• Блендер стоечки ADLER AD 4070

  5 нивоа на брзина
  Функција „Пулс“
  Удобен стаклен бокал
  Капацитет: 1,5 l
  Сечило од нерѓосувачки челик
  Моќност: 600 W
  Максимална моќност: 800W

 • Нутри блендер ST 800SG

  Код: 800SG блендер -71193

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Superior Technology
  Нутри блендер со 10 делови
  800W
  Вклучени делови: База
  2 различни сечила
  1 висока чаша
  2 ниски чаши
  2 капачиња
  1 рачка
  Упатство за употреба
  Сите делови се безбедни со BPA Free сертификат
  Брзина на вртежи 13000-16000 rpm 1 брзина

 • Кујнски робот BOSCH MCM4100

  Код: BOSCH MCM4100 - 64357

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Kујнски робот
  Бела боја
  800W
  Нагодување на брзините без степени
  LED осветлување
  Систем за заклучување
  Пластичен сад за мешање за најмногу 500g брашно за најмногу 1kg тесто
  Повеќенаменски нож и плоча за матење
  Пластичен продолжеток за мешање
  Плоча за матење
  Плоча за сечење
  Плоча за стругање
  Плоча за помфрит
  Блендер 1.25l
  Цедалка за агруми

 • Блендер Vox TM 1057

  Код: Vox TM 1057

  25 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност – 500 W
  8 брзини + Pulse копче
  Капацитет на садот – 1.5 л
  Стаклен сад – Сад во кој е возможно да се блендира тврдо и меко овошје и зеленчук, систем за безбедносно заклучување
  Систем за заштита – Блендерот ќе работи само доколку сите делови се соодветно поставени, опасност од повреда не постои
  Едноставно чистење – Сите делови се перат во машина за садови
  Лесно складирање – За секоја кујна, компактен и лесен
  Гумирани ногарки, без лизгање

 • Блендер Vox TM 6002

  Код: Vox TM 6002

  25 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност: 500 W
  Капацитет на садот: 1.5 л
  Гумирани ногари
  Сите делови се мијат во машина за садови
  Апаратот работи само доколку сите делови се правилно поставени, опасност за повреда не постои
  Универзален нож од не’рѓосувачки челик
  5 брзини + пулс опција

 • 3 во 1 рачен блендер со сецко и маталка Vox MS 5008

  Код: Vox MS 5008

  25 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност – 600 W
  Број на брзини – 2
  Бонус додаток – Сецкалка + маталка + чаша
  Лесно складирање – Компактен и лесен, прикладен за секоја кујна
  Систем за заштита – Блендерот ќе работи само доколку сите делови се соодветно поставени, опасност од повреда не постои
  Едноставно чистење – Сите делови се перат во машина за перење садови
  Метален додаток за блендирање, лесен за отстранување

 • Рачен блендер Vox MS 5020

  Код: Vox MS 5020

  25 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност – 600 W
  Број на брзини: 2
  Тивок при работа, S/S ножеви
  Метален додаток за блендирање, лесен за отстранување
  Лесно складирање – Компактен и лесен, прикладен за секоја кујна
  Едноставно чистење – Сите делови се перат во машина за садови
  Димензии (Ш x В x Д): 5.3 x 37.4 x 5.3 cm

 • Рачен блендер Vox MS 5010

  Код: Vox MS 5010

  25 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност – 600 W
  Број на брзини – 2
  Лесно складирање – Компактен и лесен, прикладен за секоја кујна
  Систем за заштита – Блендерот ќе работи само доколку сите делови се соодветно поставени, опасност од повреда не постои
  Едноставно чистење – Сите делови се перат во машина за перење садови
  Метален додаток за блендирање, лесен за отстранување

 • Миксер за матење нескафе + сет од 6 чаши
  Код: ST NCM-100B Black-70027 + TANGO 1/6 - 4146
   
  Миксер за матење нес кафе со подножје
   
  Superior Technology
   Црна боја
   2 брзини
   450мл сад
   100W
   Ултра тивка работа

  ГАРАНЦИЈА 1 ГОДИНА
   
   
  Чаши 1/6 TANGO
   
  Капацитет: 290 мл
  Димензии: 63 x 135 мм
  Погодни за миење во машина за садови
 • Рачен блендер + сецко 3 во 1 ST HBCE-500KWG Superior Technology

  Код за нарачка: ST HBCE-500KWG Superior Technology-73494

   Стапчест блендер + сецко 3 во 1
   Боја Бела-сива
   Моќност 500W
   2 брзини
   сад за мерење + сецко + маталка
   метална нога од нерѓосувачки челик отпорна на високи температури
   изработка од висококвалитетна ABS пластика
   сечила од нерѓосувачки челик
   ултра тивка работа
   Гаранција: 1 година

 • Рачен блендер LIDER LHB-125

  Код за нарачка: LIDER LHB-125

  Моќност:400W
  Брзини:2
  Материјал на рачка:Високо квалитетна пластика
  Сечиво:Нерѓосувачки челик
  Ергономски и стилски дизајн
  Лесно го обработува секое овошје и зеленчук
  Гаранција: 1 година

 • СТАПЕН БЛЕНДЕР ISKRA SW-218-GR

  Код за нарачка: ISKRA SW-218-GR

  Одличен, лесен, пренослив и практичен рачен стапен блендер, кој сецка, пасира, меша, и ситни.
  Ергономичната рачка, овозможува целосна контрола за приготвување смеса за вашето јадење. 
  Пригответе вкусни кашести јадења, кремасти супи, ситно сецкано овошје и зеленчук, смеса за сладолед и др.

