• ФЕН ЗА КОСА ISKRA RH-1837-2BL

  Код за нарачка: ISKRA RH-1837-2BL

  Стилски, полу-професионален фен за сушење коса
  Долг кабел, гајка за закачување,
  тело од високо квалитетна пластика.
   
  Напон: 230V~50Hz,
  Моќност: 2000W,
  2 променливи брзини,
  Копче за дување ладно,
  Генератор на негативни јони,
  Лесен и Тивок
  2 години гаранција

 • Тример за коса и брада Iskra RFC-1306 син

  Код: Iskra RFC-1306 син

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Напон: 100-240V ~ 50 / 60Hz,
  Моќност: 5W,
  3 во едно - за коса, брада и тело
  Прилагодлива должина на сечилата со регулатор,
  2 чешли за потстрижување ,
  Индикатор за полнење,
  Литиум-јонска батерија на полнење,
  погоден за влажна употреба,
  може да работи и на кабел и на батерија,

 • Масажер за нозе

  На самото стапало се наоѓаат многу клучни точки што водат до главните органи на Нашето тело. На нив се сконцентрирани многу нервни завршетоци и затоа многу е битна негата и одржувањето. Тоа дополнително може да го подобри целокупниот развој и работење не само на нозете туку и на целиот  организам.

  Сигурни сме дека секој еден од нас, после напорен ден поминат во обувки силно посакува на крајот од денот да си ги опушти и изрелаксира стапалата во топла вода по можност со некој додаток масажер што дополнително ќе го зголеми задоволството. Сето тоа сега е достапно и возможно со уникатниот масажер за нозе што ќе се погрижи Вашите стапала да изгледаат свежо и одморено, дури и по многу часови поминати во обувки.

  Овој производ е новата атракција што секако морате да ја поседувате дома, со цел да ви го олесни и направи секој ден поубав и изрелаксиран. Уникатниот дизајн овозможува масажерот да се собира и проширува, со тоа што ќе можете лесно да го складирате било каде, без да зафаќа воопшто простор.

  Времето за релаксација и уживање може да почне само со претходно направени неколку чекори:

  - Најдете го идеалното место за масажерот и поставете го.

  - Ставете топла вода, за дополнително уживање можете да додете некое етерично масло или специјални продукти за педикир.

  - На дното на масажерот е поставена подлога со два ваљаци кои ќе се погрижат за ослободување на уморот и напнатоста во нозете. Со помош на вгадената подлога , ќе можете комплетно да го регенерирате и опуштите комплетно целото тело а воедно и да го подобрите Вашето здравје.

  Така ќе можете да уживате со часови, додека Вашите стапала ќе бидат повторно меки и спремни за предизвик наредниот ден.

  Овој производ значително многу ќе ви заштеди време, а исто така и пари. Нема да имате потреба да посетувате разновидни козметички салони или пак салони за масажа.

  Со тек на времето, придобивките од користење на овој производ ќе бидат се поголеми. Една од клучните е зголемената крвна циркулација, многу поубав и поквалитетен сон, решени проблеми со крвниот притисок, синдром на менопауза, забрзување на метаболизмот, спортски повреди, стрес, депреспија, болки во желудникот и сл.

 • Фен-четка HB-19

  Код за нарачка: Фен-четка HB-19 - 026449

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  220V-240V; 1000W; VDE приклучок
  0-1-2 поставување на топлина
  6 додатоци за стилизирање на косата
  Кабел за вртење 360 степени
  Висечка јамка
  800-1000W


 • Vertical High Jump Trainer справа за вежбање
  Код за нарачка: Vertical high jump trainer
   
  Лесно и брзо се прикачува на телото
  Ја зголемува мускулната маса на рацете и нозете преку системот на високоиздржливи ластици со голем отпор
 • Справа за вежбање Revoflex Xtreme
  Revoflex Xtreme е совршен за мажите и за жените и со само 15 минути тренирање на ден добивате неверојатни резултати.
  Со оваа справа можете да комбинирате 44 различни вежби за стомачни мускули, бицепси, трицепси, рамо, грб, задник, бутови и мн. повеќе.
   
  Карактеристики:
  Нуди до 6 нивоа на вежбање, со 44 различни вежби.
  Обликувајте ги и зацврстете ги градите, грбот, рацете, рамењата и стомакот само во едно движење.
  Формирајте го вашето тело брзо, лесно и без напор.
  Компактен за да можете да го однесете насекаде!
  Материјал: Пресуван PP, ABS пластика, латекс гумено јаже и ЕВА рампа
  Димензии: 43х19х13см.
  Тежина: 900гр
   

   

   

   

 • Алатка за декорирање нокти

  Со сигурност можеме да кажеме дека убавите и средени нокти се симбол на женственоста и дека секоја жена заслужува да добие соодветен третман и нега на ноктите.

  Убавите декорирани нокти можат значително да го подобрат Вашиот изглед, а воедно и да ја кренат Вашата самодоверба.

  Некои жени обожаваат да ја менуваат бојата на лакот на ноктите, па дури и по неколку пати неделно соодветно со бојата на аутфит што ја имаат спремно за оваа недела.

