• Патисерија Paşabahçe Villa

  Код: Патисерија - 6339

  Патисеријата изработена од врвниот турски производител на стакло Paşabahçe ќе Ви овозможи години користење, а со својот дизајн ќе го издигне просторот на едно повисоко ниво.

  Димензии: 
  Висина: 26,1cm
  Дијаметар: 11,8cm

 • OnePlus Nord N10 5G 6/128Midnight Ice + Drone Denver 350 со HD камера

  Код: BE2029MI/6/128 OnePlus Nord N10 - Drone Denver 350 

  OnePlus Nord N10

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  OnePlus Nord N10 5G 6/128GB Midnight Ice
   Dual SIM (Nano-SIM dual stand-by)
   Display: IPS LCD 90Hz
   6.49 inches
   101.7 cm2 (~83.5% screen-to-body ratio)
   1080 x 2400 pixels
   20:9 ratio (~406 ppi density)
   Corning Gorilla Glass 3
   OS: Android 10
   OxygenOS 10.5
   Chipset: Qualcomm SM6350 Snapdragon 690 5G (8 nm)
   CPU: Octa-core (2x2.0 GHz Kryo 560 Gold & 6x1.7 GHz Kryo 560 Silver)
   GPU: Adreno 619L
   Memory: 128GB-ROM 6GB-RAM
   Camera: 64 MP f/1.8 (wide) 1/1.72" 0.8µm PDAF 8 MP f/2.3 119˚ (ultrawide) 2 MP f/2.4 (depth) 2 MP f/2.4 (macro)
   Video: 4K@30fps
   1080p@30/60/120fps; gyro-EIS
   Front Camera: 16 MP f/2.1 Video HDR 1080p@30/60fps
   gyro-EIS
   Stereo speakers
   Connections: USB Type-C 2.0
   Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac dual-band Wi-Fi Direct hotspot
   Bluetooth 5.1 A2DP LE
   GPS A-GPS GLONASS GALILEO BDS
   FM radio
   Sensors: Fingerprint (rear-mounted) accelerometer gyro proximity compass
   Battery: Li-Po 4300 mAh non-removable
   Fast charging 30W
   Dimensions: 163 x 74.7 x 9 mm
   Weight: 190 gr.


  Drone Denver 350 

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  27x27cm, 4 channel - 6 axis drone with camera & gyro function

  720p camera for video/photo capture (needs MicroSD card - not included)

  Very stable in air – Altitude hold function makes it float in air automatically

  One key takeoff, land and emergency land

  Headless flying/one key return/360° flip

  Operation area - app. 30 meters

  Battery capacity: 1600mAh - 3.7V

  Operation time: up to 22 min.

  Charging time: App. 2 hours

  2.4GHz controller needs 3 size AAA batteries (not included)
  Accessories: RC, propeller guards, landing feet, USB charging cable, spare propellers, screwdriver

 • Dashcam Denver 1 HD 30fps

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА


  Car dashcam with 2.4”” LCD screen built-in
  Video resolution: 720P (1280x720)@30fps + (1080p interpolated)
  Image resolution - still pictures: 5MP/3MP/2MP/VGA
  Loop recording time: off, 3 minutes, 5 minutes, 10 minutes
  60 degree viewing angle
  Built-in microphone & speaker
  Built-in rechargeable batt: 180mAh
  External memory: Micro SD card up to 32GB (not incl.)
  Charges via 12V car adapt. Micro USB
  Accessories included: Car mount, 12V car adaptor, USB cable

 • Сет тегови 55kg + подарок подлога за вежбање

  Код: Тегови 55kg - Подлога - 4ММ - сина

  Tегови со вкупна тежина од 55кг (4x7,5Kg | 2x5Kg | 4x2,5Kg)
  Шипките од новата генерација се поцинкувани и отпорни на висок притисок, овозможуваат дисковите да се цврсто фиксирани. Во сетот се вклучени 2 шипки со должина од 40цм и 1 шипка со должина од 150цм. Шипката со должина од 150цм е тестирана до 120кг и издржува без никаков проблем.
  Дисковите се обложени со пластика од 1-ва класа и полнета со специјален малтер, со што се овозможува долготрајност.
  Стоперите на краевите овозможуваат заштита од повреда при вежбање.
  Теговите со својата издржлива и долготрајна структура, ќе Ви овозможат да ги користите многу години.

  Антистатична, мека подлога за вежбање, јога и фитнес со дебелина од 4мм (0.4см)

  Исклучително практична и преносна кога не ја користите може да ја соберете во ролна, материјалот не поти, не собира прашина и е многу пријатен на допир.

