрут
  • Органскиот лимонов балсам и природниот глицерин перфектно ја хидрираат сензитивната кожа

  45% состојки од органско потекло

  99,59% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја пената на вашето лице наутро и навечер, избегнувајќи ги очите. Оставете ја да делува 1 минута и исплакнете. Уживајте во резултатите!  

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), MELISSA OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM WATER*, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, CITRUS PARADISI (GRAPEFRUIT) FRUIT WATER*, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT WATER*, BENZYL ALCOHOL*, LEVULINIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM LEVULINATE, PARFUM (FRAGRANCE), CITRIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, CAMELINA SATIVA SEED OIL*, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

   

 • SOPHORA JAPONICA / BALANCING МИЦЕЛАРЕН ЛОСИОН ЗА МРСНА И КОМБИНИРАНА КОЖА - 150 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118918

  МАТ ЕФЕКТ • ПРОЧИСТУВАЊЕ
  ХАКАШКА СОФОРА • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

  Овој органски лосион, базиран на органски хидролат од Хакашка софора, нежно ја прочистува кожата и ја отстранува шминката. Дава прекрасен мат ефект и е идеален особено за мрсна и комбинирана кожа.

  Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелемент добиен од растенија со дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста. Хакашка софора, рачно набрана во дивината, содржи алкалоиди и флавоноиди, и висока концентрација на витамин П. Органскиот хидролат од Хакашка софора помага да се регулира балансот на липидната бариера и ги минимизира порите. Органското сибериско масло од бор, е уникатен природен извор на полинезаситени масни киселини, витамин Е и Ф, кои што ја потхрануваат и омекнуваат кожата. Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, и ги подобрува нејзината затегнатост и еластицитет. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на вата, и нежно чистете ги лицето и вратот.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, GLYCERIN, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACTʷʰ*, CALENDULA O­CINALIS FLOWER EXTRACTʷʰ*, SOPHORA FLAVESCENS WATERʷʰʰ *,PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ*, CALTHA PALUSTRIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, SORBUS AUCUPARIA FRUITEXTRACTʷʰ*, ACHILLEA ASIATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, ARALIA MANDZHURICA LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, SODIUM HYALURONATE, POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-3 COCOATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, POLYGLYCERYL-6 RICINOLEATE, TOCOPHEROL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE,SODIUM COCOYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

    • SNOW CLADONIA / AGE-DEFYING ХИАЛУРОНСКО МАСЛО ЗА ДЛАБИНСКО ЧИСТЕЊЕ - 150 МЛ

  Код за нарачка: 4743318118833

  ЗАТЕГНУВАЊЕ • ПОДМЛАДУВАЊЕ
  СИБИРСКИ МОВ • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

  Ова органско масло, базирано на органски хидролат од Сибирски мов, е создадено специфично за нежно и длабинско чистење на кожата. Одлично отстранува шминка а истовремено ја омекнува и хидрира кожата.

  Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелементи добиени од растенија преку процес на дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста. Сибирскиот мов, рачно набран во дивината, својот ефект врз кожата го должи на високиот процент на уникатната усниска киселина. Хидролатот од органски Сибирски мов ја подмладува и затегнува кожата, и го успорува формирањето на фини линии. Органското сибериско масло од бор, е уникатен природен извор на полинезаситени масни киселини, витамин Е и Ф, кои што ја потхрануваат и омекнуваат кожата. Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, и ги подобрува нејзината затегнатост и еластицитет. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата. 

  10,3% состојки од органско потекло

  99,2% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на вашите дланки, а потоа на влажно лице нежно масирајте. Исплакнете со вода.

  СОСТОЈКИ (INCI): GLYCERIN, AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, COCO-GLUCOSIDE, FLAVOCETRARIA NIVALIS WATERʷʰʰ*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, SORBUS AUCUPARIS FRUIT EXTRACTʷʰ*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTʷʰ*, RHODODENDRON ADAMSII LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-3 COCOATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, POLYGLYCERYL-6 RICINOLEATE, TOCOPHEROL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

   

   

 • NORTHERN / МИЦЕЛАРНА ВОДА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 200 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318167763

  ПРОЧИСТУВАЊЕ • ХРАНЕЊЕ
  ЕКСТРАКТ ОД ГЕРАНИУМ • БРЕЗОВ СОК • СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО

  Со нејзината лесна и свежа текстура, оваа мицеларна вода овозможува ефикасно секојдневно чистење на пределот на лицето и очите. Нејзината богата формула со активен јаглен ги отстранува нечистотиите и ги чисти порите. Со органските екстракти од Жолта Комунига, Кинеска Шисандра и Дива капина оваа мицеларна вода ја храни кожата со витамини, ја хидрира и го стимулира нејзиното обновување. Органскиот екстракт од Бреза има моќен енергетски ефект. Вашата кожа ќе изгледа поздрава и тонирана, откривајќи јасен и светол тен. 

  20,6% состојки од органско потекло

  98,6% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Навлажнете ја ватата со мицеларната вода и нежно чистете ја кожата на лицето и очите. По потреба повторете ја постапката.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTWH*, SCHIZANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACT, BETULA ALBA JUICE*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, GLYCERIN, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, CHARCOAL POWDER, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

  (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)