  Со помош на оваа уникатна и многу практична алатка за декорирање, со голема леснотија ќе можете да ја менувате бојата а исто така и декорациите што ќе ги изберете како детал за Вашите нокти.

  Ќе можете да си овозможите различни нокти за различни пригоди, без притоа да мора да посетувате скапи салони за убавина и да трошите дополнителни финансиски средства.

  Се што Ви е потребно е оваа алатка за декорирање, па така со самото купување на истата ќе заштедите време, енергија и пари.

  Звучи премногу добро за да биде вистинито, зарем не?

  Оваа алатка Ви нуди најразновидни форми за декорирање на Вашите нокти, со помош на елементите кои ги поседува, со само неколку чекори Вашите нови нокти ќе бидат спремни за нови авантури и предизвици.

  Алатката е изработена од висококвалитетни материјали што овозможува долготрајност и висок квалитет.

  Сетот за декорирање го добивате со 2.400 најразновидни светкави детали

 • Силиконски влошки со магнети


  Стапалата можеме да кажеме со сигурност дека се еден од најбитните делови на човековото тело и за нив мораме да овозможиме посебен, специфичен третман, се со цел да ја задржиме убавината, а воедно и да си го зачуваме и подобриме здравјето.

  На самото сталапо се наоѓаат многу акутни точки и нервни завршетоци, па кога стапалата се болни и не функционални, тогаш се што правиме е со голем терет и мачење.

  Затоа од сега Ви ги претставуваме новите силиконски влошки со магнети кои ќе се погрижат Вашите стапала секогаш да бидат одморени и здрави, спремни за нови предизвици.

  Тајната на овие уникатни влошки е во магнетите кои се наоѓаат на самите влошки, а тие ги опуштаат и релаксираат клучните мускули и тетиви, па така Вашите стапала ќе бидат одморени и здрави дури и по тежок и напорен ден.

  Влошките се универзални, можат да ги користат и мажи и жени без разлика на големината на стапалото, затоа што многу лесно се приспособуваат.

  Можат да ги користат лица на секоја возраст, влошките немаат никакво штетно влијание врз здравјето, туку напротив тие ќе ви овозможат удобност и релаксација, а со тоа значително ќе го подобрат Вашето расположение, циркулација во крвта и вкочанетоста во грбот, нозете и стапалата.

 • Електрична алатка за педикир

  Стапалата се еден од најважните делови на човековото тело бидејќи секојдневно ги користиме и тие го носат сиот наш товар. Затоа потребно е тие да бидат секогаш добро негувани и изрелаксирани, посебно после секој тежок работен ден.

  Вистинска дама што секогаш се грижи за својот изглед и изгледа совршено, никогаш не ги запоставува своите стапала. Без разлика дали стапалата се сокриени во затворени обувки или се истакнати во комбинации со летни чевли, тие секогаш треба да се средени и да изгледаат беспрекорно.

  Преку третманот наречен педикир, тоа ќе можете да го постигнете за само неколку минути благодарение на новата електрична алатка за совршени и блескави стапала.

  Педикирот не само што ќе го подобри изгледот на Вашите стапала, исто така значително ќе Ви ја подобри циркулацијата во нозете и ќе го спречи еден од најчестите проблеми во денешницата “ враснување на нокт во кожата”.

  Оваа уникатна алатка за педикир е специјално дизајнирана да ги негува и да ги донесе до совршенство Вашите стапала без да има потреба да посетувате скапи козметички салони за убавина. Се што Ви е потребно за совршен педикир веќе ќе го поседувате дома.

  Самата алатка поседува моќен мотор што овозможува големо ниво на брзина, со што длабински ќе ги отстрани сите мртви клетки и сета груба кожа на Вашите стапала и тие повторно ќе бидат меки и нежни како што и доликува на секоја дама.

  Алатката е составена од три најразлични делови кои можете да ги менувате според потребата.

  1. Дел со меко турпирање на стапалата
  2. Дел со тврдо турпирање на стапалата
  3. Дел за масирање и омекнување на стапалата

  Исто така, секој од деловите по завршувањето на третманот, ќе можете комплетно да го отстраните и да го исчистите, така што ќе биде спремен за следното користење.

  Алатката ја добивате уредно спакувана, со упатство за употреба, четкичка за чистење на алатката и универзален УСБ кабел кој ќе можете да го приклучите каде и да посакате за да ја наполните алатката.

  Со оваа иновативна и уникатна алатка за само неколку минути секогаш ќе имате убави, средени, изрелаксирани и меки  стапала  спремни за нови предизвици и достигнувања.

 • Рачен масажер

  Дозволете си опуштање и релаксација на целото тело, со помош на овој рачен масажер кој ќе ви овозможи значително подобрување на циркулацијата, елиминирање на воспалението и болката во мускулите, вратот и рамениците.

  Болките во мускулите, вратот и рамениците можат да бидат многу незгодни и непријатни, но исто така значително можат да се намалат и постепено да изчезнат доколку се третираат правилно и на време. Овој тип  на масажер е составен од повеќе делови кои се наменети за одредени делови од телото, па така ќе можете да го опфатите целото тело со помош на нив, и ќе можете да ја елиминирате болката во секој дел од телото.