  Моќност: 250W (максимално)
  Напон: 220-240v -50/60 Hz
  2 брзини на прилагодување
  Сечила од нерѓосувачки челик
  Егргономски облик
  2 години гаранција

 • СТАПЕН БЛЕНДЕР ISKRA SW-288

  Код за нарачка: ISKRA SW-288

  Одличен, лесен, пренослив и практичен рачен стапен блендер, кој сецка, пасира, меша, и ситни.
  Ергономичната рачка, овозможува целосна контрола за приготвување смеса за вашето јадење. 
  Пригответе вкусни кашести јадења, кремасти супи, ситно сецкано овошје и зеленчук, смеса за сладолед и др.

  Моќност: 700W (максимално)
  Напон: 220-240v -50/60 Hz
  2 брзини на прилагодување
  Сечила и стап од нерѓосувачки челик
  Егргономски облик
  2 години гаранција

 • СМУТИ БЛЕНДЕР ISKRA HY-1302-WH

  Код за нарачка: ISKRA HY-1302-WH

  Одличен, лесен, пренослив и практичен smoothie maker

  • Моќност: 200-300W
  • Напон: 220-240v -50/60 Hz
  • Зафатнина на садот: 0,6л
  • Преносен сад со отвор за пиење
  • Ефикасно сечило од нерѓосувачки челик
  • Едноставно управување и чистење
  Гаранција - 2 години
 • СМУТИ БЛЕНДЕР ISKRA HY-1302-GR

  Код за нарачка: ISKRA HY-1302-GR

  Одличен, лесен, пренослив и практичен smoothie maker

  • Моќност: 200-300W
  • Напон: 220-240v -50/60 Hz
  • Зафатнина на садот: 0,6л
  • Преносен сад со отвор за пиење
  • Ефикасно сечило од нерѓосувачки челик
  • Едноставно управување и чистење
  Гаранција - 2 години
 • СМУТИ БЛЕНДЕР ISKRA HY-1302-BL

  Код за нарачка: ISKRA HY-1302-BL

  Одличен, лесен, пренослив и практичен smoothie maker

  • Моќност: 200-300W
  • Напон: 220-240v -50/60 Hz
  • Зафатнина на садот: 0,6л
  • Преносен сад со отвор за пиење
  • Ефикасно сечило од нерѓосувачки челик
  • Едноставно управување и чистење
  Гаранција - 2 години
 • СТАПЕН БЛЕНДЕР ISKRA HB-02S

  Код за нарачка: ISKRA HB-02S

  Одличен, лесен, пренослив и практичен мини блендер, кој сецка, пасира, меша, и ситни.
  Ергономичната рачка, овозможува целосна контрола за приготвување смеса за вашето јадење. 
  Пригответе вкусни кашести јадења, кремасти супи, ситно сецкано овошје и зеленчук, смеса за сладолед и др

  Моќност: 400W (максимално)
  Напон: 220-240v -50/60 Hz
  2 брзини на прилагодување
  Нерѓосувачки челик копје
  Сечила од нерѓосувачки челик
  Егргономична форма
  Сад за мерење 800ml
  2 година гаранција

 • СТАПЕН БЛЕНДЕР ISKRA HB-01S

  Код за нарачка: ISKRA HB-01S

  Одличен, лесен, пренослив и практичен мини блендер, кој сецка, пасира, меша, и ситни.
  Ергономичната рачка, овозможува целосна контрола за приготвување смеса за вашето јадење. 
  Пригответе вкусни кашести јадења, кремасти супи, ситно сецкано овошје и зеленчук, смеса за сладолед и др

  · 2 брзини
  · Нож од нерѓосувачки челик
  · Ергономски дизајн
  · Димензии (mm): 400 x 103 x 103 
  · Нето тежина: 0,65 kg
  · Бруто тежина: 0,86 kg
  · Jaчина 200 вати
    INOX
    2 година гаранција

 • СТАПЕН БЛЕНДЕР ISKRA HB-01

  Код за нарачка: ISKRA HB-01

  Одличен, лесен, пренослив и практичен мини блендер, кој сецка, пасира, меша, и ситни.
  Ергономичната рачка, овозможува целосна контрола за приготвување смеса за вашето јадење. 
  Пригответе вкусни кашести јадења, кремасти супи, ситно сецкано овошје и зеленчук, смеса за сладолед и др.

  Моќност: 200W (максимално)
  Напон: 220-240v -50/60 Hz
  2 брзини на прилагодување
  Нерѓосувачки челик
  Сечила од нерѓосувачки челик
  Ергономична форма
  2 година гаранција

 • СТАПЕН БЛЕНДЕР СО ПРИБОР ЗА ПАСИРАЊЕ ISKRA HB-08

  Код за нарачка: ISKRA HB-08

  Одличен, лесен, пренослив и практичен рачен стапен блендер, кој сецка, пасира, меша, и ситни.
  Ергономичната рачка, овозможува целосна контрола за приготвување смеса за вашето јадење. 
  Пригответе вкусни кашести јадења, кремасти супи, ситно сецкано овошје и зеленчук, смеса за сладолед и др.

  Напон: 220-240V ~ 50/60 Hz;
  Моќност: 400 W (макс.);
  Подесување на брзина: 2 нивоа;
  Ножеви од нерѓосувачки челик;
  Пластична рачка;
  Ергономски дизајн
  Димензии на пакетот (во мм): 230x175x145;
  Нето / бруто тежина: 0,85 / 1 кг;
  Додатоци: сечило од нерѓосувачки челик, додаток за пасирање, сад: 800 ml;
  2 години гаранција