   

  Димензии:

  Ширина 50cm

  Должина 180cm

  Дебелина 4mm

 • Сет тегови 65kg + подарок подлога за вежбање

  Код: Тегови 65kg - Подлога - 4ММ - сина

  Tегови со вкупна тежина од 65кг (4x7.5kg | 4x5kg | 4x2.5kg)
  Шипките од новата генерација се поцинкувани и отпорни на висок притисок, овозможуваат дисковите да се цврсто фиксирани. Во сетот се вклучени 2 шипки со должина од 40цм и 1 шипка со должина од 150цм. Шипката со должина од 150цм е тестирана до 120кг и издржува без никаков проблем.
  Дисковите се обложени со пластика од 1-ва класа и полнета со специјален малтер, со што се овозможува долготрајност.
  Стоперите на краевите овозможуваат заштита од повреда при вежбање.
  Теговите со својата издржлива и долготрајна структура, ќе Ви овозможат да ги користите многу години.

  Антистатична, мека подлога за вежбање, јога и фитнес со дебелина од 4мм (0.4см)

  Исклучително практична и преносна кога не ја користите може да ја соберете во ролна, материјалот не поти, не собира прашина и е многу пријатен на допир.

   

  Димензии:

  Ширина 50cm

  Должина 180cm

  Дебелина 4mm

 • Сет тегови 75kg + подарок подлога за вежбање

  Код: Тегови 75kg - Подлога - 4ММ - сина

  Tегови со вкупна тежина од 75кг (6x7.5kg | 2x5kg | 6x2.5kg)
  Шипките од новата генерација се поцинкувани и отпорни на висок притисок, овозможуваат дисковите да се цврсто фиксирани. Во сетот се вклучени 2 шипки со должина од 40цм и 1 шипка со должина од 150цм. Шипката со должина од 150цм е тестирана до 120кг и издржува без никаков проблем.
  Дисковите се обложени со пластика од 1-ва класа и полнета со специјален малтер, со што се овозможува долготрајност.
  Стоперите на краевите овозможуваат заштита од повреда при вежбање.
  Теговите со својата издржлива и долготрајна структура, ќе Ви овозможат да ги користите многу години.

  Антистатична, мека подлога за вежбање, јога и фитнес со дебелина од 4мм (0.4см)

  Исклучително практична и преносна кога не ја користите може да ја соберете во ролна, материјалот не поти, не собира прашина и е многу пријатен на допир.

   

  Димензии:

  Ширина 50cm

  Должина 180cm

  Дебелина 4mm

 • Подлога за вежбање и јога

  Код: Подлога - 4ММ - сина

  Антистатична, мека подлога за вежбање, јога и фитнес со дебелина од 4мм (0.4см)

  Исклучително практична и преносна кога не ја користите може да ја соберете во ролна, материјалот не поти, не собира прашина и е многу пријатен на допир.

   

  Димензии:

  Ширина 61cm

  Должина 173cm

  Дебелина 4mm

 • Сет Фен ST HD-U1200F и Тример за влакна ST NT5002SI

  Код: ST NT5002SI-33242 - ST HD-U1200F-73402

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Фен за коса ST HD-U1200F

  1200W
  Црна боја
  Концентратор
  Заштита од прегревање
  Рачка која се склопува
  Висококвалитетен DC мотор

  Тример за влакна ST NT5002SI

  Сребрена боја
  Користи една АА батерија

 • Сет 12 модли за колачи

  Код: Модли - 313

  Сетот се состои од 12 модли за обликување колачи.

  Модлите се во 4 различни форми со по 3 различни големини.

  Формите се срце, цвет, круг и ѕвезда.

  Изработени се од квалитетен цврст метал, може да се користат и за печење.

   

 • Сталажа за чевли на 3 нивоа од бамбусово дрво

  Код: Сталажа за чевли - Б2021-04

  Светло кафеана, функционална сталажа за чевли, изработена од бамбусово дрво.

  Практична, се собира по потреба, и не зафаќа голем простор.

   

  Димензии: 70 х 39 х 25cm

   

 • Подвижна сталажа со 6 полици од бамбусово дрво

  Код: Сталажа - Б2021-07

  Подвижна сталажа со 4 ротирачки тркала.

  Оваа сталажа е со 6 од кои 4 полици се распоредени по страните на сталажата и по една на врвот и една голема на основата.

  Со тоа што има ротирачки тркала лесно можете да ја преместувате каде сакате по потреба.

  Висококвалитетна изработка од најцврстото гигантско бамбусово дрво.

   

  Димензии: 87х63х28cm

   

 • Тефлонска тава - Smiley

  Код: Тава - 2021-52

  Со оваа тава може да подготвите декоративни колачи, палачинки, пржени јајца и што ли уште не.

  Изработено од тефлон, со метална рачка обложена со вискоквалитетна ABS пластика.