  Можат да го користат лица на секаква возраст, нема никакво штетно влијание. Некои од придобивките што ќе ги добиете со користење на овој мултифункционален масажер се следните :

  • Подобрување на расположението
  • Го смирува и релаксира целото тело
  • Ја намалува мигрената и болките околу очите
  • Го намалува нивото на воспаление во мускулите
  • Овозможува мирен и длабок сон
  • Ја подобрува циркулацијата во крвта
  • Доколку се прави масажа на вратот се ослободува амино- киселината Ендорфин, што помага при изчезнување на болката.
  • Значително го подобрува држењето на телото. Еден од честите проблеми што предизвикува болки во вратот и грбот е лошото држење на телото.  Со помош на овој масажер, Вашите мускули ќе бидат цврсти, здрави и силни, а воедно и изрелаксирани и одморени, што ќе Ви овозможи правилно и стабилно држење на телото.
  • Опуштање на потиснатите нерви во вратните пршлени.
  • Идеален е за стари и изнемоштени лица со најразлични проблеми и болести во коските и мускулите.
  • Нема да имате потреба да посетувате скапи салони за масажа и да губите дел од Вашето скапоцено време, а воедно и ќе заштедите пари, масажерот ќе го имате дома и ќе можете да го користите кога и да посакате.
  • Може да влијае значително врз имунолошкиот систем и со помош на зголемување на белите крвни зрнца, да ве заштити од секакви болести и инфекции.
  • Мал е и воопшто не зафаќа место, па така ќе можете да го носите секаде со Вас и да се релаксирате и одмарате додека патувате, додека уживате во попладневното кафе, додека гледате филм, па дури и додека работите во канцеларија, со цел да ви овозможи опуштање на мускулите, зголемување на циркулацијата и концентрацијата.

  Тоа е еден од производите кој значително ќе ви го олесни секојдневието и ќе ви го подобри квалитетот на животот и здравјето.  Топло Ви го препорачуваме.

 • Машинка за потшишување со тример ADLER AD 2822

  Глава/Ножеви: Нерѓосувачки челик
  Должини на шишање: 24
  Краток чешел: 3-15mm
  Долг чешел: 18-30mm,
  Отстранлиа глава за лесно чистење
  Вградена NiMH батерија
  Тример

 • Машинка за потшишување ADLER AD 2818

  Глава/Ножеви: нерѓосувачки челик
  Должини на шишање: 24
  Краток чешел: 3-15mm
  Долг чешел: 18-30mm
  Апаратот може да се користи додека се полни

 • Тример за бричење ADLER AD 2922

  Тример
  Батерија:Lithium Ion
  Време на работа: до 45min
  Додатоци: 3
  Полнење: преку USB
  Вградена сијаличка

 • Пегла за коса ADLER AD 2318

  Моќност: 35W
  Максимална моќност: 120W
  Керамичките плочи
  Брзо загревање (PTC)
  Регулирање на температурата: 150°C – 230°C
  Инфрацрвен зацврстувач за коса
  Инфрацрвената технологија, рамномерно ја дистрибуира топлината
  Заоблените рабови кои спречуваат изгореници

 • Пегла за коса 2 во 1 ADLER AD 2104

  Код за нарачка: ADLER AD 2104

  Функција 2 во 1, можност за виткање и испарање на косата
  Моќност: 50 W
  Керамички плочки
  Брзо загревање
  Комфорен држач и ергономски дизајн
  Индикаторска сијаличка
  360 ротирачки кабел
  Додаток: торбичка за пакување

  ГАРАНЦИЈА 1 ГОДИНА 

 • Четка фен ADLER AD 203

  Моќност: 550W;
      3 температурни нивоа;
      2 четки со различна големина;
      Кабел кој може да се ротира за 360˚;
      Кука за закачување

 • Пегла за коса MESKO MS 2315
  20W Моќност
  Максимална моќност 350W
  Прекинувач за вклучување / исклучување
  Керамички плочки
  Ширина на плочките 23mm
  Должина на плочките 90mm
  Брзо загревање (PTC)
  Комфорен држач и ергономски дизајн
  Индикаторска сијаличка
  Ротирачки кабел 360 степени
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Фен ADLER AD 2248

  Моќност: 2400W
  Брзни:2
  Температури:3
  Дифузер
  ION функција со прекинувач и контролна ламба

 • ФЕН MESKO MS 2250

   

  2100W Моќност
  2 брзини
  3 поддесувања за температура
  Опција  за ладен воздух
  Насочувач
  Модерен дизајн
  Кука за закачување
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Фигаро четка ADLER AD 2103

  Моќност: 30W
  Дијаметар
  16mm
  Керамички слој кој обезбедува дистрибуција на топлината
  Брзо загревање
  Индикаторска сијаличка
  Комфорен држач и ергономски дизајн
  Заоблени краеви за заштита од изгореници
  Можност за различни видови на кадрици и бранови
  Ротирачки кабел