   

  Димензии: 27 x 13cm

   

 • Сталажа за облека со фиоки од бамбусово дрво

  Код: Сталажа за облека - Б2021-17

  Исклучително функционална сталажа за облека со фиоки, изработена од најцврстото гигантско бамбусово дрво.

  Сталажата има една централна шипка за закачување на поединечни закачалки, две фиоки на долниот дел и по 3 посебни закачалки од двете нејзини страни.

  Може да се постави во предсобје, во спална, во детска соба или каде и да било на друго место кое Ви одговара.

   

  Димензии: 170x42x30cm

   

 • Сталажа за чевли на 3 нивоа од бамбусово дрво - темно кафена

  Код: Сталажа за чевли - Б2021-03

  Светло кафеана, функционална сталажа за чевли, изработена од бамбусово дрво.

  Практична, се собира по потреба, и не зафаќа голем простор.

   

  Димензии: 70 х 39 х 25cm

   

 • Метална закачалка со полици 170x60x35cm

  Код: Закачалка со полици - 2021-126 - бронза

  Практична и фунцкионална метална закачалка со полици.

  Погодна за сите простории во домот.

  Закачалката има 2 хоризонтални полици на долниот дел, 4 двојни вертикални закачалки во средишниот дел и една централна шипка за закчување на поединечни закачалки во горниот дел.

   

  Димензии: 170x60x35cm

   

 • Streaming Pack SteelPlay 4 in 1 - микрофон + камера + зелено платно + троножец

  Код: Streaming Pack SteelPlay 4 in 1

  6 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  A complete kit to start streaming gaming and make your own HD videos related to gaming! The Kit is composed of a microphone with stand, a 1080p webcam, a green background with tripod and fixing bars

  Includes:
  - Professional condenser microphone especially made for studios, recording studios, broadcasting stations, stage performances and computer
  - Micro adapter, tripod and 2.m cable
  - Web camera full HD 1080P
  - Streaming stand with green background, fixing bars and tripod, 2x2m green screen and 3,4x2m skeleton
  - The camera is a windows camera compatible with WINDOWS XP/7/8/9/10 VISTA
  - Compatible with windows compatible software including the most popular streaming programs
  1AV Streamer
  Gameshow
  OBS (Open Broadcast Software)
  Telestream Wirecast
  Xsplit
  vMix
  Ustream
  (software not included)

 • LCD проектор Rigal RD-803 2000

  Код: Projector Rigal RD-803 2000

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Projection System - 5 inch LCD TFT display
  Native Resolution - 800x480, support 720P/1080P
  Brightness - 2,000 lumens
  Contrast Ratio - 1,500:1
  Image Flip - 360 degree flip
  Lens - 3pcs of glasses lens, manual focus
  Aspect Ratio - 16:9 / 4:3
  Language - Eng/Fre/Spa/Port/Ara/ Chin, 23 languages in total
  Lamp Type - LED80W, 50,000 hours life
  Picture Zoom - Electrical zoom by remote
  Picture Size - 35-120 inch
  Keystone - 15 degree physical correction
  Noise - <25 dB
  Working Voltage - AC100-240V / 50-60Hz
  Input Terminal - HDMI / VGA / USBx2 / AV
  Output Terminal - AUDIO OUT
  Optional Function - TV/Android WiFi
  Machine Size - 26.1x19.8x9.4cm
  Color Box Size - 28.5x15x23.5cm
  N.W./G.W. Per Piece - 1.35KG / 2.15KG

  Accessories - Remote Control w/ Battery
  Power Cord
  Quick Start Guide
  VGA (D-sub 15pin) Cable

 • Портабл радио Denver DAB+/FM Grey

  Код: Denver DAB+/FM Grey

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  DAB+ digital radio and also built-in FM radio
  Bluetooth function
  DOT Matrix LCD display
  Automatically sets the clock via DAB
  40 station presets for DAB+ & 40 for FM
  3.5mm earphone output
  Output power: 2.5W RMS
  Telescopic antenna
  Remote control included

 • Грамофон Denver 210 Wood

  Код: Denver 210 Wood

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Retro turntable with USB & SD card slot for playback of MP3 & recording
  Bluetooth function for streaming audio from smart phone
  Works also as normal turntable with built-in speakers & phono connection for connecting with music system
  Can play 331/3rpm, 45rpm or 78rpm vinyl records
  Record from lp to USB stick directly
  Autostop when reaching end of record
  Piano black finish & with dust cover
  Volume output: 5W

 • Електрична скара со постоље SINBO 7101А/02A

  Код: SINBO 7101А/02A

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност 2000W

  Метална површина за печење

  5 степени на топлина

  Пластично куќиште

  AC220-240, 50 / 60Hz
  Димензии: 48x35x9cm